Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy z oświetleniem a także z CO2


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujacym wiec chcialbym zapytac czy jest jakis inny sposob na produkcje CO2 gdyz profesjonalne zestawy do CO2 są bardzo drogie.

Czy do lampy z podanego linku (http://allegro.pl/item603681638_mini_la ... atisy.html ) można dokupic inne swietlowki typowe do roslin akwariowych czy radzicie kupic inna lampe :}

 

 

 

 

Z góry dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojad odpada w 50l , reszta obsady dobra , a żeby zakładać bimbrownie to musisz mieć przynajmniej 0.5w/l czyli 25w ( w 54l 2x 15w ;) ) Ja bym z bimbrowni zrezygnował , po prostu zrób dobre oswietlenie i wszystko będzie ładnie,pięknie a bez pokrywy się raczej nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pokrywe i nie podoba mi sie takie rozwiazanie dlatego chce kupic lampe a po drugie mam filtr zewnetrzny aaa co do lampki poszukam lampy o większej mocy

 

EDIT:

 

a moglibyscie mi zaproponowac jakies rosliny bardzo chce miec gęsto obsadzone akwarium

 

mod: używaj opcji edytuj a nie piszesz post pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem nie ma takiej bleki na okolo 20W przeszukalem wszystkie stroy internetowe i jest zbyt dluga,za duza moc,lub za krotka :/

 

EDIT:

 

1.Wrazie czego jakiej swietlwoki uzywac??

2.Wystarczy jedna swietlowka czy potrzeba dwoch??

3. Mam zamiar zrobic krewetkarium w ktorym bedaa rosliny typu: Nurzaniec, Blyxa japonica, Flame moss, Wgłębka

 

mod: kolejny raz łamiesz regulamin i piszesz post pod postem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...