Skocz do zawartości

Skalar w potrzebie


RYBA237
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim skalarem, a mianowicie dziś zauważyłem, że jest jakiś bardzo spokojny i siedzi ciągle w jednym miejscu. Wczoraj jeszcze było wszystko w porządku, a dziś nawet nie chce podchodzić do jedzenia(co do niego jest bardzo nie podobne). Proszę o poradę ponieważ to jest mój ulubieniec.

 

 

Mam zbiornik 300l, filtr 1400l/h temperatura 26-28.

Mogę wysłać na maila filmik bo tak jakby mu coś na bocznej płetwie wyskoczyło takiego białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

 

Podaj jak najwięcej informacji.

Łatwiej będzie Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skalary (szt. 6 w ponad 200l akw.) mam od kilku miesięcy. To czasami bardzo dziwne stworzenia. Między innymi mam jednego skalara w pięknym czarnym kolorze, który od początku był swago rodzaju skalarem-alfa. Po jakimś czasie wszystkie pozostałe osobniki, jakby na komendę zaczęły go przeganiać, ilekroć się pojawił w polu widzenia. Przez ponad 2 miesiące ukrywał się w mikrosorium i z rzadka wychodził na posiłki. Czasami nie widziałem go przez parę dni z rzędu. Wtedy przeszukiwałem rośliny, zaniepokojony czy jeszcze żyje. Jakieś 3 tygodnie temu wyszedł z cienia i znowu zachowuje się jak przywódca. Przegania wszystkie inne skalary oprócz jednego. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale to dziwne w zachowaniu tych ryb. Awansować na przywódcę, by nagle stać się banitą, a następnie znowu przywódcą.

Może Twoje zachowanie skalara jest dziwne, ale możliwe , że ten typ tak ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już wiem na pewno że to nie jest to jego charakter bo dziś ma się jeszcze gorzej wziąłem wyłowiłem wszystkie inne rybki od niego, bo zauważyłem że ma po podgryzane płetwy. Nie mam pojęcia która to z nich ale niech tylko się dowiem. Nie wiem czy przeżyje bo wygląda na takiego bardzo zmarnowanego ale jestem pełen nadziei że uda mu się przezwyciężyć to i wróci na "nogi", bo to mój ulubieniec. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...