Jump to content

Co do bojownika?


OnlySiara
 Share

Recommended Posts

Otóż tak: akwarium mam w domu od miesiąca z hakiem. 68l, filtr, grzałka, oświetlenie, sporo roślinek, 2 fajne kryjóweczki. Od początku panował tam chaos - w sensie taki rybi... 2 molinezje, 4 razbory klinowe, 4 neonki, kirysek spiżowy, 5 danio pregowatych, 3 tetry kolorowe, 2 zbrojniki (neibieski+albinos), parka gupików + jakieś ślimaczki, w liczbie bodaj 3, coć gdzies w oczy sotatnio mi się rzuciły takie malutkie, chyba se rozmnażają.

 

 

 

I teraz postanowiłem ja sie wziąć za to akwarium. przedtem rządził tym młodszy brat, który de facto dostał akwa w prezencie od Mikołaja... Ale w wyniku godzinnych obserwacji tych rybek, chyba łapię bakcyla i czytam tu o tym wszystkim. I postanowiłem, że fajnie byłoby zbudować ajkąś obsadę w oparciu o bojownika z haremem. I teraz które ryby oddać? (tu pytanie w pytaniu - przyjmą mi je w sklepie?)

 

Myślałem, żeby zrobić tak:

 

samiec bojownika + 2 samiczki

4 razbory klinowe

3 tetry (zależy mi na nich - abrdzo żywe, miło się patrzy)

parka gupiczków

parka molinezji

zbrojniki oba

kirysek spiżowy

 

Co o tym sądzicie? jak tak sam na to patrzę, to nei wiem - czy dalej zupa, czy już lepiej... Jestem gotów oczywiście zmienić tą proponowaną obsadę - tylko prosze o komentarz kogoś doświadczonego...

 

Pozdrawiam, jako jeszcze początkujący "akwarysta"! :)

Link to comment
Share on other sites

Zdecyduj się na 1 rybę ławicową zbiornik masz długi więc np 15 razbor klinowych(tetry oddaj).Płetwa gupika działa na bojka jak czerwona płachta na byka i gupik może tego nie przeżyć. Molinezje niestety odpadają zbrojniki też (za małe akwarium). A kirysek lubi zimniejszą wodę niż bojki i jest rybą stadną, też bym go oddał.

 

Sprawdź twardość wody w zbiorniku.

Link to comment
Share on other sites

Woda twarda - mieszkam w Tarnobrzegu, tu jest woda bardziej twarda, niż fundamenty pod moim domem... I dlatego myślałem przy najbliższej podmianie (w sobote) dodać destylowanej - jest sens, można? Może po tej wymianie wpuścić nową obsadę?

 

Poza tym: myślicie, ze te, któe mam oddać, przyjmą mi w zoologicznym?

Link to comment
Share on other sites

A ja bym olał to co masz i zrobił akwarium dla Julidochromis dickfeldi.

Julido w 70cm ? Najwet najmniejsze Julidochromisy potrzebują przynajmniej 100cm, by pokazać podobne zachowania co np. Księżniczki :)

 

Skoro tak bardzo Ci zależy, to kup filtr RO lub przepuszczaj wodę przez armatkę torfową. Destylka jest nieopłacalna. To akwarium aż tak małe nie jest

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...