Skocz do zawartości

Zestaw CO2


Dex89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie :)

 

Po ogarnięciu incydentu z pękniętym dnem w akwarium i po całym przeniesieniu się ze starego akwa do nowego zauważyłem, że kiepsko radzą sobie w nowym miejscu rośliny. W związku z czym zakupiłem test do badania co2 w wiadomym celu, test potwierdził moje przypuszczenia - poziom co2 w moim akwarium jest śmiesznie niski, test jbl wykazał poziom gazu w okolicach 4-5 mg/l. Dlatego też powoli przymierzam się do kupna zestawu, niestety jestem w tym kompletnie zielony i dlatego po raz kolejny zwracam się z prośbą do Was, bardziej doświadczonych akwarystów o pomoc w kwestii kupna, co kupić, za ile kupić i na co zwracać uwagę. Koszt w jakim był się chciał zmieścić to ok. 450zł wraz z butlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla obojętnie jaka - ma być z legalizacją, pojemność zależy od Ciebie.

Reduktor - Posiadam taki jak na zdjęciu niżej - jestem zadowolony:

Dołączona grafika

Zaworek precyzyjny CAMOZZI!: http://allegro.pl/wloski-zawor-camozzi- ... 18626.html

Licznik bąbelków - jaki chcesz ja mam taki: http://allegro.pl/licznik-babelkow-plas ... 50312.html

Zaworek zwrotny - obojętnie jaki byle by spełniał swoje zadanie

Spiek/reaktor - co tam chcesz ja polecam reaktor - 100% rozpuszczalności CO2

 

Do tego wszystkiego trochę wężyka, jakieś nyple i jak chcesz to może być jeszcze elektrozawór lecz ja mam u siebie zwykły zawór kulowy - działa bardzo dobrze (lepiej niż typowe on/off na allegro do zestawów CO2) lecz i tak go nie używam bo CO2 leci 24/7

 

Jaki elektrozawór to niestety Tobie nie podpowiem.

 

Jeśli chcesz coś bardziej nowoczesnego to możesz bawić się w te wszystkie komputerki pH itd. lecz nie jest to jakiś wymóg.

 

Jak nie chcesz kupować wszystkiego oddzielnie tutaj masz zestaw:

* bez elektrozaworu

http://allegro.pl/zestaw-co2-classic-ex ... 58313.html

 

*z elektrozaworem

http://allegro.pl/zestaw-co2-premium-ex ... 72621.html

 

3maj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o takim zestawie?

http://allegro.pl/zestaw-co2-profession ... 72398.html

 

Co to tego zestawu to kusi mnie butla, idealnie będzie pasować mi w szafke pod akwa, reszta to z tego co wyczytałem to "kotka nie urywa" :D

 

Może to trywialne pytanie, ale jaka jest różnica z tym elektrozaworem a jego brakiem? Jest aż taka różnica? Na komputerek to raczej w tej cenie nie będzie mnie stać, wolę kupić porządny zestaw bez bajerów niż zestaw z mnóstwem bajerów ale za to beznadziejnej jakości.

 

Edit:

Nikt więcej nie jest w stanie mi podpowiedzieć jaki zestaw zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt więcej nie jest w stanie mi podpowiedzieć jaki zestaw zakupić?

Jest, jest ;)

 

Elektrozawór to coś takiego, że pod wpływem doprowadzonego napięcia otwiera się i przepuszcza CO2, analogicznie bez napięcia jest zamknięty i CO2 nie leci.

Stosuje się to najczęściej z programatorem czasowym, który o określonej godzinie "otwiera" się i załącza elektrozawór czyli włącza doprowadzanie gazu do akwa lecz jak stosujesz CO2 24/7 to jest to na maxa zbędny bajer bo nie dość, że nic wtedy nie daje to jeszcze pobiera ileś tam prądu.

 

 

Co do proponowanego zestawu to dyfuzor, licznik i zaworek zwrotny nic specjalnego - normalka w zestawach CO2.

Co do reduktora nie bardzo się mogę wypowiedzieć jak to działa bo nigdy go nie używałem tak samo jak zaworka precyzyjnego chociaż całość wygląda solidnie.

 

Z mojej strony mogę polecić tylko i wyłącznie zaworki firmy Camozzi ponieważ są to sprawdzone zaworki przez rzesze akwarystów i raczej nie ma z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie :) zakupiłem właśnie podanych przez Ciebie zestaw i trochę go zmodyfikowałem tzn. zamieniłem dyfuzor na tak chwalony przez Ciebie reaktor :) Jutro wszystko ma przyjechać i mam nadzieję że uda mi się całość porządnie złożyć i wszystko będzie działać. Oraz że przyniesie to zamierzony efekt w postaci ładnie rosnących roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, mam filtr zewnętrzny, a konkretniej to taki: JBL CristalProfi e1500 link: http://allegro.pl/show_item.php?item=2645130097.

 

A co do reaktora to poszedłem na łatwiznę i zamówiłem gotowy, nie znam się na tym na tyle aby bawić w robienie własnych :)

P.s jaki najlepiej mieć stosunek watów do litrów? tzn. o jakiej mocy powinienem mieć świetlówki do takiego akwa? Aktualnie mam wrzucone philips jedną aqua sky 36W a drugą aqua relly też 36W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w taki reaktor: http://allegro.pl/show_item.php?item=2733298052

 

Dobra zestaw dzisiaj przyjechał, podłączyłem reduktor pod butle, potem elektrozawór i na końcu dławik, daję to pod 230V odkręcam, lewy zegar ruszył, ale prawy nie drgnie. Czyżbym dostał walnięty reduktor?

 

Edit: Baniaczek mam 375l. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten reaktor to "pic na wodę". Też go kiedyś kupiłem, po podłączeniu reaktora wydajność filtra spadła o 50%, robiła się poduszka z gazu, czyli 100% rozpuszczalności nie ma jak pisze producent. Po 2 tygodniach odłamał się plastikowy króciec (na którym jest wetknięty wąż), dobrze że byłem w tym momencie w domu bo zbierał bym 200 litry wody z podłogi. Jeśli już go kupiłeś to proponuję go zmodyfikować, przynajmniej zmienić plastikowe króćce na np. mosiężne dla własnego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś mnie teraz nastraszył z tym reaktorem. Właśnie dlatego chciałem poznać opinie innych na ten temat, lecz niestety doczekałem się tylko jednej odpowiedzi, no nic mam tylko nadzieje że u mnie jednak nie stanie się tak jak u Ciebie i że wszystko będzie prawidłowo działać, ale wiadomo - czas pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, po konsultacji telefonicznej ze sprzedawcą niestety okazało się że mam wadliwy reduktor :/ w związku z czym cała akcja "pasztet" związana z instalacja zestawy została odłożona na piątek

Kręciłeś tym pokrętłem we wszystkie strony i wkręciłeś to do oporu?

 

Co do reaktora się nie wypowiem bo korzystam z takiego i takiego polecam:

reaktor-co2-czyli-rozpuszczanie-gazu-bez-strat-t48894.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Tak więc:

- Zamontowałem reaktor (czekam na reduktor więc na razie chodzi tylko sam filtr, ale muszę przyznać że widze spadek wydajności filtra. Nie wypluwa już wody z taką mocą co wcześniej, przed zamontowaniem reaktora woda z filtra przechylała mi rośliny które są w połowie akwa, teraz ledwo się ruszają :/

-Tak, kupiłem zestaw z elektrozaworem

-Tak, kręciłem tym reduktorem na wszystkie możliwe strony, kręciłem dławikiem, włączałem i wyłączałem elektrozawór i nic, zegar na wyjściu ani drgnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak nie ma elektrozaworu to CO2 może lecieć 24h ,a na noc by był załączany napowietrzacz.

Można i tak lecz z powodzeniem stosuję CO2 24/7, w nocy nie włączam napowietrzacza i ryby mają się dobrze, rośliny rosną jak szalone więc czego więcej chcieć?

 

Według mnie nie ma co udziwniać i tworzyć z napowietrzaczami i innymi bzdetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...