Jump to content

erni

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About erni

 • Rank
  Podglądacz
 1. Wszystko możliwe że i u moich to dziadostwo wystąpiło,z tym że u mnie została jeszcze 1 szt,i skoro to jest aż tak zaraźliwe jak piszą to cała obsada powinna iść w piz.u prędzej czy później-no zobaczymy. Czyli najskuteczniejszą metodą było by kupienie proporców i podanie im tego leku w formie kwarantanny,w jakimś małym zbiorniku(bez przesady oczywiście a później dopiero przeniesienie ich do docelowego zbiornika.
 2. Bardzo podobna sytuacja u mnie założyłem drugie akwa,72l,woda ok 50l zlana z mojej 112-stki,pomimo to odstała 11dni przed wpuszczeniem rybek,obsada to 10szt galaxy 4szt właśnie proporczyk z Kap Lopez oraz parka prętnika karłowatego,jeśli chodzi o galaxy to super pięknie pływają jedzą i w ogóle są jakby od zawsze u mnie ,co do prętnika to potrzebował 2 dni na zaaklimatyzowanie się i teraz jest też super(samiec 2 dzień buduje gniazdo) ale z proporczyków niestety została mi tylko 1 szt-samiec.Również nie mam pojęcia co mogło być przyczyną,co do podawanego pokarmu nie jestem pewien,padły by wszystkie a tu padły 3 szt w 5 dni a samiec który został jest w dobrej kondycji pobiera pokarm i ogólnie wygląda na zadowolonego Pomimo tego przykrego incydentu na pewno nie zrezygnuję z proporczyków bo są piękne. Na Twoim miejscu nie rezygnował bym z proporczyków i próbował dalej.Pozdrawiam.
 3. erni

  Skojarzenia :>

  Migrena-łóżko ew browar
 4. erni

  [112l] ogólne

  Właśnie dokańczam pokój,co do obsady to do końca nie mam ustawionej na 100%,bardzo podobają mi się razbory galaxy i proporczykowiec z Kap Lopez...dalej...się zastanawiam,myślę i rozmyślam,na pewno sporo roślin dalej...?? myślę...zobaczymy.Nie mam wymyślonego,ukierunkowanego i zdecydowanego biotopu,tak wiem że to marnotrawstwo takiego zbiornika(jak wcześniej wyczytałem) ale tak chcę(bez szkody dla rybek oczywiście)...co dalej zobaczymy 8-)
 5. erni

  Skojarzenia :>

  Alkohol-ból głowy.
 6. erni

  żart dnia:)))))))))

  ...coś w tym jest.
 7. erni

  [112l] ogólne

  Hmmm,więc tak zaszło kilka zmian w akwa ,na pewno zarosło i rośnie nadal,mogę powiedzieć że rośliny "rosną w oczach" zmieniłem delikatnie wygląd doszły żabienice oraz Glossostigma elatinoides,mini pelia na kamieniu jak i phoenix moss.Oprócz tego musiałem zalać małe akwa bo doszło mi trochu narybku gupika jak i mieczyka w sumie ok 25-30 szt,śmigają po małym akwarium aż miło.Dziś doszły do mnie nawozy makro+mikro zacznę podawać od soboty.Najlepsze jest to że myślę i to konkretnie nad założeniem zbiornika 300 litrowego,są małe zmiany w pokoju i jak w pysk właśnie wejdzie mi taki zbiornik-nie żebym zrobił to celowo ale to sprawa jeszcze do dogadanie-że tak powiem,ale szanse są i to duże .myślę że to na razie tyle,foto w sobotę -wolne w pracy.Pozdro dla wszystkich.
 8. erni

  Schistura balteata - Śliz

  Witam czy ktoś z forumowiczów ma jakieś info o tej rybce i mógłby się podzielić??
 9. erni

  [112l] ogólne

  Znalazłem parametry wody na necie... ph 7,91 azotyny <0,01 azotany 3,5 twardość ogólna 142 8st dh niemieckich(czyli wychodzi że woda miękka?) Oka,kosiarka poszła,labeo również,jak i drewniak. Mieczyki zostają ,po za tym doczytałem że mogą przebywać w zbiorniku 112 litrowym,gdzie?A no na tutejszym forum przykladowi-mieszkancy-akwarium-112l-128l-t32927.html. Aktualna obsada 1 post.Poproszę ew jakieś rady względem pozostałej obsady jak i parametrów wody,
 10. erni

  [112l] ogólne

  Na dniach nie napiszę że jutro ale na bank do końca przyszłego tygodnia będzie jak trzeba,labeo może nawet jutro kumpel ma 240 to podejdę jutro i pewnie weźmie,serce mi pęknie za kosiarką bo mam ją od prawie narybku ale jak trza to trza,to samo z mieczykami ....aaaaaa Wyprzedził mnie mod,dodam jeszcze.... ...od jutra zagoszczą u mnie 3 Helenki,bo pokazały się ślimaki,znaczy się są od pewnego czasu ale doczytałem wczoraj w nocy info i zdecydowałem się na skuteczniejszego "czyściciela"niż ja
 11. erni

  [112l] ogólne

  Na dniach nie napiszę że jutro ale na bank do końca przyszłego tygodnia będzie jak trzeba,labeo może nawet jutro kumpel ma 240 to podejdę jutro i pewnie weźmie,serce mi pęknie za kosiarką bo mam ją od prawie narybku ale jak trza to trza,to samo z mieczykami
 12. erni

  [112l] ogólne

  Mało cukru?nie wydaje mi się dziś jest 4 dzień działania i poziom utrzymuje się nadal n 2b\s,zostawię tak jak jet i zobaczymy ile podziała,to są proporcje "testowe"więc nie chcę nic kombinować podczas działania,poczekamy zobaczymy.
 13. erni

  [112l] ogólne

  Witam ponownie,załączam zdjęcia po delikatnych zmianach,o których pisałem wcześniej.Przy okazji na zdjęciach widać co2 z pierwszej bimbrowni jaką zrobiłem wg''mojej'' receptury *but 3 l na zacier (45g drożdże(babuni),2l woda i 800g cukier) butelka na filtr-1l zacier śmiga 3 dzień i na razie jest lux.Sorko za jakość zdjęć ale to tylko T9,a do obróbek mam lewe ręce i zero nerwów
 14. erni

  [112l] ogólne

  Rozumiem,czyli dodatkowe napowietrzanie pomimo dozowania co2 jest zbędne nawet w nocy,przy ruchu wody jaki wytwarza deszczownica .Skoro u ciebie ruch tafli wody jaki wytwarza filtr kaskadowy wystarcza to u mnie też wystarczy pomimo że mam większy zbiornik,ale deszczownicę również mam większą(ok40cm),więc powinno być ok.Dziękuję.
 15. erni

  [112l] ogólne

  Tak wiem,ale nie moge powiedzieć że deszczownica intensywnie napowietrza,chyba że to jest za dużo to spokojnie mogę ją na dzień obniżać pod poziom wody,żeby tylko mieszała wodę a na noc podnosić żeby jeszcze dotleniała-tylko jest pytanie czy na noc takie napowietrzanie wystarczy? boję się po prostu żeby nie podusić ryb bo co2 chodzi cały czas. Napowietrzanie z kamienia teraz nie chodzi ,chodziło jak nie miałem bimbrowni,i tu jest kolejne pytanie załanczać je na noc czy nie bo wystarczy deszczownica.
×