Skocz do zawartości

Jak skutecznie walczyć z glonami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie. A więc co robić aby było ich jak najmniej? Stosować jakieś preparaty? A co z nawożeniem - czy zastosowanie nawozów spowoduje, że roślinki "wyprą" glony?

Wiem, podstawa to dobre światło, ale co jeszcze?

Na razie CO2 nie będę stosował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi glonami chciałbyś sobie poradzić?

 

Chyba nikt nie poleci "jakichś preparatów", bo chemie stosuje się w ostateczności.

Ogólnie, żeby było mniej glonów trzeba mieć dużo roślin, odpowiednią ilość światła, nawozy i stosować regularne podmiany wody.

W zasadzie nitkowate i krasnorosty. Nitkowate pojawiają się nawet na 2-3 dniowych liściach!

Są jeszcze pojedyncze (chyba) zielenice, ale jest ich malutko (takie zielone placki 1-2mm) tylko na starych liściach. Krasnorosty przeważnie też tylko na starych liściach.

ps. strona o glonach: http://www.glony.republika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo możesz kupić stadko otosków. Ich cena to około 5 zł. za sztukę. stadko 5-6 osobników. Są lepsze od zbrojników bo zjadają wyłącznie glony i to różnych rodzajów nie łamią liści pod swoim ciężarem. zamieniłem zbrojnika na otoski i glony miałem z głowy. Tylko jak zauważysz że glony znikły to musisz dokarmiać tabletką dla ryb dennych nie jedzą pokarmów żywych ani suszonych inaczej ci padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...