Skocz do zawartości

Torf | ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w książce akwarystycznej wyczytałem iż do korygowania PH (mianowicie do zmniejszania) dobrze jest używac torfu.

Może to być torf roślinny pod warunkiem ze nie jest zmieszany z chemią i sprawa tak się ma:

- wrzucamy torf do gara (oby nie aluminiowego) gotujemy, wyciagamy go spowrotem, woda musi ostygnąć - i stopniowo wlewamy ją do aqwa - mierząc PH.

 

Czy to jest prawdą ??

Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy torf jest zmielony i ciężko go będzie dać do filtra tak żeby nie wypłynął z wodą. Oczywiście są domowe sposoby takie jak upchanie go w rajstopie... Jest jeszcze jedno ryzyko, że taki zwykły torf może mieć jakieś dodatki, które niekoniecznie będą dobre do akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torf włóknisty możesz dostać w akwarystycznym ale za ogromne pieniądze. Najlepiej poszukać w dobrych sklepach ogrodniczych. Przykładowo 80L kupisz za 15zł. Musisz zwrócić uwagę, żeby pisało torf włóknisty kwaśny. Żeby nie było żadnych dodatków i oczywiście żeby nie był to żaden substrat. Od razu uprzedzam, że nie jest łatwo taki znaleźć bo przeważnie sprzedają właśnie mielony. Za chwilkę poszukam linków to wkleję przykładowe produkty.

edit:

http://www.hydrokomplet.com.pl/index.ph ... of&prod=25

http://www.kronen.com.pl/index.php?m=20 ... &lg=1&typ=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie a w zasadzie kilka które wyjdą podczas dialogu.

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z Paletkami, chciałem 4-6 szt dołożyć - ale to za jakiś czas - gdy już będę pojmował te całe PH, Twardość wody oraz azotany i będe się czuł porządnie przy swoim akwa.

Co muszę o nich wiedzieć?? :D

 

Ten torf wcisnąć w pończoszyne i dopiero do filtra rozumiem tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak pan z kakadu jest troszeczkę pos........ więc co do obsady to masz poplątanie z pomieszaniem chcesz bw więc i ryby daj z biotopu , bojownik itd to Azja , a nie Ameryka więc już coś nie tak. Po za tym jak dasz stado palet np 5 to tylko dla mniejszej ławicy będzie miejsce czyli neony i ekipa sprzątająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...