Skocz do zawartości

Podróże te dalekie i te bliskie


Łoren
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągnie wilka do lasu... a mnie....jakaś większa przygoda ;) Ciekaw jestem czy jest nas więcej - ludzi którzy chcieliby odkrywać świat nieco inaczej niż wyjeżdżając z biurem podróży na plaże Majorki :)

Przyznam że od kilku lat chodzi mi po głowie prawdziwa wyprawa na koniec świata i nadchodzi chyba ten czas kiedy trzeba zobaczyć coś , czego foldery nie pokazują ...

Oto cytat ze wstępu do opisu wyprawy Mazeno zamieszczonej na http://www.forum4x4.pl/index.php

42 - ilosc dni w drodze,

16624 km - przejechany dystans,

2276 litrow - ilosc spalonego paliwa,

17 litrow - ilosc paliwa wwiezionego do uzbekistanu w butelkach po mineralce, coli, itp,

2000 - stargowana rekordowo niska cena (w uzbeckich sumach) za litr soliarki (oleju napedowego) w kraju, gdzie soliarki nie ma, a czarnorynkowa cena waha sie w granicach 3000-5000,

6 - ilosc przejechanych krajow,

11 - ilosc przekroczonych granic (polska, ukraina, rosja, kazachstan, uzbekistan, kirgistan, tadzykistan, kirgistan, kazachstan, rosja, ukraina, polska),

34 minuty - najkrotszy czas przekraczania granicy (uzbekistan-kirgistan),

4 godziny - najdluzszy czas przekraczania granicy (ukraina-unia europejska),

3800 m npm - najwyzsza wysokosc osiagnieta samochodem (przelecz tosor),

4200 m npm - najwyzsza wysokosc osiagnieta na nogach (wierzcholek pod pikiem lenina),

1315 km - najdluzszy dystans dzienny samochodem (kazachstan),

4 km - najkrotszy dystans dzienny samochodem (pod pikiem lenina),

7,5 usd/os. - najdrozszy hotel (chiwa, ze sniadaniem i registrowka),

5 usd/os. - najtanszy hotel (buchara, z registrowka),

7 usd/os. - drugi najdrozszy i drugi najtanszy hotel (samarkanda, ze sniadaniem i registrowka; wiecej hoteli nie bylo),

60 usd - koszty grubszych napraw (spawanie mocowan alternatora, zakup i wymiana poduszek pod silnikiem, wymiana lozyska tylnej polosi, naprawa silownika sprzegla),

2000 tenge - najwieksza i jedyna duza lapowka zamiast mandatu (ok. 40zl),

4zl - sredni koszt lapowki zamiast mandatu (=dwa scyzoryki reklamowe po 2zl), wydalem ok. 25 scyzorykow,

5 kg - ilosc przywiezionych przypraw, w tym 100 g szafranu,

3 litry - ilosc przywiezionego miodu,

43 min - dlugosc sesji zdjeciowej z krazacymi nad padlina orlami, sepami, orlosepami etc, potem nam sie znudzilo i odjechalismy,

ok. 50*C - najwyzsza temperatura (uzbekistan, nukus-chiwa-buchara),

ok. -2*C - najnizsza temperatura (kirgistan, przelecz tosor),

3 miliardy - ilosc komarow na podtaszkenckim biwaku (byc moze nawet 3,5 miliarda),

3 miliony - ilosc wyprzedzonych tirow na odcinku astana-pietropawlowsk-kurgan-czelabinsk-ufa-samara,

6 milionow - ilosc wyminietych tirow na tym samym odcinku (tzn. ze w druga strone bylo gorzej),

250 - ilosc decybeli w tunelu pod przelecza anzob,

3 - ilosc (w procentach) tlenu w zawiesinie nieslusznie zwanej powietrzem w tunelu pod przelecza anzob,

275 - najwieksza jednorazowa ilosc posiadanych banknotow z jednego kraju (sumy uzbeckie),

2 mm - strata na wysokosci bieznika.

A tu link do zdjęć z jego wyprawy https://picasaweb.google.com/mazeno.pl. ... a_srodkowa

Czy nie jest to fascynujące? Mnie powaliło na kolana i bardzo zmotywowało do działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki z biurami podróży nigdy mnie nie kręciły :roll: leżenie 2 tygodnie na plaży to nie jest coś co lubię. Link i fotki rewelacja, tak samo jak region ;). Sam chciałem wybrać się w taką podróż i w tą część świata z zahaczeniem Gruzji, Armenii i ewentualnie Azerbejdżanu. Połączenie wycieczki samochodowej z pieszą (górską) no coś pięknego. Niestety z braku chętnych osób czy choćby chętnej jednej osoby pozostaje to na razie tylko w sferze marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze zawsze były wyprawy organizowane na wariata. Wyjazd w ciemno, w ostatniej chwili i co dalej? To były najlepsze wypady. Teraz, z małym dzieckiem, raczej wszystko zaplanowane, ale może kiedyś...

Jak widzę takie reportaże, to aż mnie skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bliskich wypraw... ja od kilku lat uskuteczniam samotne wyprawy na moim motorumaku i zwiedzam nasz piękny kraj :D Samochodem może się nie chcieć, km inaczej lecą. Powiem jedno: każdy km w PL obfituje w atrakcje, tchnąc historią naszego kraju, a ludzie spotkani w trasie to kolejne legendy ;)

 

No i zawsze miło znaleźć dach nad głową u forumowych znajomych :mrgreen:

 

P.S. Są tu jacy motocykliści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i zawsze miło znaleźć dach nad głową u forumowych znajomych :mrgreen:

Ciekawe kiedy do mnie zawitasz ;)

Szkoda,że mam tylko 50cm pojemności i powyżej 50km od domu się nim nie wypuszczam,bo mogli byśmy się spotkać gdzieś na trasie.

Sezon tuż tuż, chętnie zajrzę. A i 50ccm dobre jeśli się wie jak użytkować :> Chętnie pokażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek piszesz że :

Szkoda,że mam tylko 50cm pojemności i powyżej 50km od domu się nim nie wypuszczam,bo mogli byśmy się spotkać gdzieś na trasie.

Do Odważnych świat należy - popatrz gdzie, co niektórzy takim 50ccm sie wybierają :shock: 20 000 km przez Amerykę Południową - motocykiel - Jawa 21 :shock: w towarzystwie Malucha i Trabanta >>>> zajawka >>>>

Trabantami przez Azję Środkową >>> http://www.youtube.com/watch?v=Y1ChwYl9CIk ta same ekipa przejechała przez całą Afrykę - też na dwa Trabanty - masakra :lol: Mnie się podoba taka fantazja ułańska - a odwaga tych ludzi graniczy z szaleństwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...