Skocz do zawartości

[96L] propozycje oświetlenia do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Paweł. Od jakiegoś czasu mam takie sobie małe akwarium ok 25l. Niedawno odkryłem że na strychu ukrywa się trochę większe ok 96l. No wiec będzie zmiana. Już zrobiłem pokrywę (dodam że akwa ma 76x31x41). Teraz zastanawiam się nad oświetleniem. Zastanawiam się czy taki układ byłby dobry.

 

T5

2x24W barwa 6500

 

a może lepsze byłoby zastosowanie 3 częściowego zestawu

 

2x16 barwa 6500

1x16 barwa 10000

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mili Państwo. Niestety ale musze prosic o pomoc. Na naszym forum nie znalazłem takiej informacji a i w necie nie za ciekawie. A mianowicie mam statecznik elektroniczny firmy VOSSLOHSCHWABE 3/4X18/24. Chcem podłączyc 3 swietlówki 18w. Zdaje sie ze robie dokładnie tak jak na schemacie a jednak nie swiecie. Swietlówki dobrze siedza w oprawkach. Jesli ktos ma jakis pomysl prosze sie nie krepować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Zasilanie masz podłączyć tylko do wejść z falą. To drugie to jest uziemienie. Jeśli chodzi o przewody to poniżej podaję co z czym masz połączyć no i schemat :D

 

a1 - 11

a2 - c1

c2 - 10

e1 - 7

e2 - 6

b1 - 1

b2 - 2

d1 - 4

d2 - f1

f2 - 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i troche przechwaliłem. Juz tłumacze o co choo. Z tym podłaczeniem zasilania to dałem ciała jak nic. Poprawiłem to i reszte podłączyłem tak jak podała Mei. Jednak po właczeniu zaswiecaja sie tylko 2 zewnetrzne swietlówki i to na moment po czym gasna. Środkowa nawet nie mysli o tym zeby nawet mrugnąc. Mysle sobie nie docisniete oprawki, ale nie, cisne i cisne i dalej juz nie wchodzi. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak z kabelkami? Pisałam ci o tym, że możesz mieć problemy jeśli masz kable z tych niteczek. Generalnie musisz sprawdzić czy wszystko jest dokładnie i idealnie podłączone. Ja u siebie miałam podobny problem jak ty i wystarczyło zmienić kabelki na takie z jednym grubszym drucikiem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki tak jak radziliście pokryłem lutem. Chyba jest troche lepiej ale:

mam 2 świetlówki daylight 6500k i jedno sylvania gro lux 10000k. problem jest z tą sylvanią. Przy starcie zaczynaja się jażyć tylko osramki a gro lux nie. Niezaleznie od tego w jakie oprawki ja nie wetkne nie reaguje. Moze jest uszkodzona. Musze ja jakoś sprawdzić i ewentualnie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzałeś we wszystkich oprawkach, to faktycznie jest uszkodzona. Teraz jedyne co, to paragon w rękę i idziesz ją wymienić :) Jeśli chodzi o te kabelki z lutem... Musisz mieć 100% pewność, że wszystko ok. Wiesz, łatwo może dojść do spięcia i wtedy najmniej groźne, co może się stać, to zniszczenie statecznika i świetlówek. O groźniejszych skutkach wolę nie pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio walczyłem z dociskanie drutów do statecznika, starterów i opraw -> myślałem że cholera mnie weźmie -> po co robia na wcisk ? dlaczego nie można zrobić na przykręcanie ?? czy chińczycy którzy to robią nie znają takiej technologi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ze swiatłem juz sie uporałem. Wszystko świeci ładnie. A teraz pytanie troche może nie w temacie ale nie bede juz robił nowego tematu. W opisach rosliny Glossostigma elatinoides(to ta co do trawniczków_sie najlepiej nadaje) czytam ze_ma_ona duze wymagania co_do_oświetlenia. Duże to znaczy jakie(ja mam około 0.56w). i następne_pytanie czy jesli zastosuje pod zwir specjalne_podłoże to musze dodatkowo nawozic, wydaje mi sie że nie ale spytac nie zaszkodzi. I ostatnia sprawa. Chcialbym mieć w akwa neonki innesa ale w jednym_z opisów wyczytałem_ze nie_lubią jaskrawego światła, czy moje oświetlenie_nie bedzie im przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...