Skocz do zawartości

Jaki pokarm dla sklara, bocji i guramin


dawid653
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pokarm, pożywienie, karma. Masz tyle synonimów. Nie, ty wybrałeś ...

 

Są to ryby o różnej aktywności dobowej, jak i inaczej pobierającej pokarm. Zwróć na to uwagę.

 

Karma? Najlepiej zróżnicowana. Sucha i żywa. Może być n.p. mrożona ochotka plus różne płatki, a dla dennych kup dedykowane tabletki. Są opinie, że z ochotką można przywlec jakieś paskudztwo i poleca się solowca. Ja karmię różnymi płatkami tetry (ta firma jest popularna w sklepach w mojej miejscowości), kiryskom daję czasem tabletki JBL (tonące), tabletki JBL do przyklejania na szybę, mrożoną ochotką i solowcem. Czyli wszystko co wpadnie mi w ręce. Karmię 2 razy na dobę w "małych" ilościach. Raz w tygodniu "głodówka".

 

Oczywiście akwarium masz o dużej powierzchni i wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarm, pożywienie, karma. Masz tyle synonimów. Nie, ty wybrałeś ...

 

Są to ryby o różnej aktywności dobowej, jak i inaczej pobierającej pokarm. Zwróć na to uwagę.

 

Karma? Najlepiej zróżnicowana. Sucha i żywa. Może być n.p. mrożona ochotka plus różne płatki, a dla dennych kup dedykowane tabletki. Są opinie, że z ochotką można przywlec jakieś paskudztwo i poleca się solowca. Ja karmię różnymi płatkami tetry (ta firma jest popularna w sklepach w mojej miejscowości), kiryskom daję czasem tabletki JBL (tonące), tabletki JBL do przyklejania na szybę, mrożoną ochotką i solowcem. Czyli wszystko co wpadnie mi w ręce. Karmię 2 razy na dobę w "małych" ilościach. Raz w tygodniu "głodówka".

 

Oczywiście akwarium masz o dużej powierzchni i wysokości?

Dokładnie tak jak tu jest napisane.

Dla wzrostu ryb bardzo ważne jest odpowiednio duże akwarium. W zbyt ciasnym będą małe i zniekształcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zestaw ryb w akwarium. Karmię tak jak opisują koledzy i wszystko ok. Najbardziej podoba mi się podawanie tabletek(tetra),widać wtedy ogromne zamieszanie w strefie dennej akwarium. Fajna sprawa. W sumie wróciłem niedawno do akwarystyki po paru latach i obserwując zachowanie ryb, wydaje mi się, że tetra jest chyba najlepszym z producentów. Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jak rybki są prawidłowo karmione, to raczej wciągają wszystko co im się zmieści. ;)

A ostatnio podpytałem o inna mrożoną karmę i teraz mogę kupić dodatkowo dafnię, arthemię i larwy komara. Teraz to już wypas. ;)

 

P.s. Jednak moje pupilki niezbyt ochoczą jedzą suszoną dafnię. A myślałem, że zrobię im nią przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...