Skocz do zawartości

Co po kolei kupować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień w niedzielę kupuję akwarium na giełdzie, 60x30x45. Oczywiście na giełdzie kupię akwarium, filtr, grzałkę, termometr, matę pod akwa. Pytanie takie, chcę już zamówić potrzebne sole. Jakie zamówić? Mikro i makro? Czy jakieś poszczególne tylko i czy carbo w płynie? Bo nie będę nigdy w przyszłości inwestował w Co2. Chcę mieć przyjemnego ogólniaka z mało wymagającymi roślinkami. I czy mam kupować jakieś podłoże pod żwirek czy kulki gliniano torfowe? Mój kuzyn ma sam żwirek i mówi że roślinki mu rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej wsadzić pod żwir ziemię ogrodową i wszystko będzie ładnie rosło bez niczego.

Gdy mowa o roślinkach mało wymagających, mi przychodzą do głowy dwa gatunki.Jest to mikrozorium i anubiasy.

Im nie jest potrzebna żadna ziemia ogrodowa---bo do czego.

Wystarczy kilka korzeni i na nich właśnie obwiązane te roślinki---świetnie można zaaranżować akwarium.

ogolne-01-12-2012r-str-26-t13301-260.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej wsadzić pod żwir ziemię ogrodową i wszystko będzie ładnie rosło bez niczego.

Gdy mowa o roślinkach mało wymagających, mi przychodzą do głowy dwa gatunki.Jest to mikrozorium i anubiasy.

Im nie jest potrzebna żadna ziemia ogrodowa---bo do czego.

Wystarczy kilka korzeni i na nich właśnie obwiązane te roślinki---świetnie można zaaranżować akwarium.

ogolne-01-12-2012r-str-26-t13301-260.html

Ale chciałbym też jakiś mech. I co z tymi solami itd. ? Co mam zamówić i w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwiększył oświetlenie. Jeśli chcesz nawozić solami to ma to sens przy oświetleniu >0,5 W/l. No i oczywiście niezbędne też będzie podawanie co2. Będziesz miał większe pole manewru do wyboru roślin. Możesz się zapoznać z tym: nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne, tak jak pisałem sens stosowania dopiero powyżej 0,5. Tylko musisz wybrać rośliny mało wymagające.

Ja sobie nie wyobrażam nie nawozić mojej 72l, gdy było tam 0,4 W/l.

Tak jak mówisz kubas. Tylko tutaj jest nie o Twoim zbiorniku, tylko o zainteresowanego. Jeśli dobierze rośliny mało wymagające bez zapotrzebowania na pierwiastki i to jeszcze przy takim oświetleniu jakim pisze 0,3 - nawożenie całą gamą soli mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A co z carbo w płynie?

2. I co z tymi kulkami, wystarczą czy ziemia potrzebna?

3. A czy może być zwykły żwirek o małej granulacji?

4. Kupuję do tego filtr mini kani 80. Czy wystarczy? Czy potrzeba do tego jeszcze jakiegoś wew.?

5. Czy kiryski i jakieś krewecie się pogodzą? Czy zdecydować się tylko na kiryski? Jeśli można trzymac z nimi krewetki to wtedy jakie podłoże najlepsze i dla kirysów i dla kreweci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...