Skocz do zawartości

akwarium 2560l


przemek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z założeniem akwarium , niedawno kupiłem akwa o pojemności 2560l o wymiarach:

długość 321 cm

 

szerokość 100 cm

 

wysokość 80 cm

 

grubość szyby 14 mm

 

Już mam jedno akwarium o poj. 800 l ,nie wiem jaką obsadę ryb zastosować w tym gigancie ani czy zrobic z_niego holendra czy z samymi pyszczakami . Proszę o radę.

 

Luna: Dbaj o pisownię i zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium 800l mam dosłownie wszystko, akary pomaranczopłetwe , papuzie , barwniaki itp oraz troche roślin . wogule mi sie nie podoba to akwarium tez planuje zmiane obsady , tylko najpierw musze pozbyć sie tego mystu,,,chciałem zmienic obsade na paletki nawed juz coś upatrzyłem na allegro .

do tego akwarium 2650l radzisz biotyp ale jakie to są gatunki i czy je kupie w polsce

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop... biotop to nie ryby tylko wzorzec warunków środowiska, z którego pochodzą hodowane zwierzęta i rośliny.

Przygotowanie i pielęgnacja akwarium lub terrarium środowiskowego zmierza do zapewnienia warunków możliwie zbliżonych do naturalnych

(np. biotop tanganikański, biotop malawijski, czy biotop południowoamerykański).

Podaj może jakie ryby Ci się podobają i wtedy będzie łatwiej wymyślać obsadę.

I kwestia parametrów wody ale przy takim akwarium zakładam, że filtr RO jest lub będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił coś znacznie rzadszego, czyli jezioro Wiktorii.

 

Jeśli palety, to tylko dzikusy. A to się wiąże z kosztami bardzo wysokimi. Robienie kundlarni w takim akwarium to najgorsze marnotrastwo dobrego materiału genetycznego i pieniędzy jakie można sobie wyobrazić.

 

Wydaje mi się że zrobienie tutaj wielkiego BW, albo Wiktorii byłoby super, a w SUMPie mógłbyś przewidzieć oświetlane nocą refugium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje akwo 800l juz od dziesieciu lat , nie chce powtórzyć tego samego błędu jak z tym akwarium kupiłem juz z obsadom i tak zostało a teraz mam szanse zacząć wszystko od nowa , jakie rybki wchodzą w skład z jeziora wiktorii i jaki to jest biotyp ma ktoś jakieś fotki albo coś . Jakie oświetlenie bo zastanawiam sie nad czterema metalohalogenami 150w czy to nie bedzie za mało ,

pozdrawiam

post-16512-13685173211455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skały mogą być rodzime (ze składu budowlanego) tylko trzeba wybrać takie by przypominały oryginały. Poza tym w składach budowlanych i marmury można kupić, więc na pewno coś dobierzesz.

Dużym wyzwaniem będzie filtracja takiego akwarium. Zgodnie z zasadą doboru sumpów przydałby się taki z 800 litrów, a wg mnie powinno być około 300 litrów złoża filtracyjnego.

...i niesamowite ilości prądu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mie przeraziłeś jak zbudować taki filtr samemu czy lepiej kupić orginalny ze sklepu , i jak nie zwariować z rachunkami za dwa akwaria ? juz to akwarium pochłoneło mie 90tyś zł bo musiałem wybudować piętro z wielkim salonem bo na parterze nchciało się zmiescić . jakieś pomyśły

 

Pisownia.

+1

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w niedługim czasie przymierzam się do troszkę mniejszego zbiornika bo ok 1200-1700 litrów i co do filtracji myślałem nad kubłem własnej roboty . Plastikowa beczka , taka jak do kiszenia kapusty ok 250-300l i pompa od CO np Grunfosa . beczki można zastosować 2 podłączone szeregowo w jednej mechanika w drugiej biologia . podłączone szeregowo powinny pociągnąć pod jedną pompą co by zmniejszyło znacznie koszta energii . Gdzieś nawet chyba na Pawiookich.pl widziałem taki projekt

nemo130: Każdy następny wpis nie na temat obsady baniaka, wynagrodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, masz już sumpa - obecne akwarium. Wygooglaj hasło SUMP i na pewno coś znajdziesz.

 

Skaly nie są wielkim problemem. Idziesz do do jakiegoś PSB zajmującego się kruszywami i będzie tego ile trzeba. Są ludzie, którzy jeżdżą nad rzekę i sami wożą. Pamiętaj tylko, żeby dobrze podeprzeć dno i wyłożyć je styropianem, bo nie chcesz, żeby wielka skała zrobiła Ci pęknięcie w dnie.

 

Żeby nie zwariować z poborem prądu musisz wybrać najoszczędniejszą możliwie pompę i znaleźć możliwie oszczędne oświetlenie. Dużo pomoże też trzymanie nieco wyższej temperatury w pokoju z akwarium i (jeśli akwarium będzie stało przy ścianie) zaizolowanie ścianek przylegających do muru. Dobrze też byłoby zaizolować dokładnie SUMP i pokrywę akwarium. Na pewno nie rób otwartego akwa!

 

Co do ryb,to uderzaj w serwis Haplochromis Fanatics i polskie forum Cichlidae. Oni wiedzą co i jak i z chęcią Ci pomogą w tak dużym przedsięwzięciu.

 

nemo130: Tak jak obiecałem +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link asz tak twurczy nie jestem ale sprubuje zbudowac cos podobnego , ale wedlug mie przegiol z rybami za duze i bez koloru ale to kwestia gustu , ja juz mam pomysl na obsade mojego akwarium otusz w tym akwarium 2560l benda tylko i wylácznie pielegnice z jeziora viktorii a wtym 800l tylko i wylácznie palety dzikusy jak wszystko pujdzie zgodnie z planem w lipcu wrzuce fotki juz z gotowym akwarium .

 

+1

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...