Skocz do zawartości

Problem z ziemią.


StoneKnight
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zakupem ziemi do akwarium -,- otóż byłem dziś w czterech sklepach ogrodniczych + w Nomi i nigdzie nie kupić zwykłej ziemi, wszystkie są z tymi dodatkami ta po prostu czarna ziemia ( jakieś dodatki marko i mikro tak pisało ) a zwykłej ziemi nie dostanę.... może się myle... dziś kupiłem jednak 10 l tej ziemi no ale niestety ona jest raczej z tymi dodatkami, niby pisze uniwersalna ... ale to jest ta czarna z tymi dodatkami ... a na kretówke to za późno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, świetny pomysł ! szkoda tylko że ziemia u mnie na kość zamarznięta :) ale dzięki za chęci .

 

 

@yarccom

No nie wiem czy warto zakładać jak później będą efekty uboczne , widziałem kilka takich baniaków to jak zakładali to na zdjęciu było widać ze ziemia była brązowa a nie czarna z dodatkami jakiś patyczków i innych fajfusów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będzie działo - zdjęcia to tylko zdjęcia i nie zawsze kolory wychodzą naturalnie - dodatków do tej ziemi jest tyle co kot napłakał , prawdopodobnie to tylko chwyt marketingowy bo de facto nie do sprawdzenia - wiec nie ma co kombinować syp to co masz tylko daj odpowiednio dużą warstwę żwirku na wierzch ze 4 cm co najmniej i ma działać.

P.S.

Jeśli ma dużo jakiś patyczków i innych nierozłożonych częsci roślin to możesz tą ziemię zmineralizować - o tym jak to zrobić przeczytasz tu >>>> moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opakowania :

Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw firmy EKO-ZIEM wyprodukowana została z najwyższej jakości torfu wysokiego-jasnego i niskiego-ciemnego , ziemi humusowej z dodatkiem piasku, wapna dolomitowego oraz nawozów wieloskładnikowych NPK. Stężenie soli- poniżej 2,5g NaCl/l . pH 5,5-7,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...