Skocz do zawartości

Kupno nowego akwarium :] - wytrzymałość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Jestem nowym użytkownikiem, więc cześć wszystkim.

 

Miałem dotychczasowo kilka akwariów, ale wszystkie poniżej 100l.

O ich wytrzymałość się nie martwiłem, bo np. taka 60l to w 1/3 pełną raz niosłem :?

 

Ale zdecydowałem się nie dawno na urządzenie akwarium 200l, jednak jestem zestrachany :roll: że jak naleję wody to puści, i akwa po prostu pęknie.

I tu moje pytanie, ponieważ planuję kupić akwarium z allegro, albo z akwarystycznego i nie wiem po czym poznać akwarium dobre jakościowo ???? Czy takie akwaria mają jakieś typy wzmocnień czy czegoś w tym rodzaju ???

I kolejne pytanie, skąd lepiej kupić akwa w sklepie pewniej ??? Czy jednak zdecydować się na tańsze z allegro ??? :help:

 

Luna: Jeden znak zapytania/wykrzyknik w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre akwarium zazwyczaj poznasz po wykończeniu. Chodzi o jakość szlifu na szkle, a szczególnie łączenie silikonem. 200l szału nie robi i nie potrzebuje wzmocnień. Potrzebne jest tylko grubsze szkło niż w przypadku mniejszych akwariów. Prawda jest taka, że to tanie i najdroższe może pęknąć albo się rozszczelnić. Zanim ustawisz w docelowym miejscu to ustaw gdzieś w "garażu" zalej do pełna i poczekaj z jeden dzień. Jak będzie ok to wnieś do domu. A jak nie będziesz mógł zasnąć to kup sobie ubezpieczenie od zalania. Cena około 100zł na rok.

Każde akwarium powinno mieć także gwarancję na rok, dwa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem używanego akwarium , poprostu obejrzyj dokładnie. Czy rogi nie są naruszone , czy kanty całe , jaki silikon czy nie sparciały , czy nie ma głębokich rys. Dużo ludzi sprzedaje akwaria używane tylko przez kilka miesięcy także możesz nawet tanio kupić w miarę nowe akwarium.

Dobrze sklejone akwa może być w użytku spokojnie ponad 10 lat i nadal może dobrze służyć. A w sklepie można kupić nowe , źle sklejone i wtedy trzeba od razu reklamować.

Raczej nie możliwe jest zalanie baniaka i nagle wybuch szkła , baniak to nie bomba ,no chyba ze postawisz na nie równym podłożu wtedy pójdzie po całości :/

ew może przeciekać gdzieś na łączeniu silikonu ale nawet wtedy jest czas żeby reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, a czy macie jeszcze jakieś spostrzeżenia odnośnie zakupów na allegro ??? Może moglibyście polecić jakiś sprzedawców ??? Jest tam na prawdę sporo ciekawych ofert, z bardzo kuszącymi cenami, ale jednak zniechęca mnie to, że nie mogę na żywo "pomacać" przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pomacać, jak to nazwałeś to szukaj sprzedawców z allegro w swojej okolicy. W serwie jest tam taka szukajka... A koszt dojazdu do sprzedającego może wyjdzie taki sam jak wysyłka kurierem.

 

 

Wstyd, tyle postów i łamanie regulaminu. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, a czy macie jeszcze jakieś spostrzeżenia odnośnie zakupów na allegro ??? Może moglibyście polecić jakiś sprzedawców ??? Jest tam na prawdę sporo ciekawych ofert, z bardzo kuszącymi cenami, ale jednak zniechęca mnie to, że nie mogę na żywo "pomacać" przedmiotu.

Siema, ja kilka dni temu zamówiłem z Allegro. Też miałem obawy takie jak Ty, mimo pozytywnych komentarzy sprzedawcy. Poszukałem w goglach i gdzieś tam na jakimś forum polecali, że gość robi dobre akwaria. To mnie przekonało. No cóż, drugi raz bym tak nie kupił. Wykończenie silikonem to kpina, na dodatek jedna szyba w rogu jest lekko wyszczerbiona od strony silikonu, więc przed klejeniem. Przeciekać pewnie nie będzie ale sam fakt jest skandaliczny. Niby dostałem gwarancję 36 miesięcy na rozszczelnienie ale aby reklamować muszę zbiornik dostarczyć do punktu sprzedaży (w moim przypadku drugi koniec Polski). Zapakowanie do transportu też pozostawiało wiele do życzenia. Jak chcesz, to na priv Ci wyślę nick z Allegro gdzie ja kupowałem. Cenowo była to najkorzystniejsza oferta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zastrzeżeń co do zakupów na allegro zakupiłem nowe 200 litrowe szkło i dotarło do mnie bez żadnych uchybień i było dobrze zapakowane tzn. żadnych rys i zadrapań także mogę szczerze polecić zakupy poprzez allegro można sporo zaoszczędzić w ten sposób. Tylko szukaj sprzedawcy który oferuje wysyłkę w pełni ubezpieczoną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...