Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w doborze odpowiednich pokarmow


jokatorun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym karmić moja obsadę aby dobrze się rozwijała i była zdrowa.

Chciałbym jakoś urozmaicić im menu jak na razie podaje pokarm 2 razy dziennie w niewielkich ilościach, a karmie je następującymi pokarmami:

-granulat jako pokarm podstawowy (chętnie zjadany przez rybki)

-Płatki Supervit tropicala (czasami niechętnie zjadane przez ryby )

-tabletki TROPICAL Super Tabin (od czasu do czasu przysmak kirysków który często podjadają im danio które maja ADHD)

-Shrimp Sticks Tropical (krewetki filtrujące i inne chętnie się tym zajmują )

Jeśli coś co napisałem jest nie tak proszę o rady i uwagi czym urozmaicić, co zmienić ,czy można np podawać jakieś mrożonki? Jeśli tak to jakie?

 

Obsada zbiornika to

Gurami mozaikowy -3(1+2)

Danio Czerwone - 10 (finalnie 15)

Platka - 3 (1+2)

Kirysek spiżowy 4 sztuki

Ślimak helenka - 10 sztuk

Ampularia - 4 sztuki

Krewetki Red Cherry - 15 sztuk

Krewetka filtrująca - 2 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu kombinować?

Dla urozmaicenia jedynie podawaj drobne "mrożonki".

Moja obsada nie lubi dafni. Ani mrożonej, ani suszonej. :(

Nie zapominaj o głodówkach i ogólnie warto poczytać o sposobach karmienia.

 

P.s.

Pokarmem dedykowanym tak na prawdę zajmują się wszystkie stworzenia w akwarium. Tak więc należy jedynie zwrócić uwagę, czy coś z "michy" nie zaszkodzi naszym pupilom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wysłucham rad ludzi bardziej doświadczonych ode mnie a wtedy będę wiedział o czym rozmawiać o co pytać przy wizycie w sklepie.

Bo każdemu akwaryście zależy na dobrej kondycji i zdrowiu milusińskich trzymanych w akwariach.

A z drugiej strony nie chciałbym przekombinować żeby im nie zaszkodzić wiec czekam na jakieś rady ale jak widać na załączonym obrazku jakoś w tym temacie posty pojawiają się bardzo wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak widać na załączonym obrazku jakoś w tym temacie posty pojawiają się bardzo wolno.

Śpieszysz się gdzieś? Rybki głodne pływają? Pośpiech wskazany jedynie przy biegunce. :lol:

 

A na poważnie.

 

Znam kilka opinii, a jedna z nich to taka, że najlepszy żywy pokarm to taki, który sami wyhodujemy.

 

Dawno temu biegałem z siatką zrobioną z maminej pończochy i łapałem w wodzie co wpadło, najczęściej larwy komara. W sumie wszystko byle by było małe. Z mułu wygrzebywałem ochotkę. Akwarium przypominało dzisiejsze LT. Co mi się udało wtedy wpuścić do wody, tego nikt nie wie, ale rybcie miały się dobrze. ;)

 

Jeśli chcesz, to możesz kupić mix w blistrach, masz wtedy różny pokarm. Życie (rybki) zweryfikuje co najlepiej będzie podchodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak widać na załączonym obrazku jakoś w tym temacie posty pojawiają się bardzo wolno.

Śpieszysz się gdzieś? Rybki głodne pływają? Pośpiech wskazany jedynie przy biegunce. :lol:

I przy zbieraniu wody z podłogi :P

 

Jeśli chcesz, to możesz kupić mix w blistrach, masz wtedy różny pokarm. Życie (rybki) zweryfikuje co najlepiej będzie podchodziło.

To chyba najlepsze rozwiązanie.

Obserwuj ryby podając im różne pokarmy i będziesz wiedział, co podchodzi im najlepiej.

Pamiętaj aby mrożonki ogrzać przed podaniem do temperatury pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo-lukas pisze:

jokatorun pisze:

...ale jak widać na załączonym obrazku jakoś w tym temacie posty pojawiają się bardzo wolno.

 

Śpieszysz się gdzieś? Rybki głodne pływają? Pośpiech wskazany jedynie przy biegunce. :lol:

 

 

I przy zbieraniu wody z podłogi :P

hahaha bardzo śmieszne :P:lol::banan:

 

Dzięki za konkretne podpowiedzi o to mi chodziło.

Oczywiście podawanie mrożonek w temperaturze pokojowej, podstawa wiem o tym i zawsze będę pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...