Skocz do zawartości

Pomocy-szkolne akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W mojej szkole w sali od biologii stoi akwarium w opłakanym stanie.

Zbiornik: profil 60x30x30

Oświetlenie: świetlówka T5 15W świeci 8-16

Ogrzewanie: brak

Podłoże: czarny bazalt 0,5 cm

Filtracja: jakiś wewnętrzny chińczyk bez oznaczeń

Ozdoby: ceramiczne coś i mały korzonek

Rośliny: jedna plastikowa

Ryby: jeden zbrojnik

Podmianki: kiedy jest brudno

Parametry wody:

pH-8,5

KH-16,5

GH-16.5

NO2-0

NO3-80

Na pewno powiem babce żeby wywaliła roślinkę i tą ceramiczną ozdobę i poproszę żeby podmieniła 50% wody aby zbić NO3.

Doradźcie proszę co jeszcze można z tym zrobić :|

PS: Jakoś w wiosnę planuję restart żeby mi pani ocenę podciągnęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób restart akwarium , tylko porządnie. Dokupcie grzałkę i jakiś porządny filtr. Testy oraz gotowe nawozy albo sole :) Za małe oświetlenie dodajcie jeszcze 1 świetlówkę jeśli chcecie mieć wymagające roślinki :) I niech się zajmuje tym akwarium ktoś kto się na tym trochę zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu widać problem akwariów "szkolnych", każdy chcę, a większość nawet podstaw nie ma co do założenia i prowadzenia akwarium.

Ja na twoim miejscu oddałbym zbrojnika, a plastikową roślinkę i ceramiczną ozdobę najlepiej do kosza. Według mnie akwaria w szkołach to głupota. Dogadaj się z nauczycielką zabierz akwarium (mało realne, na szkolne realia) i zrób wszystko od nowa w domu, aby mieć akwarium pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób restart akwarium , tylko porządnie. Dokupcie grzałkę i jakiś porządny filtr. Testy oraz gotowe nawozy albo sole :) Za małe oświetlenie dodajcie jeszcze 1 świetlówkę jeśli chcecie mieć wymagające roślinki :) I niech się zajmuje tym akwarium ktoś kto się na tym trochę zna :)

Wszystkim radzisz, a sam się dopytujesz w innych wątkach- jakie nawozy, może sole, czy da radę bez testów, bo są drogie?

Żeby nie było offtopu.

To jest szkolne akwarium i ciężko znaleźć fundusze nawet na niedrogą grzałkę, a co mówić o testach, nawozach, czy o dodatkowym oświetleniu.

Może na lokalnym forum znajdzie się ktoś, kto może odda, lub odstąpi za niewielkie pieniądze niepotrzebny sprzęt (grzałka, filtr).

Ja bym zrobił restart i zmierzał w kierunku BW. Do zbiornika piach, korzenie, trochę liści, a na wierzch pistia. Nie potrzeba żadnej ingerencji w oświetlenie. Przy pomocy klasy może uda się znaleźć jakieś fajne korzonki i zrobi ich poprawną preparację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę robił restart to po minimalnych kosztach,

czyli bazalt albo piach na dno,

pod tym ziemia i kilka kamieni,

które mi zostały z zakładania 128l.

Do tego kilka roślinek z przycinki.

Ten chińczyk nieźle daje, tak z 500l/h na pewno.

Na grzałkę może znajdą się fundusze.

Powiedzcie mi proszę tylko jakie

najwytrzymalsze ryby można będzie tam

wpuścić bo mi babka zrobi psikusa i skalary kupi ;)

Czytałem już gdzieś,że te gupiki hodowane w

Polsce już są przystosowane do wody o takim pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...