Skocz do zawartości

co to za rybki?


gabik8a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pielęgnica niebieskołuska

Pielęgnica plamooka (NIE SEVERUM!!)

Gurami dwuplamiste - forma barwna złota

Brzanka sumatrzańska to nie jest. Prawdziwej brzanki sumatrzańskiej nie ma w handlu.

 

http://krytykaakwarystyczna.wordpress.c ... atrzanska/

 

EDIT: Swoją droga masz wielką zupe rybną. Ryby dobrane bardzo źle; mają różne wymagania co do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz nie wiem jakie to pielęgnice.

A powiedzcie mi prosze czy pielegnice mogą być razem z glonojadami tzn. ze zbrojnikami i z glonojadem weloniastym? Bo chyba z Gurami to nie bardzo?

A brzanki najwyżej komuś oddam.

 

 

Edit:

 

Mam jeszcze 2 zdjęcia.

post-16196-13685172721669_thumb.jpg

post-16196-13685172721973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamooka i Niebieskołuska.

 

Plamooka wymaga akwarium minimum 120cm, ale optymalne byłoby 150cm - można je trzymać z zbrojnikami

Niebieskołuska wymaga minimum 100-120cm długości i nie nadaje się do trzymania ani z zbrojnikami, ani z plamookimi - inne wymagania co do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamooka i Niebieskołuska.

 

Plamooka wymaga akwarium minimum 120cm, ale optymalne byłoby 150cm - można je trzymać z zbrojnikami

Niebieskołuska wymaga minimum 100-120cm długości i nie nadaje się do trzymania ani z zbrojnikami, ani z plamookimi - inne wymagania co do wody

bardzo sie z tym nie zgadzam, od 12 lat hoduje i handluje rybami z Ameryki Srodkowej po pierwsze pielegnica plamooka to pielegnica severum a dokladnie cichlasoma severum zwana takze heros severum, pielegnica niebieskołuska to Rocio octofasciata dawniej nandopsis octofasciatum zwany takze jack dempsey ryby te maja taki sam biotop czyli wartosci wody, wyposazenie akwarium i tak dalej takze bez obaw mozna je trzymac w jednym akwarium, glonojady takze nie sprawiaja problemu wrecz przeciwnie, co do wielkosci akwarium zgadzam sie, minimum to 120 cm, zgadzam sie takze ze guramin i brzanka wogole tutaj nie pasuja takze szybka przeprowadzka jest wskazana.

 

//Pisownia!!

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że a1973a ma wiedze z przed 12tu lat :)

Proponuje zapoznać się z różnicami pomiędzy H. severus, a H. efasciatus.

 

Severum jest gębaczem, a wszystko co mamy w europie nim nie jest. Wszyskto co jest aktualnie dostepne to H. efasciatus

 

I nie mów, że posiada podobne wymagania co do wody, bo z tego co mnie nauczyli w szkole, to to, że woda kwaśna nie jest tym samym co woda zasadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...