Jump to content

Białe plamy na liściach


Jaśko
 Share

Recommended Posts

Od kilkunastu dni na liściu jednej z roślin pojawiły białe plamki wygląda to jak osad i się powiększają z tym że wczoraj zaczęły się pojawiać te plamki na liściach inny roślin. Ostatnio miałem atak okrzemek więc przestałem nawozić KH2PO4, KNO2 i MgSO4*7H2O. Zwiększyłem tylko dozowanie CO2 w płynie i podaję nadal tak jak do tej pory mikro i K2SO4. Ze względu na okrzemki podmiany robię co 2-3 dni i używam wody źródlanej a nie kranówki jak dotychczas bo słyszałem że w kranówce jest dużo związków krzemu. Chciałem zapytać co może być przyczyną tych białych plamek, dodam jeszcze że próbowałem je usunąć przez pocieranie palcem ale nie dało rady. Zamieszczam zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Podajesz CO2 z gazu czy tylko w płynie? Jakie oświetlenie, litraż i twardość wody? Możliwe, że z braku CO2 doszło do odwapnienia. Poczytaj o odwapnieniu w akwarium z powodu niskiej zawartości CO2 i porównaj z Twoimi objawami.

Link to comment
Share on other sites

Z wodą nic nie robię poza podgrzaniem jej do odpowiedniej temperatury a to nie zmienia przecież jej parametrów, niczym nie zakwaszam. A jakie powinny być wartości kH i pH albo jaki powinien być ich stosunek?

Nie podając CO2 przy KH-6 wyszło Ci za niskie pH.

Podaję CO2 w płynie.

A może ja mam złe oświetlenie? Kupiłem dwie świetlówki Polampu 18W 6500K (865) po nie całe 6zł za sztukę, działają od 6 listopada tego roku na stateczniku magnetycznym 36-40W, ale chyba jeszcze nie zużyły się na tyle żeby straciły swoje właściwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...