Skocz do zawartości

Pierwsza 72 pasja i karma...


Kubaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak zacznijmy od tego, że mam gryzonie zajęczaki psy koty żółwia który będzie miał ryby do jedzenia.

WIEM, ŻE NIEKTÓRYM MOGĘ WYDAĆ SIĘ SADYSTĄ CZY COŚ ALE NP WĘŻE JEDZĄ MYSZY ITP.... Kupiłem gada moja siostra w tragicznej kuli 5 l miała welona i glonojada nie mogę go zidentyfikować. Na ferie wyjechałem a tata dokupił welonkę glonojada bojownika i otoska czyli 6 ryb na 5 l. za 60 zł opłaca się takie akwarium i ryby od wczoraj tam są.

Ale to tylko offtopem.

Posiadam od niedawna ładne akwarium 72 l na razie bez pokrywy. jak już mówiłem są tam 2 welony 2 glonojady(jak urosną to się sprzeda) otoska i bojownika który jest łagodny. Welon jeden odejdzie więc 5 ryb.co mógłbym dokupić i w jakiej ilości.

Zastanawiałem się nad 3 gupikami do rozmnażania dla żółwia ale po zimie a do tego czasu same samice, nad 9 neonkami inessa jeszcze 2 otoski, ślimak, i 3 molinezje również do rozmnażania.

Obsada: :D

-3 otoski

-ślimak

-welon

-bojownik

-9 neonów

-2 glonojady

DO ROZMNAŻANIA DLA ŻÓŁWIA (mlode będą w akwa 10 l a odstępy z rozmnażaniem będą dość duże) :roll:

-3 GUPIKI

-3 MOLINEZJE

Poza tym rozważałem jakie rośliny pasowałyby do tego akwarium może ma ktoś propozycje. Które ryby z wymienionych obgryzają rośliny?Czy obsada pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i zobaczyłem mój głupi błąd jedna ryba to welonka druga platka która ma ok 4-6cm.

To platka i inne zostaną welonka jednak odchodzi. Może być obsada?

Obsada:

-3 otoski

-platka

-bojownik

-9 neonów

-2 glonojady

DO ROZMNAŻANIA DLA ŻÓŁWIA (mlode będą w akwa 10 l a odstępy z rozmnażaniem będą dość duże)

-3 GUPIKI

-3 MOLINEZJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby są dla przyjemności akwarysty , owszem - ale żeby ta przyjemność miała miejsce, musisz im zapewnić warunki, w któych będą mogły żyć chociaż w miarę godnie ;) .

 

Nie wiem, ja rozważałam na początku molinezje u siebie- i stwierdzam, że akwarium zdecydowanie byłoby dla nich małe - mimo długości 90 cm .

 

Dla żółwia trzymaj gupiki, otoski sobie daruj, potrzebują zupełnie innej wody- ja je trzymam z endlerami i na dłuższą metę ciągła kontrola KH, GH, ciągłe dolewki wody RO i szukanie złotego środka dla tych 2 gatunków o totalnie odmiennych wymaganiach- jest po prostu męczące.

 

Edit - trzymanie młodych w 10 litrach- nie polecam. W tak ograniczonej przestrzeni będą rosnąć dosyć wolno. Jak chcesz osiągnąć "duże" odstępy w rozmnażaniu żyworódek ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...