Skocz do zawartości

Jaka obsada do akwarium 200L


pauliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium 200l 100x40x50

zastanawiam się nad rybkami nie jestem do końca obeznany w temacie, po przeglądnięciu trochę internetu zdecydowałem się wstępnie na coś w rodzaju biotopu Amazonka. Mówię coś w rodzaju, bo to co mam teraz w akwarium to chyba nie do końca się nadaję, dno jasny piasek, dużo jasnego łupka, 1 duzy korzeń mangrowca wystaje poza wodę, narazie 3 nieduże roślinki.

 

foto

http://omniait.pl/wp-content/uploads/2012/09/DSC00116.jpg

 

 

Filtr jbl 701 z deszczownicą. Chciałbym po trochę rozwijać jakiś jeden biotop, akwarium ze glupikami welonami i czyms tam jeszcze miałem za łepka 15lat temu i juz mi starczy ;)

 

Z rybek z tego co znalazłem z Ameryki Południowej podobają mi się :

NEON czerwony

Pielegniczki Kakadu mogą być inne na fotkach wszystkie sa ok

DrewniAK

Kiryśnik czarnoplamy

Duch amazoński

Kirysek lamparci alby inny

Paletki

Akara błękitna

 

Na początek chciałem dać jakies 15 neonków i rozbudowywać akwa, te paletki to raczej teraz poza zasięgiem bo raczej ich nie ogarnę ;) .

 

Czytałem trochę o BW ale nie wiem czy jest sens i czy powinienem się za to zabierać.

 

Mam jeszcze pytanie poza tematem.

Woda w akwa jest 4 dzień bez rybek,4 roslinki, 1 duzy korzeń, gdy otworzyłem filtr zobaczyłem bardzo mętną brązowa wodę nie było widać nawet gąbki na 1 kubełku. Woda w akwarium nie ma takiego koloru, wczoraj dodałem bakterie do wody, nie wiem czy zostawić tą wodę w filtrze czy wylać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale jakoś skalary do mnie nie przemawiają. Mogą być jakieś pielęgniczki, pielęgnice?

Chciałbym mieć parkę takich jakiś dużych, grubych rybek ;D

A jeszcze się chciałem spytać o tego ducha amazońskiego ciekawa ryba ;)

 

A robienie herbaty w tych białych kamieniach chyba mija się z celem nie?

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony na białym piasku bez roślin... nie powalą na kolana. Jeśli chcesz duże, grube ryby to małe pielęgnice będą w sam raz ;) Tu masz do wyboru pielegnice-amerykanskie-informacje-pytania-i-odpowiedzi-t32412.html

Dodatek innych ryb do pielęgnic jest jak najbardziej możliwy, tylko trzeba to zrobić "z głową", żeby później nie było dramatów. O duchu zapomnij, nie ta bajka, a jeśli chodzi o akary, to jeśli nie pomylisz błękitnej z pomarańczowopłetwą, to jak najbardziej się tu nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pomarańczową nie tak? za duża rośnie? bardziej podoba mi sie niebieska znalazlem w jednym sklepie w necie , pomarancze sa na allegro.

 

Przeczytałem link który podałeś, te pielegnice są rzeczywiście piękne teraz zastanawiam się nad Eliotem ;) ale napisałeś że sa duże to raczej ta Akara niebieska

Rozumiem iż na takie akwa to 1sztuka czy para?

Powiedzmy iż w gre w Akara Niebieska co można do tego dodać?

Napisałeś że sumy, sumy mi się podobają i jak najbardziej mogą być, tylko jakie.

Można dodać jakaś ławice neona czy zostanie zjedzony?::))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano zapomniał tylko, że większość pielęgnic z tego tematu, to Ameryka środkowa, przez co absolutnie nie pokrywa się wymaganiami z rybami z Amazoni.

 

Na ducha małe akwarium masz.

 

Na amazońskie pielęgnice za krótkie.

 

Geophagus parnaibae

'Geophagus' iporangensis

Cleithracara maronii

Ivanacara adoketa

 

tu masz takie co się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak wgłębiłem się w temat i są z ameryki środkowej, te co wypisałeś są z ameryki południowej?? A jeżeli nie to są jakieś pielęgnice z ameryki południowej, które można by trzymać z drewniakiem i neonkami?

 

edit:

Poszukałem trochę w necie i ok sa SA wiec chyba by pasowały, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć allegro, sklepy macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para drewniaka - ok.

12 kirysków, ok

Para skalarów by się przydała.

40 neonów czerwonych.

 

 

Na akarę za mało.

 

100x40x50 - 200L jest idealne na A. pulcher - Akarę Błękitną

 

Akwarium słabe i zdecydowanie nie wygląda na takie, w którym mają mieszkać ryby z Amerykl Południowej.

 

 

Jeżeli Ci się podobają Akary, to kup 6-8 młodych sztuk i czekaj, aż dobierze Ci się parka.

Do Pary akar możesz dorzucić Drewniaki/ Kiryśniki/ Agamyxisy lub Kiryski

Średnie Bystrzyki nie powinny być zagrożone przez pielęgnice

"Na amazońskie pielęgnice za krótkie.

 

Geophagus parnaibae

'Geophagus' iporangensis

Cleithracara maronii

Ivanacara adoketa

"

 

Geophaguasy są stadne. W takim akwarium nie ma mowy na stado ziemiojadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na tą akarę co prawda chyba nie jest z ameryki poludniowej tylko środkowej, ale tak jak zauważyłeś moje akwa też nie wygląda jak z ameryki poludniowej, wiec chyba narazie zostanę przy tym, dodałem jeszcze rośliny grubo liściaste.

 

Jest sens lekko zabrązowić wode??

 

nemo130: Ostatni raz upominam pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na neonki i kiryski. Teraz szukam czegoś większego. Znajomy ma do oddania 3 5-6cm pielęgnice niebieskołuskie (plamiste), ale one są z Ameryki Środkowej. Wyglądają bardzo fajnie, są jakieś inne pielęgnice, które mógłbym trzymać? Chciałem ryby z Amazonki, ameryki południowej, ale BW nie za bardzo mi się podoba, chyba wolałbym czystą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do neonków jedyne pielęgnice z A. Południowej jakie mogę zaproponować to P. scalare ( biorąc pod uwagę, że masz Neony czerwone), a tak to pielęgniczki.

 

Rocio są trochę przyduże na to akwa i przy niedobranej parce miałbyś niezły sajgon. Poza tym nie nadają się do trzymania z neonkami i kiryskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, P. scalar jakoś mi nie za bardzo podchodzą, neony mam czerwone i 3 rodzaje kirysków. Zdecyduję się na pielęgniczki.

Tylko teraz jakie i ile?:) Podobają mi się wszystkie.

Aktualnie jest 30x neon czerowny i

7xPanda

4xAlbinosy

4xSterbay

4xSpizowe

 

Dno piasek jasny

1 Duży korzeń.

Co do roślin to Anubias barteri - chyba jest z afryki :P no ale trudno :) oraz dwie długie trawy, ale nie znam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było zapytać przed kupnem? Kiryski muszą być trzymane w grupach powyżej 6. Jeśli ma to mieć sens, to miej z 14 jednego gatunku, najlepiej pandy, bo najspokojniejsza.

Zgadzam się.

 

 

 

 

Z pielęgniczek proponuje popularne A. cacatuoides lub A. Agassiza - piękne ryby

W proporcji 1+2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...