Skocz do zawartości

[112l] ogólne


erni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik- 80x35x40h

Oświetlenie- 2xT8 po 20w sun-glo i aqua-glo

Filtracja- Tetra tec ex700

Ogrzewanie- grzałka z termostatem 100W

Podłoże– żwirek

Ozdoby:jak widać ;)

CO2-bimbrownia

mikro+makro

Fauna:

*5szt piskorek

*2szt mieczyk

*4szt minior

*2 krewetki filtrujące

*3 ślimaki helenki

*4szt black molly

*4szt gupik hallera

*1szt kirysek

*2szt platka

*1 szt glonojad zn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas zabieram się do usunięcia tej "budowli'' tylko labeo uwielbia tam przesiadywać piskorki też nie gardzą tą kryjówką i po prostu nie chciał bym im robić na złość likwidując ją.Co do mieczyków to zgadzam się z tobą i nie zauważyłem żeby miały u mnie jakoś ciężko a mam je już jakiś czas.

Testy porobię jakoś wieczorkiem bo muszę podjechać zakupić :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad 15cm mieczyki- samice. To akwarium jest za małe.

 

Labeo, kosiarki to już w ogóle nie powinny się tutaj znaleźć.

 

Piskorki masz bardzo efektowne, ale się męczą- nie spełniłeś ich podstawowych wymagań- piasku jako podłoże.

 

 

Jakie zejdzmy na ziemie? Czym sie różnią palety w holendrze (o Boże...) od obsady autora?

 

Każda ryba ma wyspecjalizowane wymagania i paletki nie są jakimś wyjątkiem. Ja się nie dziwie, że ludzie uważają te ryby za trudne w hodowli- skoro takie maja podejście do innych ryb...

 

 

PS. Widzę, że masz 2 gatunki Piskorków- brawo :) Nie ma to jak "Stado" stworzone z 2 gatunków po 2sztuki każda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft proszę, nie wprowadzaj ludzi w tak poważne błędy. Nie chodzi o to jak te ryby mają teraz a chodzi o to jak będą miały później kiedy nikt (prawie) 20cm rybki nie będzie chciał.. i co wpuścisz ją do ubikacji? ... ;] Jak takie jest wasze podejście do sprawy to oby ta ryba zapchała wam tą ubikację. Te ozdoby strasznie psują wodę i jak zachorują ryby to nikt ci nie pomoże uwierz mi.

 

Ps Sverting ma racje kup test pH i test GH - Polecam testy ZOOLKA są tanie i dokładne, z GH będziesz miał od razu w gratisie kH co za tym idzie - zmierzysz sobie zawartość Co2 to tak nawiasem. Po zakupie tych testów ludzie pomogą dobrać ci odpowiednią obsadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad 15cm mieczyki- samice. To akwarium jest za małe.

 

Labeo, kosiarki to już w ogóle nie powinny się tutaj znaleźć.

 

Piskorki masz bardzo efektowne, ale się męczą- nie spełniłeś ich podstawowych wymagań- piasku jako podłoże.

 

 

Jakie zejdzmy na ziemie? Czym sie różnią palety w holendrze (o Boże...) od obsady autora?

 

Każda ryba ma wyspecjalizowane wymagania i paletki nie są jakimś wyjątkiem. Ja się nie dziwie, że ludzie uważają te ryby za trudne w hodowli- skoro takie maja podejście do innych ryb...

 

 

PS. Widzę, że masz 2 gatunki Piskorków- brawo :) Nie ma to jak "Stado" stworzone z 2 gatunków po 2sztuki każda...

Jeśli mieczyki osiągną takie rozmiary na bank je oddam,co do kosiarki to już planuje ją oddać wstrzymuje mnie tylko sprawa taka że jest opcja że będę miał 2 zbiornik 240l i przeszły by po prostu do niego,wszystko wyklaruje się w ciągu kilku dni więc tyle muszą jeszcze poczekać.

Co do piskorków,no powinien być piasek,,na foto może nie wyszedł żwirek taki jaki jest w realu,a jest on naprawdę drobny,jest drobny na tyle że piskorki "ryją" sobie w nim bez większych problemów i bez uszczerbku na zdrowiu,a i drewniak zakopuje się w nim bez jakichkolwiek problemów.Pisząc o "stadzie" piskorków 2szt w 2 rodzajach chciałeś powiedzieć że to za mało? czy jak bo nie zrozumiałem. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieczyki osiągną takie rozmiary na bank je oddam

Problem w tym, że w tak małym akwarium mieczyki nie osiągną swoich prawidłowych rozmiarów tylko skarłowacieją.

Popracuj nad tą obsadą bo rybki się męczą, a jak czegoś nie zmienisz i nie dokonasz poprawek kwestią czasu będą różne choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Pangio kuhli i Pangio oblonga- 2 różne gatunki.

 

Skompletuj stadko 6-8sztuk jednego gatunku.

A gdybym skompletował 2 stadka powiedzmy po 6-8 sztuk jak piszecie to czy to nie będzie za dużo??

Jeszcze jedno pytanie,czy mogę wpuścić do takiego zbiornika jakieś krewetki,jeśli tak to czy jakiś szczególny gatunek czy bez ograniczeń??

Co do testów ph miał ktoś styczność z tym modelem,może coś powiedzieć??

http://allegro.pl/ag180-miernik-tester- ... 04768.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100pkt.

Pomóżcie mi proszę,bo zastanawiam się nad nawożeniem roślinek,mam już podłączoną bimbrownię(docelowo butla),ale zastanawiam się jeszcze nad nawożeniem makro+mikro czytałem o tym na forum ale jakoś nie mogę tego ogarnąć.

Na bank nie będę się bawił w samodzielne mieszanie nawozu bo na chwilę obecną to dla mnie czarna magia :evil: .

Znalazłem taki gotowiec,bardzo bym prosił żeby ktoś z osób ogarniających temat się wypowiedział i mi pomógł

http://www.akwanawozy.com.pl/towar/145/akwan-extra.html

Może jest coś lepszego,może ten jest nieodpowiedni,cena tego gotowca jest śmieszna,ale nie chcę eksperymentować.Zależy mi na bardzo dobrym nawozie,cena spokojnie może być większa,nie chodzi o kasę-ale o wyniki.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie wiem dlatego pytam na forum,co ewentualnie byś poradził?? Podłoże u mnie to czysty żwirek naprawdę drobniutkiej granulacji plus bimber,może to błąd ale jakoś nie jestem przekonany do substratów i innych "rzeczy" Nie mogę powiedzieć bo roślinki trzymają się nawet ok nie ma jakoś szaleńczego wzrostu,ale wg mnie jest ok,regularnie je przerywam\przycinam i sobie tak rosną,ale chciałbym żeby naprawdę były okazałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie mały update mojego akwa,posłuchałem i doczytałem rad forumowiczów i z akwa poleciały sztuczne ozdoby,foto będzie później bo batka padła w aparacie i się ładuje :evil:

Mam jeszcze pytanie-od kilku dni zasuwa mi bimbrownia,filtr w akwa to tetra-tec 700 założyłem deszczownicę i ustawiłem ją tak że woda wylatująca z niej znajduje się ponad poziomem wody w akwarium,także nie dość że miesza wodę to jeszcze ją dotlenia,i tu jest pytanie czy na noc muszę załączać dodatkowe natlenianie z kamienia czy spokojnie wystarczy to z deszczownicy.Co2 śmiga24\7 w ilości nadal 2b\s.Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 nie ma sensu jak intensywnie napowietrzasz.

Tak wiem,ale nie moge powiedzieć że deszczownica intensywnie napowietrza,chyba że to jest za dużo to spokojnie mogę ją na dzień obniżać pod poziom wody,żeby tylko mieszała wodę a na noc podnosić żeby jeszcze dotleniała-tylko jest pytanie czy na noc takie napowietrzanie wystarczy? boję się po prostu żeby nie podusić ryb bo co2 chodzi cały czas.

Napowietrzanie z kamienia teraz nie chodzi ,chodziło jak nie miałem bimbrowni,i tu jest kolejne pytanie załanczać je na noc czy nie bo wystarczy deszczownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,czyli dodatkowe napowietrzanie pomimo dozowania co2 jest zbędne nawet w nocy,przy ruchu wody jaki wytwarza deszczownica .Skoro u ciebie ruch tafli wody jaki wytwarza filtr kaskadowy wystarcza to u mnie też wystarczy pomimo że mam większy zbiornik,ale deszczownicę również mam większą(ok40cm),więc powinno być ok.Dziękuję. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,załączam zdjęcia po delikatnych zmianach,o których pisałem wcześniej.Przy okazji na zdjęciach widać co2 z pierwszej bimbrowni jaką zrobiłem wg''mojej'' receptury *but 3 l na zacier (45g drożdże(babuni),2l woda i 800g cukier) butelka na filtr-1l zacier śmiga 3 dzień i na razie jest lux.Sorko za jakość zdjęć ale to tylko T9,a do obróbek mam lewe ręce i zero nerwów :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało cukru na taką ilość drożdży, dosyp jeszcze spokojnie szklankę.

jeszcze te ryby i pogadamy o wystroju ;p

Mało cukru?nie wydaje mi się dziś jest 4 dzień działania i poziom utrzymuje się nadal n 2b\s,zostawię tak jak jet i zobaczymy ile podziała,to są proporcje "testowe"więc nie chcę nic kombinować podczas działania,poczekamy zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy obsadę poprawiasz ?

Na dniach nie napiszę że jutro ale na bank do końca przyszłego tygodnia będzie jak trzeba,labeo może nawet jutro kumpel ma 240 to podejdę jutro i pewnie weźmie,serce mi pęknie za kosiarką bo mam ją od prawie narybku ale jak trza to trza,to samo z mieczykami :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...