Skocz do zawartości

Moje akwarium - plany.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;]

Postanowiłem że akwarium zakładam typu LT.

Opis :

Baniak 112 litrów.

Oświetlenie : podstawa czyli 2x18W.

Filtr: wewnętrzny albo kubełkowy ( jeszcze nie wiem który i jaki )

Grzałka :Również nie wiem jaka.

Nawożenie : brak

CO2: brak

Podłoże : ziemia i na ziemię odpowiednią grubość czarnego bazaltu 2-4 mm.

Obsada : na pewno jeden gatunek ławicowy ;] i inne. Na_razie obsada to pikuś, na pewno ryby będą cieplnolubne.

Roślinność: jak w typowy LT to rośliny muszą być mało wymagąjace, co do nazw roślin to u mnie straszna kicha;x obraz mam swojego akwarium a brak doboru roślin i w ich ilościach ;x może przedstawię wam ten obraz. Zaczynamy od samego końca czyli "ściana" .

Na ostatnim planie wyobrażam sobie bujną roślinność i w miarę wysoką (na całej długości). Trzeci plan to korzeń na środku, obrośnięty po bokach mniejszą roślinnością,_oczywiście na całej długości akwa. Drugi plan to będą dwa kokosy po lew. i praw. stronie jeśli kamienie to obrośnięte mchem? Jeśli kokosy to wokół nich jakaś mniejsza roślinność, która nie będzie wzbijała się w górę. Pierwszy plan, myślałem o trawniku? Mchu ? Coś żeby nie było wiele przycinania...

Czy jeśli spełnię kilka wymogów takie jak :

-Odpowiednie, nie za mocne światło (w moim przypadku 2x.18W)

-Odpowiednie rośliny co do światła i podłoża.

-Brak nawozów.

-Brak CO2

-Odpowiednia ilość ryb.

-Duża roślinność

-Rzadkie podmiany.

To mam szansę na piękne akwarium? Bez żadnych problemów typu masowy atak glonów? Gnijące/nie przyjmujące się rośliny?

 

@ Jak to jest z tą obsadą, jedni piszą w akw. LT ma być mniejsza ilość ryb dlatego że w akw. LT jest słabsza filtracja i rzadka podmiana wody a znów inni piszą że rybek ma być więcej niż w akw. HT dlatego że ryby to darmowy nawóz dla roślin... Nie wiem jak to z tym jest wreszcie.

Dziękuję Wam za przeczytanie tych moich wypocin, liczę na waszą pomoc.

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to Twoje 1 akwarium to możliwe że na początku popełnisz kilka błędów . Akwarium Lt to nie taka sprawa prosta z góry jak się wydaje. W akwariach LT ważniejszą rolę stanowią rośliny i na nich przede wszystkim powinieneś się skupić. Ma być to taki podwodny ogród a rybki są kolorowym dodatkiem i nie powinno ich być za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek ma być w sam raz, tak aby efekty przemiany materii ryb rozkładały się dostarczając składników odżywczych dla roślin. Ilość roślin przekłada sie w takim akwa na ilość ryb. Jak to bywa prawda leży po środku :)

 

Wysłane przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...