Skocz do zawartości

[112l] Bałtyk Drwala


Drwal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik 70*40*40h zalany 50l

Oświetlenie słoneczne (stoi tuż przy parapecie od południowego-wschodu)

odpieniacz białek brak (w planach jest DYI)

Falownik Resun vawer-4000 o przepływie 4000l/h (w poziomym ułożeniu robił mi pralkę więc skierowałem go do góry i jest ok )

zasolenie 10g/l

 

Flora

niestety brak

 

Fauna

krewetka bałtycka*8 (Palaemon adspersus)

kiełż*dużo (Gammarus spp)

pąkla bałtycka (Balanus improvisus)

w planach krabiki amerykański i ukwiał tęgoczółki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Postaram się zapolować na jakiś słoneczny dzień bo wtedy tylko widać jak ładnie wygląda. I może któregoś z mieszkańców złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do pełna na pewno nie zaleje póki stoi na tej szafce to raz a dwa poziom wody był przewidziany do posiadania tam krabika amerykańskiego.

Nad oświetleniem ostatnio myślę ale to raczej po świętach. W weekend 24-25 będę w okolicach Trójmiasta na turnieju więc postaram się coś połowić do akwarium :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z krewetek nosi jaja, postaram się sfotografować ją w niedziele, dodatkowo uruchomiłem odpieniacz domowej roboty (na razie ze zwykłą kostką napowietrzającą ale mam zamiar jutro wykonać i zamatować lipową) ciężko mi określić jego skuteczność bo działa od 10 min :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślę i czynie starania w celu pozyskania :-P niestety odległość od Bałtyku znacznie utrudnia sprawę. Miałem nawet przez jakiś czas naszą gałęzatkę ale została odgryziona przez kiełże od kamienia i wciągnęła się w falownik...

 

Krewetki zredukowały ilość lasonogów do 1 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...