Skocz do zawartości

Dojrzewające akwarium


firafix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,na początek problem:dzisiaj zauważyłem na szybach malutkie niby ukwiały(falująca rozetka na jednej nóżce, przyczepionej do szyby,koloru białego)Jak wspomniałem akwarium dojrzewające.Kilka danych:

 

1.Zalane:18.11

2.200l 100x40x50

3.2x30W+odbłyśnik

4.Ok.12h

5.JBL Aquabasis 12kg+żwirek płukany(3-5mm)-5-7cm.

6.Filtracja-kubełek JBL 1501

7.Typ zbiornika:docelowo- pielęgniczki,neon czerwony,kirysek

8.Ozdoby-Lignit

9.Rośliny:Bolbitisa compact,Rotala rotundifolia gree,Flame moss,Staurogyne rapens

10.Ryby - jeszcze nie ma, docelowo j/w

11.Podmianki-jeszcze nie

12.Nawożenie-jeszcze nie

13.CO2 -jeszcze nie

14.Parametry wody-jeszcze nie badana

15.-

16.-

17.-Poniżej

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje,w necie znalazłem to:

Bardzo fajny tekścik pojawił się o stułbi: http://www.roslinyakwario...pic.php?t=26867 Napisała go userka "mehi".

Nie mogłem się powstrzymać aby jej nie zacytować.

Przytaczam bez zmian:

-------------------

 

Po pierwsze, po co ja likwidowac?

Stulbia nie ruszy mlodych krewetek (no chyba ze larwy amano czy red nosa ktore sa masakrycznie male). Stulbia, ktora ma okolo 1cm max nie jest fizycznie w stanie wciagnac tak duzej ofiary jak mala rybka czy nawet swierzo wykluta krewetka karlowata. Owszem, dotknie ramieniem z parzydelkami, lecz ciecz z parzydelek nie jest w stanie sparalizowac tak duzej ofiary.

Ludzie nie znaja stulbii i dlatego sieja o nich takie cherezje.

Co wiecej, stulbia jest pozytecznym zwierzakiem. Wchlania wszystkie mikroorganizmy, ktore moga zaszkodzic rybom i krewetkom. dodatkowo klaruje wode z syfku. Jesli na szybie mamy kilka stulbii to powod do zadowolenia - woda bedzie czystsza. Jesli jest to przednia szyba latwo je przesunac odcinajac zyletka czy karta bankomatowa Very Happy

A jesli mamy potezna grupe stulbii to ryby sie naucza aby tam nie podplywac. Stulbie ciut je popieszcza ale nie maja szansy ich zranic.

Ostatnio nawet amerykanscy naukowcy odkryli ze w bialku stulbii wystepuje zwiazek podobny do antybiotykow i podobny do leczacej wydzieliny pijawek.

Wiec taka stulbia ktora strawi jakies syfki i resztki odda do wody oddaje rowniez cos pozytecznego i niebawem moze sie okazac ze wplywa ona rowniez pozytywnie na stan chemiczny wody i zdrowie mieszkancow akwarium Wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...