Skocz do zawartości

[112] zmiany - strona 2


luna1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 112l

wymiary 80cm długx35cm szerx40cm wys

osprzęt

grzałka z termostatem ELITE 100W

filtr AQUAEL fan 2 plus 5,2 wat (450l/h)

oświetlenie

- aqua glo 25 W

- sun glo 20 W

- 2x philips 865 18watt

 

podłoże

floran i żwir bazaltowy na dno i piasek

co2 z dyfuzora

Planta Gainer PRO ferro+

Planta Gainer macro

kulki nawozowe - JBL

 

flora:

marsilea crenata

eleocharis acicularis

cryptocoryna

Hygrophila polysperma

limnophila sessiflora

microsorum pteropus

ludwigia natan

synema triflorum

rotala sp vietnam

rotala indica

duży heniek :)

moczarka

 

fauna:

- krewetka amano 6szt

- neon czerwony 10szt

- akara z maroni 5 sztuk - podrostków (docelowo para)

- 2 pielęgniczki kakadu

- kosiarki 4 sztuki - wystawione już na allegro

 

parametry

kh -7

gh -16

ph -7,4

no3 -10

no2- 0

po4 -0,2

 

oto fotki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku tak trochę pustawo i tło wymieniłabym na ciemniejsze,ale ogólnie wrażenie robi dobre :)

Dopisz jeszcze faunę ;)

sorki już uzupełnilam :).

Będą jeszcze rotacje w roślinkach, a po za tym wczoraj była przycinka. Tło jest granatowe i za diabła nie chce wyjść tak na fotce (nie wiem czemu). Nie da rady go wymienić bez restartu (to folia naklejona na tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie akwa ładne... tylko szkoda że zapóźno na ulepszanie go... naprawdę szkoda.... :roll:

z tapetą na 100 nic już nie zrobię ale z podłożem jeszcze nie wykluczone. Myślę o zmianach w roślinach, więc jak już coś wymyślę to z przodu dam gruby piach lub bardzo drobny żwir. Ale to dopiero przy dopływie gotówki i większej podmianie wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te akary są przepiękne. Ostatnio się gdzieś na netku pierwszy raz na nie natkęłam i od razu mi się spodobały. Samo akwarium również bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że ja akurat nie mam nic przeciw niebieskiemu tłu. U Ciebie tworzy ono z roślinnością i korzeniami bardzo udaną kompozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te akary są przepiękne. Ostatnio się gdzieś na netku pierwszy raz na nie natkęłam i od razu mi się spodobały. Samo akwarium również bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że ja akurat nie mam nic przeciw niebieskiemu tłu. U Ciebie tworzy ono z roślinnością i korzeniami bardzo udaną kompozycję.

dziękuję bardzo :)

jednak co do żwiru - hmm nawet mi on coś nie leży. Wzceśniej miałam bazaltowy czarny (ale za mało go było do tego baniaka więc dodałam taki jaki dostałam za darmo).

Pomysł już mam, teraz tylko czas potrzebny :). Co do akar to zawsze chciaąłm je mieć, tylko zawsze coś stawało mi na drodze. Są super i wcale nie są specjalnie płochliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jest ok, jeśli brzanki zaczną psocić, znajdą inne wody. Maronki od czasu do czasu zaczepiają się delikatnie, ale bez obrażeń narazie.

właśnie widziałąm ciekawą scenkę - 3 brzanki się zaczeły między sobą awanturować, a do akcji wkroczyły 2 maronki i przegoniły towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam te korzenie w kakadu, ten powyginany drogi jak diabli, drugi (ten przypominający grotę) najzwyklejszy i nie drogi (wygrzebany z samego dna) :)

W akwarium zaszły zmiany w obsadzie.

Brzanki sprzedałam, a wpuściłam 10 neonów czerwonych.

Kosiarki szukają domu na allegro, a we wtorek wpuszcze 4 platki (narybek będzie służył jako żywy pokarm)

tak więc docelowa obsada bedzie wyglądałą następująco:

-2 akary (jeśli się dobiorą)

-10 neonów czerwonych

-4 platki

-6 krewetek amano

Dołączona grafika

świeżo po przycince więc filtr na wierzchu ale za pare dni nie będzie go widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziękuję za super komentarze. Cieszę się że się Wam podoba moje akwarium.

Akarki faktycznie są odważne, przeganiają co jakiś czas towarzystwo, zwłaszcza platki z początku - teraz już jes ok.

Rośliny trochę podrosły ale narazie jeszcze przycinam czesto żeby trochę się zagęściło.

Chwilowo mam w akwa jeszcze 2 kakadu (na przechowaniu), te z kolei płochliwe są.

Z roślin doszła moczarka (2 gatunki), bacopa (nie wiem jaka) oraz pistia i limnobium (chcę torchę zacienić prawą stronę - nad microzorium).

 

Ostateczny skład akwa

to:

akary

neony

platki (żółte i czerwone z czarnymi płetwami)

krewetki amano, choć nie wiem czy akary ich nie skonsumują bo już kilka razy próbowały. Na szczęście mam sporo zakamarków no i krewecie są bardzo szybkie.

fotka z wczoraj:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam, ale dałam je z uwagi na akary (myśląc przyszłościowo), za trochę pokryją się zapewne trochę glonem i nie będą raziły, po za tym chyba kilka wyjmę a może wsadzę jakieś inne zamiast jaj :).

Po to są takie galerie - żeby wszystko zgrac jak najlepiej :).

W sumie zainspirowaliście mnie :)

dziś dokonam zmian :) - jaja wylecą. Kirysek jak nazwałeś te kamyki jajami, to przyznam że teraz właśnie tak je widzę.

Normalnie strzał w 10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...