Skocz do zawartości

Gupiki Ciąża


karol11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z Gupikami miedzy innymi mam akwarium 31l już ponad miesiąc mam w nim trochę roślinności i pare rybek tzn 1x Kirys Albinos Samiczka 3x Neonki 3x Glonojady 2x Mieczyki 3x Gupiki ale od pewnego czasu to znaczy od 2 ponad tygodni zauważyłem że gupiki są bardzo grube że aż im żebra troszkę tak jakby wypadły i mają bardzo dużą czarną kropkę na odbycie chowają się miedzy korzeniami i wiem bardzo dobrze że są w ciąży tzn okociły się ale tak długo nie chcą urodzić że aż się o nie zaczynam martwić i nie wiem co zrobić.. :( Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

 

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojady przecież one praktycznie nic miejsca nie zajmują w akwa jak na razie bo one maja po 2,5cm wszystkie.

 

Parametry akwarium :

 

43cm długości, 9cm wysokości, 4,2cm szerokości.

Jeżeli chodzi o twardość wody itd to nie podam na tą chwile bo nie mam jeszcze zakupionych testerów.

 

Wielkość Akwarium 31l i okres funkcjonowania 1 Miesiąc i pare dni tak z 3-4.

 

Obsada Ryb : 1x Kirys Albinos Samica, 3x Neonki (nie wiem jaka płeć), 3 Gupiki 1 Samiec 2 Samice, 2 Mieczyki Samiec i Samica, 3 Glonojady (nie wiem jaka płeć).

 

Oświetlenie : żarówka energooszczędna 7W, Flitracja : filtr wewnętrzny AQUAEL 230V ~ 50Hz 4.2W IPX8 Q max=260l/h, Ogrzewanie : grzałka AQUAEL 75W ustawione na 25 stopni.

 

Roślinność : 1x Amazonka Ameryka Południowa, 3x bardzo małe Anubias Bartera.

 

Nawożenie : BRAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w małym akwa ryby karłowacieją.

Młode glonki rosną bardzo szybko i jeśli mają za ciasno, będą zniekształcone.

Dodatkowo strasznie brudzą wodę odchodami.

 

Kirysy są stadne, a na stado masz za małe akwarium.

 

Neony z kolei są ławicowe. 3 to nie jest nawet połowa ławicy. Taka ilość neonów nie pozwala obserwować ich naturalnego zachowania. Nie można się przekonać jak ładnie wygląda pełna ławica tych ryb podczas zsynchronizowanych manewrów w odpowiednio dużym akwa.

 

Mieczyki też rosną bardzo szybko. Ogólnie mają szybką przemianę materii co się wiąże z masą odchodów.

 

Pomijając powyższe, neony kirysy i glonki wolą wodę miękką.

Reszta twardą.

 

Powtarzam swoją wcześniejszą opinię: Gupiki nie rodzą, bo akwa jest brudne i zatłoczone.

Mieszkając w jednym mieszkaniu z 12 współlokatorów miałbyś ochotę na kilkudziesięciu nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj twierdziłeś,że 31L.

Myślisz,że nie umiemy tu liczyć :roll:

Człowieku albo napiszesz prawidłowe wymiary,albo zamykam temat i kończymy tą zabawę.

A jeżeli podane wymiary są prawidłowe to masz ok.1,5L, co i tak jest nieistotne bo przy tych wymiarach nie ma tam prawa bytu żadne inne stworzenie wodne poza ślimakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...