Skocz do zawartości

Biaława powłoka na tafli wody


Madk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dlatego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BCuch_bakteryjny

To, że masz 1000l/h nie znaczy, że nie będzie kożucha. Musisz rozbić taflę wody strumieniem, powietrzem, deszczownią. Czasem umieszczenie deszczowni pod powierzchnią rozbija jedynie w jej obrębie -testowałem. Przyczyną może być też pokarm-jego jakość, nawet tonący wpadając do wody przechodzi przez lustro i część pyłu z niego i tak zostaje na powierzchni.

Czym karmisz, jak karmisz, jak ustawione są urządzenia które powodują falowanie wody? (nie pytam ile czasu bo zakładam, że non-stop)

 

ps. może być też wynikiem reakcji wody z powietrzem w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozbyłem się kożucha kupując najtańszą kaskadę ze skimerem na alledrogo.

Kosztowała 20 zł i mam czystą powierzchnię.

 

Swoją droga, gdy posiadałem filtr wewnętrzny z deszczownią to nigdy takiej powłoki nie miałem. Pokombinuj z ustawieniem, ja miałem ustawioną ją parę centymetrów nad powierzchnią wody. Przyczepiona na tylnej ścianie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w internecie. Już nie jeden akwarysta walczył z tym kożuchem. Żaden nie ma pojęcia co go wywołuje i jak się go pozbyć.

Jeśli już się im uda usunąć go bez deszczowni lubi skimera, to najczęściej udaje im się to przypadkiem i sami do końca nie wiedzą jak to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem deszczownicę ustawioną powiedzmy dość agresywnie w górę i tafla dość mocno falowała a kożuch dalej nie znikał.

 

Tak jak napisano wyżej pomogło podniesienie deszczownicy nad taflę wody tak, żeby opadający strumień wody rozrywał sam kożuch i po 2, 3 dniach znikał całkowicie.

Drugi sposób który u mnie się sprawdził to filtr wewnętrzny z dyszą napowietrzającą. Nawet jeśli ruch tafli jest niewielki, bąbelki z powietrzem na tyle skutecznie przerywają kożuch bakteryjny, że po kilku dniach nie ma po nim śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to błona białkowa - pojawia się w skutek koagulacji białek najczęściej w środowisku kwaśnym choć nie zawsze , u mnie pojawiała się najczęściej kiedy w wodzie zostawały jakieś rozkładające się kawałki roślin po przycince . Ale możliwe ze rozkłada się cześć pokarmu Spróbuj przy podmianie zebrać odmulaczem cały detrus który zbiera się w korzeniach anubiasa/innych roślin , między kamieniami . Podaj Ph wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to prawie raz paletki udusiło._Po pół roku walki z zawiesiną znalazłem najprostsze rozwiązanie z możliwych,_a mianowicie napowietrzacz podłączyłem pod sam wężyk bez żadnego kamienia czy też kostki lipowej._I działa._Teraz tylko staram się to maksymalnie wyciszyć._Lecz da się spać w pobliżu.

 

 

Spacje. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...