Skocz do zawartości

Nieznany zabójca


Diazon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie... Nie wiem czy ten problem pojawiał się w podobnych tematach ale jestem początkującym użytkownikiem forum więc proszę o pomoc. Jakiś czas temu w moim akwarium zdechł mi żaglowiec skalar .

Uznałem to za przypadek ponieważ zdechł mi w niedługim odstępie po jego zakupie. Po upływie niespełna 10 dni zdechł mi drugi. Zacząłem się niepokoić o resztę moich podopiecznych, lecz kolejne tygodnie nie przyniosły kolejnych żadnych śmierci ,, wiec uznałem to za zbieg okoliczności... Teraz po upływie niespełna 3 tygodni po tamtych incydentach dzisiejszego wieczoru dostrzegłem, że samiec pielęgniczki Kakadu również zachowuje się dość dziwnie widzę jego osłabienie oraz brak ruchliwości ... Proszę o pomoc ponieważ nie mam bladego pojęcia w czym leży problem ... Chcę od razu dodać że jestem dość początkującym akwarystą i nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką sytuacją, wszystkich potrzebnych informacji mogę udzielić.

PH 7.5

Podmiana wody raz na 12 dni podmieniam 1/3

Akwarium 130l

temp.26-27 stopni

Proszę o pomoc. Pilne.

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... nie wiem czy ten problem pojawiał się w podobnych tematach ale jestem początkującym użytkownikiem forum więc porszę o pomoc Jakiś czas temu w moim akwarium zdechł mi żaglowiec skalar .

Uznałem to za przypadek ponieważ zdechł mi w niedługim odstępie po jego zakupie. po upływie niespełna 10 dni zdechł mi drugi. zaczołem sie niepokoić o resztę moich podopiecznych, lecz kolejne tygodnie nie przyniosły kolejnych żadnych śmierci ,, wiec uznałem to za zbieg okoliczności .. Teraz po upływie niespełna 3 tygodni po tamtych incydentach dzisiejszego wieczoru dostrzegłem że samiec pielęgniczki Kakadu również zachowuję sie dość dziwni widzę jego osłabienie oraz brak ruchliwości ... proszę o pomoc ponieważ nie mam bladego pojęcia w czym leży problem ... chce od razu dodać że jestem dość początkującym akwarystą i nigdy wcześniej nie spotkałem sie z taką sytuacją wszystkich potrzebnych informacji mogę udzielić

PH 7.5

Podmiana wody raz na 12 dni podmieniam 1/3 - wodę się podmienia raz w tygodniu np. 20%, podejdzenie jest takie ze jest zbyt sporo no2 i no3 dlatego ryby ci padły.

Akwarium 130l - Akwa zamałe dla skanarów, co do innych ryb to nic nie mówie.

temp.26-27 stopni

Proszę o pomoc Pilne

Ten kolor to ja.:)

 

Co do tego wypisz nam całą swoją obsadę ryb jaką masz teraz, jakie podłoże masz w akwarium, jaką wodę lejesz do akwarium, i czy używasz chemii czy nie. :?:, a i jakie masz rośliny, dekoracje itp.

 

Luna: Co to za pisownia?

Jesteś już trochę czasu na forum, znasz regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada Akwarium to

2xMułojad

2xKirysek Spiżowy

2xZbrojnik Niebieski

4xDanio Czerwone

4xGrubowarg Syjamski

2xMieczyk

Parka Pilęgniczek Ramireza

Samiec + 2 samice głupika

1xGrubowarg dwubarwny

2 samice Pielęgniczek Kakadu(samic mi zdechł wczoraj )

2x krewetki czyszczące + 1 duża filtrująca ( nazw nie pamietam )

 

Roślinność:

Tylna ściana akwarium calkowice zasłonieta Cabomba piauhyensis

2 sztuki Hygrophila difformis

MOCZARKA KANADYJSKA pare sztuk

NURZANIEC kilka kępek

i 2 gatunki których nie znam :))

 

Filtr firmy Aqua EL wydajnosc 400l na godzine akwarium 30-150l

Na tylnej ścianie brzęczyk

Podłoże grysik

Do akwarium leje wodę z kranu odstaną tak z 8 godzin gdy wracam z pracy to ja wlewam

chemi nie używam żadnej , i niegdy rybki nie były leczone żadnymi środkami leczniczymi

używam tylko nawozu w płynie do roślin akwariowych ale to tylko 1 -2 razy w tygodniu po 3ml

Akwarium mam ponad 2 miesiace a pierwsze rybki wsadziłem po tygodniowej pracy filtra oraz grzalki woda z dodatkiem soli akwariowej

Dekoracja to 2 kokosy duży statek na środku z gipsu lub innego tworzywa podobnego koloru

i kilka dużych głazów wcześniej wygotowanych w soli akwariowej .. Plus jedna duża muszla kupiona w sklepie... jutro postaram sie zrobić zdjęcie i zamieścić by to wszystko bardziej zwizualizować:)

 

Luna: Pisownia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podmiana wody raz na 12 dni podmieniam 1/3 - wodę się podmienia raz w tygodniu np. 20%, podejdzenie jest takie ze jest zbyt sporo no2 i no3 dlatego ryby ci padły.

Akwarium 130l - Akwa zamałe dla skanarów, co do innych ryb to nic nie mówie.

temp.26-27 stopni

Proszę o pomoc Pilne

Ten kolor to ja.:)

 

Fajnie,że się przyznałeś.

Przynajmniej teraz wiadomo komu dać osta za pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem po co dodajesz do akwarium soli - trzeba z tym bardzo uważać, celowość tego zabiegu też jest dyskusyjna, do tego może ona szkodzić rybom.

2. 8 godzin to za krótko - woda odstana musi być co najmniej 24h. Związki chloru także mogą szkodzić rybom, a po 8h napewno nie wyparowały wszystkie - być może to nie jest aż tak szkodliwe jak sól, ale w pewnym stopniu może drażnić co wrażliwsze ryby.

3. Statek, muszla oraz te głazy mogą zmieniać parametry wody na bardzo niekorzystne dla ryb - to także może być jedną ze składowych powodujących śmierć.

 

Powyższe mogą wpływać na umieranie ryb w twoim akwa.

 

Rozwiązanie:

1. Podmiana wody ok. 50% odstanej co najmniej 24h - zostaw przed pracą i np. wlej po pracy następnego dnia - to będzie ok 32h - wystarczająco

2. Nie dodawaj soli. Zrezygnuj na jakiś czas 1-2 miesiące z nawozu w płynie.

3. Przepłucz gąbkę z filtra w wodzie odlanej z akwarium. Sprawdź czy filtr działa poprawnie, czyli woda wylatująca porusza powierzchnią tafli wody oraz czy jest w akwarium "ruch toni wodnej" - ważny gdyż zapobiega tworzeniu się stref beztlenowych.(naturalne napowietrzenie)

4. Nie stresuj rybek brzęczykiem i napowietrzeniem - nie jest to potrzebne im do niczego.

5. Wyciągnij statek, muszlę i głazy.

 

Powyższe rozwiązanie powinno pomóc. Następna podmianka wody może być tak jak to robiłeś do tej pory, ale woda musi odstać co najmniej 24h. Bez żadnej soli i nawozów.

 

Obsady nie będę komentował, wg. mnie jest źle dobrana, ale nie to jest tematem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co rozumiem mam usunąć wszystkie elementy dekoracyjne z mojego akwarium ??:)

Chce tylko dodac że wszystkie te elementy były kupione w sklepie zoologicznym...

Co do nawozu odstawie i zobaczymy czy nastąpi poprawa ...

A czy w tym przypadku mogę zastosować oczyszczanie kaskadowe ? Z udziałem węgla aktywnego ?

 

Luna: Zdania zaczynamy wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kamieni które posiadam w akwarium to tak zwane okrągłe kamienie wiślane takich kamieni używa się do budowania ogrodzeń ...

Wątpię aby w jakikolwiek sposób miały one znaczenie na stan wody...

Tak samo podłoże jest z podobnych kamieni o rozmiarach kilku milimetrów

Próbę z octem stosowałem na dużej muszli o której mowa wcześniej i żadna reakcja nie zachodziła

Za resztę porad z głębi serca dziękuję i na pewno się zastosuję co nie zmienia faktu że kondycja kolejnych moich podopiecznych spada :help::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 wody to nie są gwałtowne podmiany. Choć przyznam że przydały by się częstsze.

NO2 i NO3 a także NH3/NH4 będą skakać jeżeli w akwarium nie ma dostatecznej filtracji.

Woda nie musi stać 24 h. Niektórzy mają wodę ozonowaną, niektórzy przy odstawianiu wody wkładają do nich brzęczek.

pH -7.5 - ja tu bym upatrywał powodu padania ryb. Skalary, kakadu to ryby z wód kwaśnych a Ty masz wodę zasadową w akwarium.

Wyciąg z akwarium te zameczki, muszelki; to nie tylko wpływa na paremetry wody (nie musi), ale też sztucznie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...