Skocz do zawartości

Jaki aparat cyfrowy kupić ?


maryjann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić aparat lecz nie mam pojęcia w ogóle jaki zakupić a chcę aparat bo w marcu urodzi mi się potomek dlatego chcę mieć pamiątkę.

Chcę zakupić aparat kompaktowy taki mały nie hybrydę.

Mam parę propozycji lecz nawet wasze rozwarze. Proszę o pomoc do 1200zł.

 

Samsung WB750

Panasonic DMC-TZ30

Olympus SZ-31MR

Sony DSC-HX200V - trochę za duży

Sony DSC-HX20V

Sony DSC-HX9V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak proponowałbym zakup hybrydy w porównywalnych pieniądzach z nieporównywalnie większymi możliwościami - przyglądnij sie takiemu aparacikowi jak Fujifilm FinePix HS30EXR - według mnie w swojej klasie i przedziale cenowym nie ma sobie równych - największy plus to doskonała optyka i super zoom. Poczytaj recenzje i opinie na fachowych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANASONIC LUMIX DMC-TZ30 jest naprawdę dobry full HD no ale kosztuje swoje. Aparat ma sensor 14,1 megapikseli i obiektyw o zakresie 24-480 mm mam takiego i polecam. Poczytaj opinie, przetestuj w jakimś sklepie

Przy tak maleńkiej matrycy upchali 14 MP? Do tego stosunek boków to 4:3 więc jeśli FHD to jeszcze troszkę "obciachane". ;)

No i pokaż mi w ofercie obiektywów canona/nikona/zeissa profesjonalny obiektyw o ogniskowych 24-480.

maryjann

Aparaty które podałem, mają fizycznie większą matrycę z mniej upchanymi pikselami, dobrą optykę i jaśniejsze szkła. Światłosiła dla szerokiego kąta to 1.8 co wróży lepszą pracę AF w słabych warunkach oświetleniowych oraz relatywnie krótsze czasy przy maksymalnym otworze przysłony. A to przekłada się na dość istotną sprawę. Nie musisz używać lamp błyskowych tam, gdzie LUMIX już sobie nie poradzi. No i uzyskasz małą głębię ostrości. A i potomek nie będzie narzekał na błysk "flesza" co na dobre małym pociechom nie wychodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już podałem swoje typy i wyraziłem opinię o "upchanych minimatrycach" z obiektywami typu "superzum". Przy dziecku przyda Ci się raczej jasne szkło z "puszką" bez szumów, niż tele. Kozice masz zamiar fotografować? ;)

Jeśli chcesz pobawić się w makro to można było by poszukać aparatu z tele ale i gwintem na filtry.

Tutaj żonki Lumix DMC-FZ45 (fatalne szumy) i kolegi raynox 250. Wyszło mi coś takiego:

http://obrazki.elektroda.pl/9474485000_1339360339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1 200 zł to jak wiesz budżet dosyć skromny i ja też radziłabym Ci zainteresować się jednak hybrydami. W tym przedziale cenowym to bardzo dobre, jeśli nie najlepsze aparaty, bo jednocześnie masz dostatecznie dużo możliwości ustawień, żeby coś samemu pokombinować, a z drugiej strony ich obsługa jest jednak prosta. A jeśli zależy Ci jednak na większych możliwościach, proponuję jeszcze trochę poczekać i odłożyć kilka dodatkowych stów.

 

Luna: Nie lubimy tu reklam i ukrytych linków do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie "hybryd" (przedział ok 1500zł) można kupić znacznie lepsze pod względem matrycy i optyki "kompakty". Na przykład Fujifilm X10, Olympus XZ-1 i znacznie tańszy Samsung EX1. Można też bezlusterkowce z dużo większymi (fizycznie) matrycami: PEN'y (micro 4/3), czy samsungi NX (APS-C).

Ostatnio bawiłem się NX 1000. Rewelacyjny sprzęt. Tanie obiektywy. ISO 1600 bardzo akceptowalne, a nawet powiem, że pod tym względem kosi konkurencję w postaci lustrzanek "entry level". ;)

ISO 1600 / F 3.5 / 20mm. JPEG z puszki. Nic nie grzebany:

Dołączona grafika

Dla mnie obsługa intuicyjna. Sercem jestem "kanonierem", ale rozum podpowiada ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Nikona - od lat go używam (D40x) jednak jak to bywa z nieporęcznymi lustrzankami kupiłem również podręcznego Nikona L810, teraz wyszedł jego nowszy modeli P510 z zoomem optycznym x42 i matrycą 16,1 Mpix - Kupisz go w cenie ok 1200zł - Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 fujifilm i po około roku jeden i drugi zdechł, więc nigdy więcej fuji!

 

Mam canona 12 lat i chodzi do dziś, a 2 miesiące temu kupiłem następnego canona i jestem zadowolony.

Warto było by rozmawiać o konkretnych modelach.

Z moimi "lustrami" tej firmy też nigdy nie miałem problemu a z kompaktami a i owszem. ;)

 

Nikon P510:

http://reviews.cnet.com/2300-6501_7-10011701-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...