Skocz do zawartości

Dziwne ocieranie się gupikow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już od dłuższego czasu moje rybki w akwarium 25l się ocierają dużo czasu spędziłem czytając fora w poszukiwaniu choroby . Dlatego proszę was o zidentyfikowaniu choroby ( wydaje mi się ze to pasożyty ale nie jestem pewien zastosowałem mycoforte i sól akwarystyczna . Zrobiłem restart w moim 25l . Wydawało się ze przyniosło to efekty . Po wpuszczeniu rybek do swojego akwarium (Dojrzałego) rybki po jakimś czasie zaczęły się ocierać . Zastosowałem znów mycoforte i sól ale nie bardzo przynosi to efekty.

Osada :

7 gupików

1 platynka

1 krewetka red cherry + małe w ostatnim czasie się wykluły

2 krewetki amano

Parametry:

Ph 7

Reszty nie znam ale powinny być dobre bo regularnie podmieniam wodę i nie przekarmiam ryb .

Dodam że ryby nie maja ospy bo nie maja żadnych innych objawów .

Ps. jeśli to pasożyt to czy krewetki będą nosicielami ?

Proszę o szybkie odpowiedzi .

Dodam , że karmiłem ryby żywa ochotka ze sklepu wędkarskiego ( najpierw ja płukałem wielokrotnie).

Nie wiem czy dałem temat w dobrym dziale jeśli nie to przepraszam moderatorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gupikom nie odpowiadają parametry wody, one potrzebują trochę soli niejodowanej, co do krewetek, one są stadne, powinieneś mieć ich co najmniej 6 szt. Red Cherry i 6 szt. Amano. Platynka to ryba stadna, po za tym masz za małe akwarium jak na nią, należy ją oddać do sklepu. Dla 7 gupików 25l to też trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , że krewetki są stadne miałem 5 RC ale została mi tylko 1 + małe ale nie wiem ile ich jest nadmiar rybek to nie problem bo mogę je dać do akwarium rodziców tylko ze tam tez są ryby chore :/ .

Dziękuje za odp . Nadmiar gupików oddam do tamtego akwa jak będą wszystkie zdrowe :/ krewetek narazie nie kupie tylko poczekam aż rybki wyzdrowieją bo nie chce ich męczyć w chemikaliach ( jak bym stosował w przyszłości ) bo są wrażliwe.

Ps. sól akwarystyczna (niebieska) dałem im wczoraj pól łyżeczki na cale akwa i zrobiłem podmianę ale się dziś bardziej ocierają .

Czekam na więcej odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...