Skocz do zawartości

jak mozna poprawic obsade


martawloda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Posiadam 70 litrowe akwarium. Obsada to: 5 kardynałek, 7 neonów, 6 gupików (2 samce i 4 samice), 2 skalary małe, 1 glonojad, 2 kirysy, 1 plamisty. Imitację suma. 1 bojownik, 4 mieczyki, krab mangalski. I mam takie pytanie jak można poprawić obsadę? Mam roślinki kryptokorynki 2 krzaki i mech oraz 2 pompki akwela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie DUŻO ryb- a akwarium malusieńkie.

 

Zostaw jedną ławicę- albo kardynałki ( tyle, że one lubią niższą temperaturę niż reszta świata), czyli raczej zostawić neonki.

 

Zostaw gupiki, oddaj mieczyki ( rosną trochę za duże na Twoje akwarium, poza tym tak jak gupole- rozmnażają się w sposób niekontrolowany).

 

Skalary to pierwsze ryby, którym powinnaś znaleźć nowy dom.

 

Kiryski- jeden gatunek, za to spokojnie przynajmniej 4-5 sztuk ( napisz, jakie masz kiryski, trochę się różnią docelowym rozmiarem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieczyków i gupików jest drugie akwarium 15 litrowe jako porodówka, tam chowam małe i zaszczepki roślin. Skalary pójdą w wek bo są agresywne i mało miejsca. Ale bojownika, kardynałki, neonki i gupiki chciałabym zostawić, kiryski i kraba też. Krab niszczy zieleń jak go tego oduczyć lub jak go karmić żeby tego nie robił? Filtry z pompką 2 sztuki aqwael bo są małe to dałam dwie żeby poprawić filtracje i napowietrzanie.

 

/Pisownia. Mekto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać zdjęcia kraba? Jestem ciekawy jak wygląda. A co do kraba to jak wyżej demolka i jeszcze raz demolka. Z resztą wszystko co ma szczypce w akwarium prędzej czy później zacznie bawić się w ogrodnika.

Sam w jednym akwa mam kraba i już wiele razy dokładałem roślinki jakieś wysepki mu robiłem... Wszystko ustawia i przycina na swój gust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...