Skocz do zawartości

Zielono...


ahtung1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 nie ten dział więc przenoszę. A po drugie - umiejscowienie akwa w jasnym pokoju skutkuje takimi właśnie konsekwencjami. Jeśli nie chcesz zmieniać miejsca ustawienia zbiornika zrób tak jak ja - przykryj akwarium kocem na czas dnia. Gdy w pokoju światło bedzie już mocno rozproszone odkryj akwarium. Ja w ten sposób walczę z glonem zielonym, ktory pojawia się na przedniej szybie ponieważ pada na nia światło dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoski ;-)

Może podaj litraż i moc oświetlenia,

 

kup otoski i ślimaki ;)

Na zielone punkty na przedniej szybie zarówno otoski, jak i ślimaki to przereklamowany patent. Mam ślimaki i mam otoski i pomimo to mam również zielone kropki na przedniej szybie.

 

 

Jeśli nie chcesz zmieniać miejsca ustawienia zbiornika zrób tak jak ja - przykryj akwarium kocem na czas dnia. Gdy w pokoju światło bedzie już mocno rozproszone odkryj akwarium. Ja w ten sposób walczę z glonem zielonym, ktory pojawia się na przedniej szybie ponieważ pada na nia światło dzienne.

Czy nie prościej jest wyłączać świetlówkę na ten czas, kiedy światło słoneczne jest najbardziej intensywne? Gdzieś tutaj ktoś proponował to właśnie; mówiąc szczerze, mi nieco pomogło, ale niestety zarzuciłam ten sposób, ponieważ zbyt często jestem nieobecna cały dzień w domu i nie ma komu włączyć światło, kiedy już nie ma takiego słońca. I jeżeli mam wybór, to wolę szybko rosnące roślinki (lubią słoneczko) niż czyste szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

otoski ;-)

Może podaj litraż i moc oświetlenia,

 

kup otoski i ślimaki ;)

Na zielone punkty na przedniej szybie zarówno otoski, jak i ślimaki to przereklamowany patent. Mam ślimaki i mam otoski i pomimo to mam również zielone kropki na przedniej szybie.

Na pewno trochę to pomoże, ale nie do końca. Ja mam ślimaki i "glonojady" to nawet za bardzo na szybę im się wejść nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać miejsca ustawienia zbiornika zrób tak jak ja - przykryj akwarium kocem na czas dnia. Gdy w pokoju światło bedzie już mocno rozproszone odkryj akwarium. Ja w ten sposób walczę z glonem zielonym, ktory pojawia się na przedniej szybie ponieważ pada na nia światło dzienne.

NirwAnia a taki kocyk pomaga??

Bo słyszałem ze to najbardziej na rozwój glonów wpływają promienie UV a taki kocyk zbyt dużo nie chroni przed UV

Tak z ciekawości pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo słyszałem ze to najbardziej na rozwój glonów wpływają promienie UV a taki kocyk zbyt dużo nie chroni przed UV

Tak z ciekawości pytam...

Na pewno? W końcu jako dodatkowe wyposażenie do niektórych filtrów oferuje się lampy UV niszczące właśnie glony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...