Jump to content

akwarium morskie ?... akwarium słodkowodne?...


zmienniak
 Share

Recommended Posts

Morskie jest o wiele trudniejsze od slodkowodnego, bo trudno utrzymywac stale parametry..Przy slodkim mozna czasem przymknac oko a prz morskim nie. Poza tym ow iele wiecej kasy wydasz na morskie.

Link to comment
Share on other sites

Akwarium morskie to zupełnie inna bajka. Koszta są NIEPORÓWNYWALNE. Utrzymać prawidłową jakość wody to trudna sprawa dla laika. No i wymagania stworzeń żyjących w zbiorniku też nie są małe.

Link to comment
Share on other sites

musisz dbać nawet o to, żeby koralowce miały co jeść- to w końcu też zwierzęta :)

nie dalej niż 2 mies. temu też napaliłem się na zestaw sery 130l słonowodne za 1500zł

ale jak zobaczyłem ceny koralowców rybek krewetek ślimaków itp to mi się odechciało

marzyłem o błazenkach i kilku krewetkach 8-) :ugeek:

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim jak lubisz ryby a nie chcesz ich trzymać tylko na pokaz lub szpanu to wtedy decydujesz się na słodkowodne,ryby morskie nie rozmnażają się tak ochoczo w niewoli jak słodkowodne stąd zdecydowana część tych ryb trafia do nas ze środowiska naturalnego, na tvp1 oglądałem dokument w jaki sposób są wyłapywane,ogłusza się je podkładając obok rafy ładunek wybuchowy,niestety uszkadza to części rafy ale kto by się tym przejmował biznes is biznes.

Naprawdę jest tyle ładnych ryb słodkowodnych że morskie akwaria są zbyteczne,o wiele droższe i bardzo ciężkie w utrzymaniu,no i wątpię żeby udało się rozmnożyć w nim ryby,nie widzę w tym nic innego jak tylko szpan.

Link to comment
Share on other sites

Błazenki bardzo łatwo rozmnożyć , gorzej z utrzymaniem narybku przy życiu

 

 

Nie zgadzam się że to szpan , jak ktoś już przebył większość biotopów , to w końcu zechce morszczaka , wiem to po sobie i wcale nie jest to dla szpanu, tyko dla siebie przekonać się czy da się radę przez to przebrnąć ;)

Link to comment
Share on other sites

hmmmmm jak ktoś nie czuje się na siłach to niech nie próbuje, jeżeli wszystko zrobi sie prawidłowo to będzie ok. Rybki to raczej najmniej obecna fauna w akwa morskich, trudniej z koralami , ukwiałami itd

 

No a ile osób nie przechodzi przez słodkowodne ???? codziennie jest xxx tematów rybki zdychają , solniczki nie są dla laików.

Link to comment
Share on other sites

Tak,ale słodkowodnych hoduje się tysiącami w akwariach w Polsce,a te morskie trzeba na ogół sprowadzać z środowiska naturalnego,zresztą stąd pewnie też ich tak wysoka cena.

Pytanie brzmi po co zabierać je z ich środowiska,sory ale dla mnie to niezrozumiałe, skoro potrafimy wyhodować tak piękne ryby to hodujmy te a nie zabierajmy kolejnych naturze bo ktoś ma taką chorą zachciankę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...