Jump to content

Identyfikacji tej rybki

Disconect
 Share

Recommended Posts

Dzięki za bardzo szybkie odpowiedzi .

Otóż dostałem parę rybek od sąsiadki z dołu która z powodu częstych rehabilitacji nie ma już czasu zajmować się akwarium .

Zrobiłem im na szybko drugie akwarium (około 60l połowa wody z innego zbiornika + reszta gotowana odstanna) przełożyłem tam większe rybki.

Między innymi mieczyk samica (czerwona) i te dwie (Hellera) ten samiec z foto czarny z dwoma „kolcami” na ogonie to ? , ciągle ugania się za samica (czerwoną) która go czasem dopuszcza do siebie lecz tez przegania

Czy z tej „mąki będzie chleb” :-)

Samca (czerwonego) mam w innym zbiorniku z bardzo dużymi gupikami bo jest mały i ciągle mu się obrywa

od (czarnego) samca . Czy można te mieczyki jakoś dobrać w pary ? I czy rozdzielać samce by się nie „biły”

Dzięki za bardzo szybkie odpowiedzi .

Otóż dostałem parę rybek od sąsiadki z dołu która z powodu częstych rehabilitacji nie ma już czasu zajmować się akwarium .

Zrobiłem im na szybko drugie akwarium (około 60l połowa wody z innego zbiornika + reszta gotowana odstanna) przełożyłem tam większe rybki.

Między innymi mieczyk samica (czerwona) i te dwie (Hellera) ten samiec z foto czarny z dwoma „kolcami” na ogonie to ? , ciągle ugania się za samica (czerwoną) która go czasem dopuszcza do siebie lecz tez przegania

Czy z tej „mąki będzie chleb” :-)

Samca (czerwonego) mam w innym zbiorniku z bardzo dużymi gupikami bo jest mały i ciągle mu się obrywa

od (czarnego) samca . Czy można te mieczyki jakoś dobrać w pary ? I czy rozdzielać samce by się nie „biły”

Niestety ale na mieczyki min. 112l.

Niestety ale na mieczyki min. 112l.

Czyli w 60/70litrów nie da się utrzymać mieczyków ?

Jak tłumaczyć iż mam już 16młodych od parki (czerwonych mieczyków) samca z tej parki wyłowiła mi kicia podczas przemeblowania w akwarium (niestety go zamęczyła).

Ale zostały młode które mają około 6mm wraz z 60szt młodych gupików w akwariumie dla maluchów .

Z tego powodu mam nowego (młodego samczyka czerwonego) którego izoluje od dorosłego (czarnego)

• 2 weeks later...

Mieczyki to ryby rosnące do dość dużych rozmiarów, nawet do 12 cm samice, wiec wymagają trochę miejsca, poza tym to ruchliwe i wszędobylskie ryby, którym przestrzeń musi być zapewniona do odpowiedniego rozwoju i zdrowia.

Produkują przy tym masę metabolitów ,są to dość brudzące ryby w stosunku do swojej wielkości,będziesz miał problem z utrzymaniem czystości wody, a konkretnie z zapanowaniem nad związkami azotu. Innymi słowy szybciej w mniejszym baniaku będziesz miał wodę trująca dla ryb.

A to że masz młode to normalne ,to mało wymagający gatunek jeśli chodzi o rozmnażanie