Skocz do zawartości

Jak ogrzać kotnik ?


Eltanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ogrzać kotnik 2,5 litra ? Obecnie 22 stopnie, chciałbym ogrzać do 26 stopni.

 

Najmniejsza grzałka jaką znalazłem to 5W, bez termostatu, wydaje mi się że to za dużo.

Natomiast grzałki z termostatem to minimum 25W, niby termostat jest, ale taka moc podgrzeje kotnik w ciągu minuty i woda może się przegrzać pomimo tego, że termostat wyłączy grzałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że nie będą miały idealnych warunków do rozwoju, ale sądzę, że w takim małym pojemniku i tak będą miały większą szansę na przeżycie niż w głównym akwarium.

Podrosną do 1 cm i je przerzucę do głównego akwarium.

 

Mam w kotniku napowietrzanie, roślinki, korale w roli kryjówek, tylko chciałbym jeszcze wiedzieć jak to ogrzać... podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że nie będę miały idealnych warunków do rozwoju, ale sądzę, że w takim małym pojemniku i tak będą miały większą szansę na przeżycie niż w głównym akwarium.

Podrosną do 1 cm i je przerzucę do głównego akwarium.

 

Mam w kotniku napowietrzanie, roślinki, korale w roli kryjówek, tylko chciałbym jeszcze wiedzieć jak to ogrzać... podpowie ktoś?

Nie urosną ci tam nawet do 1cm. Jak nie masz odpowiednich warunków to po co chcesz je rozmnażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5L na kotnik...

Czego ludzie nie wymyślą, byle by mieć mlode ryby.

 

Szkoda, że biedne gupiki bedą życ w akwarium, w którym mała podmiana zachwieje równowagę biologiczną i ryby bedą się truć amoniakiem.

 

Zapewne tam nie ma filtra. Jak jest, to super- ryby mają jeszcze mniej miejsca do plywania...

 

Ryby w tym akwarium skarłowacieją. Jest to poważna choroba przez którą ryby cierpią :(

Wkładając do tego akwarium gupiki skazujesz je na śmierć, a Ciebie z góry można nazwać męczycielem zwierząt!

 

Kubas powiedział bardzo mądrą rzecz -

 

Jak pomnożysz pojemność przez 10 to może i narybek gupika będzie się mógł tam znaleźć..

25L to minimum minimum na gupiki, a zwłaszcza te, które dopiero zaczynają rosnąć. Hodowlane formy gupika są naprawdę duże. 6cm samica to nie rzadkość...

 

Nie wiem jak można katować ryby w 2,5L akwarium... Takie akwarium nadaje się jako box tymczasowy dla bojownika w sklepie zoologicznym, ale nie na przedszkole dla gupika!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...