Skocz do zawartości

Akwarium Ramowe 250x70x70


Rafał375
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zrobienia akwarium w stalowej ramie.

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tej kwestii. Zastanawiam się jakich kątowników użyć do budowy i jakie wzmocnienia zastosować żeby zniwelować naprężenia na dolna i górna ramę. Kiedyś trochę spawałem ale nie wiem czy dam radę zrobić ładny spaw

Proszę o porady sugestie i spostrzeżenia .

Budowę zbiornika będę dokumentował na bieżąco a start już w lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planujesz „ramkę” z „nierdzewki” tak czy owak lepiej zlecić spawanie komuś kompetentnemu .

Należy mieć pojęcie o spawaniu odpowiednio dobrać prąd do grubości spawanego materiału by spawy były dobrze „przetopione na nie przyklejone” co się zdarza nawet spawaczom zwłaszcza początkującym .

 

Dołączę parę fotek z innymi rozwiązaniami na dużeee zbiorniki .

Jeśli naruszyłem czyjąś prywatność przepraszam i usunę fotki .

 

Poczytaj

http://www.nieznamregulaminu.pl

 

Dulle

post-16464-13685173154215_thumb.jpg

post-16464-13685173154494_thumb.jpg

post-16464-13685173154684_thumb.jpg

post-16464-13685173154877_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniki z płyt OSB i drewna zbytnio nie wieże chociaż rozwiązanie dość tanie. wydaje mi się że zbiornik taki zabezpieczony hydroizolacją w końcu i tak zacznie gnić .

Ramę planuję faktycznie z nierdzewni lub kwasówki , co do spawani to mam dobrego spawacza , zamierzam z nim na dniach porozmawiać i dowiedzieć się jak on to wszystko widzi .

Zastanawiam sie jakiego szkła użyć na przednia i tylną szybę czy przy tej powierzchni 12 mm wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma DIN 32622 przewiduje szkło 12 mm już dla zbiornika o długości 120 cm i wysokości lustra wody 60 cm. W prawdzie dla zbiornika 200x60 jest taka sama grubość, ale tutaj norma się już kończy. Norma pewnie jest do zbiorników klejonych, ale radziłbym gdzieś poczytać o akwariach tej wielkości i zobaczyć z jakiego szkła się je robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co liczyłem to 1225 litrów chociaż nie wykluczam zwiększenia któregoś z wymiarów . Co do szkła to dopiero zbieram informacje , ale i tak uważam iż czym grubsze tym lepiej . Na dniach zamierzam przejść się do znajomego szklarza z Raszyna i porozmawiać z nim jak on to widzi . Jak tylko czegoś się dowiem dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...