Skocz do zawartości

Co do bojownika?


OnlySiara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż tak: akwarium mam w domu od miesiąca z hakiem. 68l, filtr, grzałka, oświetlenie, sporo roślinek, 2 fajne kryjóweczki. Od początku panował tam chaos - w sensie taki rybi... 2 molinezje, 4 razbory klinowe, 4 neonki, kirysek spiżowy, 5 danio pregowatych, 3 tetry kolorowe, 2 zbrojniki (neibieski+albinos), parka gupików + jakieś ślimaczki, w liczbie bodaj 3, coć gdzies w oczy sotatnio mi się rzuciły takie malutkie, chyba se rozmnażają.

 

 

 

I teraz postanowiłem ja sie wziąć za to akwarium. przedtem rządził tym młodszy brat, który de facto dostał akwa w prezencie od Mikołaja... Ale w wyniku godzinnych obserwacji tych rybek, chyba łapię bakcyla i czytam tu o tym wszystkim. I postanowiłem, że fajnie byłoby zbudować ajkąś obsadę w oparciu o bojownika z haremem. I teraz które ryby oddać? (tu pytanie w pytaniu - przyjmą mi je w sklepie?)

 

Myślałem, żeby zrobić tak:

 

samiec bojownika + 2 samiczki

4 razbory klinowe

3 tetry (zależy mi na nich - abrdzo żywe, miło się patrzy)

parka gupiczków

parka molinezji

zbrojniki oba

kirysek spiżowy

 

Co o tym sądzicie? jak tak sam na to patrzę, to nei wiem - czy dalej zupa, czy już lepiej... Jestem gotów oczywiście zmienić tą proponowaną obsadę - tylko prosze o komentarz kogoś doświadczonego...

 

Pozdrawiam, jako jeszcze początkujący "akwarysta"! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na 1 rybę ławicową zbiornik masz długi więc np 15 razbor klinowych(tetry oddaj).Płetwa gupika działa na bojka jak czerwona płachta na byka i gupik może tego nie przeżyć. Molinezje niestety odpadają zbrojniki też (za małe akwarium). A kirysek lubi zimniejszą wodę niż bojki i jest rybą stadną, też bym go oddał.

 

Sprawdź twardość wody w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda twarda - mieszkam w Tarnobrzegu, tu jest woda bardziej twarda, niż fundamenty pod moim domem... I dlatego myślałem przy najbliższej podmianie (w sobote) dodać destylowanej - jest sens, można? Może po tej wymianie wpuścić nową obsadę?

 

Poza tym: myślicie, ze te, któe mam oddać, przyjmą mi w zoologicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym olał to co masz i zrobił akwarium dla Julidochromis dickfeldi.

Julido w 70cm ? Najwet najmniejsze Julidochromisy potrzebują przynajmniej 100cm, by pokazać podobne zachowania co np. Księżniczki :)

 

Skoro tak bardzo Ci zależy, to kup filtr RO lub przepuszczaj wodę przez armatkę torfową. Destylka jest nieopłacalna. To akwarium aż tak małe nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...