Skocz do zawartości

akwarium 2560l


przemek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WoW stary piękny zbiornik !! Nawet się nie zastanawiaj i stwórz biotop z tanganiki, możesz wpuścić piękne stado frontos ! Jest to idealny zbiornik dla tych ryb, przejrzyj sobie filmiki na yt, piękne ryby, gdybym tylko mógł zmieścić takiego potwora u siebie :) mogę zapytać jaki jest koszt takiego akwarium ? podejrzewam, że było klejone w domu ? jak przebiegał proces jego tworzenia ??? Pozdrawiam

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery.

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , tak już się zdecydowałem na tanganike mam nadzieje ze uda się załatwić obsade ryb z jeziora viktorii F0 , musze tylko zanaleść jakigoś importera , jak ktoś ma jakiś kontakty to proszę o wskazówki , kupiłem go okazyjnie za 2500zł + tasport 600zł , akwarum jeszcze nie jest sklejone , mam pytanie do was kupuje drugie takie akwarium o takich samych wymiarach i gubośći szyby czy mogę połoczyć je razem wtedy uzyskał bym jeden zbiornik 5100l o wymiarach:

 

długość 642 cm

 

szerokość 100 cm

 

wysokość 80 cm

 

grubość szyby 14 mm

 

nie wiem tylko czy uda mi się skleić dwa takie akwaria razem

proszę o pomoc i o radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duże akwaria (tak szerokie) robi się raczej jako element betonowy i szyby połączone z betonową podstawą. Na Twoim miejscu zostawiłbym dwa akwaria. W drugim mógłbyś wyczarować sobie coś innego. Może akwarium wód słonawych? Ze strzępielami (Datnioides microlepis) itp. Albo akwarium na duże pielęgnice z Ameryki Środkowej lub Południowej. Np pielęgnica pawiooka, albo Herichthys cyanoguttatus.

 

Mimo wszystko lepiej mieć kilka akwariów, bo jak zaczyna świerzbićdo robienia zmian, to przynajmniej rozkłada się to po kilku zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się da zrobić, ale musiałbyś zrobić wewnętrzny stelaż i wzmocnienia. Znajdź dobrego szklarza, który Ci to zaprojektuje. Jeśli dalej chcesz mieć Haplochromini, to błagam, nie spartol tego. Takie akwarium jest skarbem o gigantycznej wartości. Zastanów się, czy nie zmieściłyby Ci się akwaria tarliskowe pod głównym akwarium. Mógłbyś się zatroszczyć o częściowy chociaż zwrot kosztów i rozpowszechnienie tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie kombinował i zostawił jak jest, możesz wtedy urządzić dwa a w zasadzie trzy piękne zbiorniki, cena rewelacja ! sam bym zapodał sobie takiego kolosa, w przyszłości będę myślał... Chętnie bym Ci pomógł stary bo na samą myśl o tym już mnie ciarki przechodzą hehe, czekam na relację z rozwoju :)

 

nemo130: Rozmowa odbiegła od wytycznych działu, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...