Jump to content

Disconect

Użytkownik
 • Content count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Disconect

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Śląsk
 1. Disconect

  Problem z pochylonym akwarium

  Więc „nóżki płyty pion” cały ciężar może spoczywać na kilku deskach w podłodze (jak stoi w wzdłuż deskowania). Najprościej podłożyć płytę (grubszą niż 10mm) pod całą powierzchnie biurka . Lub zanieś do stolarza (pionowe płyty które spełniają tu funkcje nóżek) by je skrócił do dolnych poziomych płyt i dorobił od dołu coś na wzór blatu .
 2. Disconect

  Problem z pochylonym akwarium

  Niebawem dopiszesz jeszcze nie ma zbiornika Dziwna konstrukcja akwarium stoi na czymś w rodzaju kratownicy z profili ?
 3. Disconect

  Problem z pochylonym akwarium

  Witam Czy stolik na którym stoi akwarium ma kontakt z podłogą przez nóżki czy jak w wypadku blatu na którym stoi zbiornik czyli rozkłada ciężar na całą powierzchnie .
 4. Disconect

  Filtr wewnętrzny do akwarium 72l

  Witam Filtr wewnętrzny nie koniecznie jest do bani może prędzej ma mniej skuteczną gąbkę przez którą filtruje wodę. Jak widać na foto mam w 60l (dla młodzieży) AQUAEL FAT0 woda jest kryształ po zmianie gąbki którą wyciąłem po wizycie u tapicera . Jedyny minus takiej operacji to czyszczenie wkładu max 2/3 dni szybko się zapycha choć to jeszcze lepiej wpływa na filtracje gorzej na napowietrzacz który jest zintegrowany z filtrem . W zbiorniku znajduje się kokos i dosyć duży korzeń jak widać gęsta gąbka na filtrze się dobrze spisuje .
 5. Disconect

  Danio: rozmnażanie w kotniku w akwarium?

  Witam Kolejna samica tym razem danio koralowe złożyła ikrę . W czwartym dniu widzę już około 40 młodych czy mogę im podawać mleko w proszku na przemian z gotowanym jajkiem (żółtko) roztarte ? Rybki są w oddzielnym zbiorniku 15l jest podłoże i kilka roślinek na razie nie natleniam są maleńkie .
 6. Disconect

  Tetra tec ex 700 czy jbl e900 ?

  Witam Przecieki na uszczelkach będą występowały we wszystkich rodzajach i producentach filtrów . Przy czyszczeniu wypłukujecie mnóstwo glonu drobin piasku które mogą podejść miedzi obudowy a uszczelkę Wystarczy drobna konserwacja uszczelek np. wazelina techniczna po czym je pozakładać . Nie wiem z jakich powodów wam tak cieką , moja Tetra już pracuje trzeci rok i jeszcze grama wody nie wyciekło .
 7. Disconect

  Tetra tec ex 700 czy jbl e900 ?

  Raczej zdecyduje przypadek , okazja cenowa choć kto wie. Nie słuchaj głupot typu wydajniejszy jak? Kosztem czego ? WIRÓWKI w akwarium przed którą tak wszyscy przestrzegają ! Po grzyba ci 10 000 litrów na godzinę ? To raczej wykonanie oraz powierzchnia filtrująca , ilość pojemników do których zapakujesz wkłady ma znaczenie . Przejrzyj ofertę Aquael z serii Unimax (250 niezawodne filtry ) . Obecnie posiadam Tetre EX1200 (również polecam)
 8. Wiecie może co to za choroba ? Samica gupika pływa jakby mocno się wyginając na boki po porodzie drugi dzień tak się zachowuje ? Wygląda normalnie nie ma żadnych zmian osłabiona je pokarm. Przeniosłem ją do oddzielnego zbiornika (15l) o ciut wyższej temperaturze około 27* filtrowany i natleniany .
 9. „stachu”Co Ty za przedstawiciela pracujesz . Jak będę kupował następny kubeł zgłoszę się po Twoją poradę , a puki co pomógłbyś lepiej koledze rozwiązać problem z jego Tetrą . Ludzie kupują to na co ich stać lub co polecają sprzedawcy . Skoro tylko tyle masz do powiedzenia na temat filtrów Tetry to raczej marny pożytek z tego typu postów Pozdr Janusz
 10. Witam To nowo powstałe akwarium dziś pracuje trzeci dzień z rybkami chciałem pozbyć się mniejszych zbiorników 2x60l /1x45l . Nie ma w nim jeszcze widocznych odchodów itd. poobserwować ruch wody mogłem najlepiej po karmieniu unoszący się pokarm odwzorowywał ruch wody . Problem z rozstawieniem wylot (prawa) wlot (lewa) ze zbiornik ma oryginalną pokrywę alu w której są tylko dwa otwory przez które mogą wejść lun wyjść przewody węże itd. Instalacje do kubła zrobiłem za rurkach PCV z prawej strony jak również przejścia przez blat mam mutowaną podstawę i teraz musiał bym wszystko rozpirzyć . W mniejszych zbiornikach mam „spokojne” wolniejsze obiegi wody myślę ze ryby źle się czuja w szybko wirującej wodzie (jak we frani ” Przemeblowanie prawa/lewa raczej odpada przy pierwszym „resecie” tego zbiornika dopiero to przerobie . Również obieg z deszczownicą wydawał mi się lepszy do tego mogę zrezygnować z dodatkowego natleniacza .
 11. Disconect

  pytanie do złotych rączek

  Tylko po co gdybać zamiast udzielić odpowiedzi „nie moja brocha” kolega pytał robiłem taki kiedyś taki „zabieg” więc odpisałem , co z tym zrobi to jego sprawa . Może nie trawi ciągłego chlupotu wody A tak na marginesie Japończycy stosowali jako torturę odgłos ciągle spadających kropli wody ha ha ha .
 12. Disconect

  pytanie do złotych rączek

  Pomysł z igłą ? Sprawdź czy wyjdzie na patyczku z np. lizaka czasem wykorzystuje je do łączenia ze sobą wężyków . Więc kiedy zrobiłem na szybko potrzebna jakaś większa igła do zastrzyków (nie jak do znieczulenia u dentysty ) W razie rezygnacji z dodatkowego napowietrzania kropelka kleju w miejscu wyjętej igły . Rysunek powinien rozwiać niejasności ha ha ha . Pozdrawiam Janusz Sprawdzony również pomysł z „kamykiem” do napowietrzania zrobionym w 10min z kostki pumeksu ha ha przyciętym do żądanych rozmiarów brzeszczotem . Kamyk kostka lipowa wiadomo sprawy groszowe ale gdy z jakiegoś powodu potrzeba go na już ! Efekt jego działania widać na fotkach które zamieściłem w poście : „Który z obiegów wody lepiej zachowa czystość w zbiorniku ?”
 13. Witam Po ponad tygodniowym „dojrzewaniu” zbiornika 280l wczoraj wsadziłem trochę mchów i kilka roślin oraz wpuściłem parę rybek . Po zmianie wkładów w Tetra EX1200 (częściowa wymiana przekładek z gąbki na bardziej gęstą – przedostawanie się wkładu torfowego) testuje dwa rodzaje obiegów wody. 1 Obieg to wyprowadzenie wyjścia z filtra wzdłuż tylnej ściany woda zawraca na końcu i kieruje się wzdłuż frontowej szyby w kierunku wypływania . Ssak znajduje się na tylnej szybie nieco za wylotem . Obieg ten mogę lekko korygować kawałkiem lekko zagiętego węża 16mm Widać po rosnących roślinach jak ruch wody je lekko porusza w kierunku przepływu . 2 Obieg powstał na bazie na szybko zrobionej „deszczownicy” z rurki PCV o średnicy 20mm zaślepionej drewnianym korkiem . Skoro średnica 20mm musiałem nawiercić przynajmniej 20 otworów o średnicy 1mm , postanowiłem wywiercić wiertłem 2mm i nieco więcej by wizualnie wyglądało nieco lepiej a okres pracy dłuższy bez czyszczenia . Woda wypływa od góry z prawej strony ładnie natlenia i kieruje się po powierzchni do końca zbiornika (czyli lewego boku) . Trudno mi określić efektywność takiej kombinacji ponieważ roślinki rosnące przy lewym boku falują od lewej do prawej strony . Ponadto ustawienie to jest jakby „spokojniejsze” nieczystości poruszają się skokami przepływające ryby unoszą je z dna i w tym momencie zbliżają się w kierunku zasysania . Który z opisanych obiegów będzie lepszy ? Posiadam dodatkowo natleniacz więc napowietrzanie deszczownicą nie jest jej priorytetowym zadaniem . Pozdrawiam Janusz
 14. Witam Skoro wyczyściłeś kosze i przekładki z gąbki to mogą być tylko dwa powody spadku wydajności oba mogą być znaczne . 1 To wylot z filtra (głowica) idzie przez ręczny system zalewania przy starcie (pompka) wewnątrz głowicy jest odkręcana klapka rewizyjna jest tam kilka zwężeń które lubią się przytkać . W przypadku nieszczelności ręcznej pompki w przypadku nieszczelności występuje czasem efekt zapowietrzania szumi spada ilość wyrzucanej wody w której pojawiają się bąbelki powietrza lub wycieki do wnętrza głowicy i na zewnątrz . 2 To ogloniony magnes na wirniku (słabnie pole magnetyczne miedzy (cewką elektromagnesem) a magnesem stałym wirnika jeżeli filtr ma już parę latek sprawdź dokładnie otwór w wirniku i gumowe wkładki centrujące czy co się nie wyrobiło . Nie mogą występować luzy na boki wirniki zostaje przyciągany na boki przez elektromagnes w głowicy zaburzenia w jego rotacji powodują znaczny spadek wydajności (słychać stukot i lekko zmieniony odgłos pracy).
 15. Disconect

  pytanie do złotych rączek

  Witam Kolega „Karp96” świetnie Ci to rozrysował . Możesz po prostu założyć na wylot dyfuzor , (oczywiście dopasowany wiekowością do wężyków z kubełka zbyt mała średnica przydławi wylot wody) lub w obrębie akwarium wkłuć igłę do strzykawki pod kontem 45* na drugi koniec wężyk i w obu przypadkach konieczny będzie zaworek do regulacji ilości powietrza by bąbelki były drobne .
×