Skocz do zawartości

Żółta woda


bandzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam akwarium 60litrów - zakupiłam je trzy miesiące temu i zbiornik został wypełniony świeżą, czystą wodą. Jakiś czas temu zauważyłam, że filtry nie działają prawidłowo więc wymieniłam je na nowy model Turbo550 - jednak żółtawy, mętny kolor nie zmienił się i nie widać poprawy.

Zakupiłam sól do akwarium zgodnie z poradą w sklepie, wymieniłam 50% wody, dosypałam soli i nadal nie widzę poprawy... ręce opadają mi od prawie dwóch tygodni bo w tym czasie kilka razy wymieniałam 50% wody, dodawałam preparaty takie jak na zdjęciu i nie widać poprawy... Pomijając fakt, że woda wygląda na brudną a akwarium na zaniedbane to boję się, że w końcu popadają mi ryby.

 

Rośliny w akwarium są sztuczne - myte średnio raz w tygodniu wraz z filtrami i korzeniem.

Ryby w akwarium to: molinezje, neonek, żałobniczka, mieczyk i dwie gurami, zbieranina jest taka ponieważ akwarium odkupiłam od znajomego i tak miał je zarybione, natomiast planuję zostać tylko przy gurami i glonojadach.

Na zdjęciach widać pokarm jaki stosuję oraz preparaty z jakich korzystałam do tej pory.

Podłoże to piasek, który chcę w najbliższym czasie zamienić kamieniami.

Na zdjęci niestety niezbyt dokładnie widać kolor wody natomiast jest ona żółtawa.

 

Proszę o pomoc bo być może uda się uniknąć wymiany całej wody, pomijając fakt, że boję się że po wymianie wody znowu po jakimś czasie zmieni ona kolor.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny wywal - zmieniają parametry wody.

A filtru nie powinieneś raczej czyścić tak często, a już napewno nie w całości bo traci wszystkie bakterie.

Taka mała porada - nie słuchaj się sprzedawców w sklepie którzy wciskają wszystko byleby jak najwięcej sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeksup - dostosuje się do porad. Jeśli chodzi o rośliny to mieszkam w małej miejscowości i jest dosyć ograniczony wybór i króluje tu żabienica... Ostatnio też jak kupiłam żywe rośliny to po tygodniu były zeżarte przez ryby...

 

Co ja mam zrobić z tą obsadą?, ledwo pozbędę się tych molinezji... glonojady też trzeba usunąć?.

 

Dunay - tak ceramiczne cudo... jak to kupowałam i pytałam co będzie lepsze to zaoferowano mi takie rozwiązanie... niby łatwiejsze w utrzymaniu czystości a i nie miało to wpływać na wodę i ryby... znajomy też ma takie "ceramiczne cudo" i woda jest u niego ok.

 

Możecie zdradzić jakie ryby w takim akwarium mogłabym trzymać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład :

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

 

Olej kolor wody. U mnie przy podmianach jest żółciutka, jakby ktoś nasikał, ale testemi kontroluję czystość co tydzień- podejrzewam, że mój wspaniały korzeń - jak się okazało, spreparowany na słowo honoru- jest za to odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko tak na marginesie ;)

 

Świetlówka nie jest barwy żółtej - po wymianie wody i do pewnego momentu kolor wody był ok.

 

Postanowiłam całkowicie wymienić obsadę w akwarium i założyć nowe akwarium korzystając z rad z forum... jednak najpierw muszę znaleźć nowy dom dla rybek a niestety molinezje się rozmnażają :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza żabienica niż sztuczna roślina. Mam też taką i dorasta do potężnych rozmiarów. 50cm wysokości, jeden liść ma 15x15cm. Aktualnie zżerają ją krasnorosty. Postaraj się o jakiś pokarm roślinny to ryby może przestaną wcinać rośliny. Ostatnio wysyłałem pewnej pani rośliny po kosztach wysyłki, spóźniłeś się.

 

Jeżeli masz świetlówkę o barwię 4500 to może to jest przyczyną koloru wody. U mnie jest żółto brązowa, ale bez przesady. Nie przejmuje się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pokarmu to podaje rybkom pokarm roślinny Tropicala, co wrzuciłam też na zdjęciu - i ryby w dalszym ciągu, dzień dwa maks trzy i mają pożartą roślinkę...

Strasznie drogie u mnie w akwarystycznych te rośliny bo nie dość, że jeden rodzaj to jeszcze 15zł za sztuke... przeglądałam ostatnio rośliny żywe na allegro ale mam obawy w jakim stanie to do mnie dotrze, korzystał ktoś może z takiego rozwiązania?.

 

Wyrzuciłam roślinki sztuczne, podałam też mniejszą ilość pokarmu i nie ruszam filtru od kilku dni... woda jakby trochę się rozjaśniła - poobserwuje ją kilka dni.

 

Niestety nadal nie mam chętnych na ryby :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten ceramiczny "korzeń" i kup normalny naturalny. Wygląda o niebo lepiej. Jeżeli chcesz zapewnić kryjówki dla ryb to można np. kupić kilka połówek kokosów naprawdę jest w czym wybierać. Sprzedawca w sklepie zacznie mówić prawdę wtedy gdy zorientuje się że ma do czynienia z obeznana osobą w innym przypadku wciśnie ci właśnie takie cudo jak ta ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności ;)

 

Póki co chętnych na rybki brak - zgłosiły się dwie osoby, ale do akwarium mniejszego od mojego więc wolę, aby ryby zostały u mnie, póki co żyją - ilość nawet się powiększyła o dwie malutkie molinezje.

Ostatnio zakupiłam żywą roślinkę o nazwie anubias barteri - szperając w internecie przeczytałam, że są to stosunkowo sztywne rośliny, których ryby raczej nie spożywają więc obserwuje co to będzie.

Korzeń niestety w dalszym ciągu ceramiczny - szukam namiętnie czegoś naturalnego ale niestety same lorbasy w okół więc czekam...

Zmieniłam też filtr do wody - dwa obecne zastąpiłam jednym Aqua Szut TURBO N 550 - po recenzjach i opiniach wnioskuję, że jest ok a i woda jakby się trochę przejaśniła w akwarium...

 

Mam jeszcze pytanie - jakie rośliny żywe o sztywnych liściach i w miarę proste w utrzymaniu możecie mi polecić?.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...