Jump to content

ermukis

Użytkownik
 • Content count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About ermukis

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 10/20/1992
 1. ermukis

  Nadmiar PO4 w kranówie

  Żwir był polerowany w jakiś bębnach, więc ostry nie jest. Jeszcze parę lat temu bazalt uważany był za bezpieczny, ale jak już zakupiłem, wyczytałem, że za taki już się go nie uważa. Co z nim nie tak? Dzisiaj postaram się dorwać wodę destylowaną i sprawdzić test. Dostępu do tabeli ujęć też nie mam, mieszkam w Anglii, i nic takiego nie znalazłem. EDIT: Zakupiłem wodę destylowaną, wynik: 0, więc test działa w porządku.
 2. Witam! Po paru latach przerwy postanowiłem wrócić do akwarystyki, więc zaopatrując się w akwarium i niezbędne akcesoria, zaopatrzyłem się również w nowy zestaw problemów. Jednym z nich jest podwyższony poziom PO4 w wodzie akwariowej. Data zalania: 26/08, czyli akwarium stoi tydzień i dwa dni. Akwarium 100x45x50cm Oświetlenie 3x30W Podłoże: Ziemia z ogrodniczego a na to 5cm żwirku bazaltowego, 4-6mm. Filtracja: Filtr wewnętrzny Aqua-Flow XL. Jakiś angielski noname według mnie, około 600l/h, wkłady: gąbka/ ceramika. Filtr będzie wymieniany w przyszłym tygodniu na kubełek Eheima, wkład ceramiczny zostanie tam przeniesiony, gąbki będą nowe. Grzałka: 300W Roślinność: Dość bujna. Z racji na niedawno założony zbiornik kupiłem zestaw 120 roślin po 10-20cm długości każdy Parametry (mierzone testami JBL): PH- 7 kH- 4, (wiem, że za niskie, będzie sypana soda) NH4- 0.1 NO3- 20 NO2- 0.05 PO4- poza skalą Zwierzątek jeszcze nie ma. Jak wspomniałem wyżej, mam problem z nadmiarem fosforanów. Źródłem tych kłopotów jest woda kranowa, którą mierzyłem testem na PO4 i również wychodzi poza skalą. Glonów nie mam, jeszcze, ale chcę temu oczywiście zapobiec, więc proszę Was o rady, jak pozbyć się fosforanów ze zbiornika, kiedy podmianki wody nie pomogą. Czy wystarczy dodać trochę NO3, aby zachować równowagę między tymi związkami? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się o ile ppm muszę zwiększyć azot, jeśli nie wiem dokładnie, ile fosforu mam w wodzie? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
 3. ermukis

  [14L] Krewetkarium

  Aktualka: Dzisiaj zniknęły mi pierwotniaki, ale zauważyłem małe ilości krasnali i dziwną białą mgiełkę wokół niektórych szczepek heńka. Poza tym nic nowego, akwarium czega na koniec fazy dojrzewania i wpuszczanie krewetek.
 4. ermukis

  [14L] Krewetkarium

  Ja właśnie też, ale znajomi, od których ją dostałem uprawiają ją w wodzie od naprawdę wielu miesięcy, więc na 100% jest to roślina wodna. Jeśli ktoś coś wie, proszę o radę.
 5. ermukis

  [14L] Krewetkarium

  Witam! Po długiej przerwie spowodowanej emigracją w końcu mam możliwość założyć akwarium Akwarium to zestaw z filtrem i oświetleniem LED: AQUA ONE Ecostyle. Wbudowany w pokrywę filtr zdaje wrażenie nienajgorszego. LED-y cisną po oczach aż miło Przepływ filtra jest mi nieznany. Zamierzam tam trzymać tylko krewetki, ewentualnie wcisnąć jeszcze jakiegoś bojownika, lub coś malutkiego. Wymiary: - 32x21x34h Podłoże: - Ziemia z białym piaskiem Rośliny: - Żabienica - Eleocharis acicularis - Hemiantus callitrichoides - Java moss Planowane rośliny: - Rotala wallichii Ozdoby: - Korzeń Planowana obsada: - Krewetki Crystal, ale ile z tego będzie jeszcze nie wiem. - Być może jakieś rybki, ale nie bardzo się na to nastawiam. Data zalania: 25-04-2014r Źle zapamiętałem wielkość korzenia, i posadziłem Eleocharis w złym miejscu, ale myślę, że zamienię miejscami z żabienicą. Na małego Heńka wiadomo, trzeba poczekać, aż się rozrośnie. Kamień na korzeniu obciąża go, wyjmę, jak korzeń zatonie. Oto foteczki
 6. ermukis

  [112l] Azja

  Będą następne akwaria, tylko po prostu gdzie indziej Bojownik został prawie zjedzony przez jedną z samic, zostały mu strzępy ogona, ale przeżył. Oddałem go kumplowi, który ma dobre serce do zwierząt, u Niego odżyje. Ponadto baniak zarasta tak, że gołym okiem widać codziennie przyrosty, szczególnie u paprotnicy.
 7. ermukis

  [112l] Azja

  Ostatnia edycja niestety Akwarium muszę sprzedać, bo wyjeżdżam, ale wklejam ostatnie fotki
 8. ermukis

  [112] Celuję w Azję aktualne str. 4

  Masz bardzo ładny piasek, aż chcę mi się wymienić te moje brzydkie badziewie Bardzo mi się podoba akwarium, szczerze mówiąc widziałbym z tyłu jeszcze tylko ścianę nurzańca i nic poza tym
 9. ermukis

  [72l] Ameryka Południowa

  Jednak pistia?
 10. ermukis

  [112l] Azja

  Wywaliłem polysperme, bo okropnie zarastała, co mi się nie podobało, bo było już przesadnie, a corymbosa poszła na drugi plan, a do tyłu Cabomba Doszły jeszcze dwa różne microsoria. Biała samiczka została pogryziona przez samiczkę niebieską. Odgryzła jej ogon, postanowiłem zabić białą samiczkę, żeby się nie męczyła (nie miała szans na przeżycie). Udało mi się zrobić w miarę ładne zdjęcie bojownikowi
 11. ermukis

  [60] Ogólne

  Kurde, elegancki baniaczek! Bardzo piękne. Co do obsady, jak Pley mówi. Przy piskorach piach konieczny chociaż w części baniaka. Świetną robotę odwaliłeś!
 12. ermukis

  [160] Śmieciowisko

  Nie mam pojęcia, dlaczego nazywasz to śmieciowiskiem Bardzo piękne akwa. Świetne microsorium.
 13. Powiem, że ładniejszy bojek od poprzedniego, ładne akcenty na grzbiecie ma Bardzo mi się podoba, jednak szkoda poprzedniego.
 14. ermukis

  [112l] Azja

  Panowie, spokojnie, nie mam żadnego gurami Wydałem je z pół roku temu, jak nie dalej, co tutaj opisałem.
 15. ermukis

  [112l] Azja

  Mam to w akwarium, ale posadzone w dnie. Może się skuszę, pomyślę
×