Skocz do zawartości

[60l] - Dobór rybek


Fizi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam akwarium 60 litrowe.

Rybki jakie posiadam to:

welonka - x2

skalar - x2

Tak wiem że mam za małe akwarium na te rybki ale dowiedziałem się o tym kilka dni temu gdy trafiłem tutaj na forum.

Rybki które chcę kupić:

neonki x5

gupiki x3 (samiec + 2 samice)

bojownik x1

kirysy x2 jak będą

Czy skład który podałem może być? :)

Możecie pytać o parametry wody więc od razu mówię że nie wiem jak to sprawdzić O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody możesz sprawdzić przy pomocy testów dostępnych w sklepie zoologicznym lub na allegro

albo poszukać na stronie internetowej wodociągów, które dostarczają wodę do twojej miejscowości lub zadzwonić do nich i zapytać.

Skalary i Welony do oddania i to szybko. Reszta się okaże jak będą parametry wody.

Długo posiadasz akwarium? Czy dopiero kilka dni? Jakie masz podłoże?

Dodatkowo ryby, które wymieniłeś np. neonki i kiryski trzyma się w większych grupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłabym jak najszybciej pozbyć się skalarów i welonek, ponieważ męczą się w tym akwarium, kup 10 neonek, 3x gupiki, kirysek x6. Parametry wody można sprawdzić na stronie wodociągów, lub kupując testy w sklepie zoologicznym na ph i gh.

 

nemo130: Powielasz wypowiedź poprzednika, następnym razem uznam to za spam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam już kilka miesięcy na początku się tym interesowałem później tata przejął akwarium i teraz znowu ja dochodzę do władzy.

Podłoże to żwir kwarcowy, co do rybek które posiadam teraz to mogę je oddać do zoologicznego? nie sprawi to żadnego problemu? Rybki są większe niż przed kupnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą się zjadać w pewnym stopniu. To ryby, a nie szympanse bonobo.

 

Musi być harem, bo to jak człowiekiem. Chłop może zawsze, a kobieta musi mieć nastrój. A bojownik to jak bardzo stereotypowy napalony chłop z nieleczonym problemem alkoholowym i agresywnym usposobieniem. Musi mieć drugą, jak pierwsza mu nie da to żeby drugą się interesował, zamiast dać jej po pysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...