Skocz do zawartości

statecznik


Rekomendowane odpowiedzi

co do tej pokrywy

to na co ta taśma??

gdzie jest ta wneka gdzie statecznik się znajduje??

czym te świetlówki są przyczepione do pokrywy xD ??

czy montując drugą świetlówkę 15w bd musiał tą podstawową świetlówkę gdzies przemieścić ??

 

niżej pokrywa mei ;]

Ja wywaliłam statecznik na zewnątrz. Taśmy są dwie. Jedna zwykła uniwersalna i druga to aluminiowa samoprzylepna Tessa. Jedna ze świetlówek jest zamocowana uchwytami do rur PCV rozmiar 25, druga ma swoje oryginalne zaczepy a trzecia na druciki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mei dołożyła dwie świetlówki i przerobiła pokrywę bardzo mocno, bo wywaliła stateczniki poza pokrywę (brak wnęki) Jeżeli chodzi o taśmę to ma ona za zadanie roli odbłyśnika domowej roboty. Folia odbija światło padające na pokrywę do akwarium. Matematycy policzyli, że w ten sposób można zyskać do 30% więcej światła (za parę złotych? czemu nie :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbłyśnik ma za zasadę dodać światła, które pochłania czarna pokrywa. Świetlówka świeci prawie dookoła (360 stopni). Na taflę wody trafia połowa (180 stopni), a reszta trafia w pokrywą. Jeżeli będzie tam lustro to promienie się odbiją i trafią znów na lustro (w jakimś stopni zależy od kąta padania). Taśma pełni rolę lustra (mniejsza skuteczność, ale nie ma problemu z montażem, lekka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej dolnej kreski

to czy napewno możebyc tam świetlówka ??

podobno jak lepsze oświetlenie jest z przodu a ztyłu bardziej ciemne to jest dobry efekt (tak chociaż słyszałem)

co do tej górnej kreski ;]

bd dopasowywać i może znajdę takie miejsce gdzie nie bd przeszkadzac karmieniu

byc może jak najbliżej tej 1 świetlówki

w innym razie pomyslę o zrobieniu nowego otworu na podawanie pokarmu

 

poszukam jeszcze na forum jak wyglądają dorobione oświetlenia ;]

 

wracając do tej taśmy aluminiowej

to czy ona się odkleja pod wpływem wilgoci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wygląda, jak świetlówka jest z przodu a to dlatego, że my oglądają rybki patrzymy właśnie z przodu. Jak są oświetlone (najlepiej wybarwiającą świetlówką) to i efekt dobry :D a co do otworu na karmienie to na pewno wsypiesz jedzonko między świetlówkami - o to się nie martw. Co do startera to niewiedza - nie trzeba go kupować, bo statecznik jest elektroniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

więc chyba narazie tyle

poszukam najpierw miejsca gdzie zamontować tą 2 świetlówkę

później trochę pomyśle i chyba zrealizuję listę zakupów

 

mei

nie obrażaj się

jestem Ci baaaaaaardzo wdzięczny że odpisywałaś profesjonalnie na kazde moje pytanie nie denerwując się ;]

narazie ten temat pozostawie bez dalszego zadawania pytań ;]

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. Tobie hipcio też wielkie THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mei

nie obrażaj się

jestem Ci baaaaaaardzo wdzięczny że odpisywałaś profesjonalnie na kazde moje pytanie nie denerwując się ;]

narazie ten temat pozostawie bez dalszego zadawania pytań ;]

 

Nie no nie obrażam się :) Poczekajmy jednak jak będziesz miał wszystko już kupione :) Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego w elektronicznym kupujesz przewód z wtyczką i ze 2m kabla z jednym całym drutem w środku a nie z niteczkami ;)

 

A to dlaczego? Linka jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne, łatwiejsza do prowadzenia, a przy tej wartości prądu i przy zakładanym przekroju 0,75-1mm^2 nie widzę żadnych minusów...

A dlatego, że podpinając kabel z niteczkami do statecznika, bardzo łatwo się robią spięcia oraz dużo gorzej się trzyma w uchwytach... Żeby dobrze się trzymał, trzeba się bawić w lutowanie końcówek.

Owszem, należy polutować. Ale i tak obstaję przy swoim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest drut od tej splecionej linki ponieważ większość urządzeń ma typ montażu "na wcisk". Drut blokuje się dobrze a linka strzępi się i może ziścić się scenariusz Mei ;)

Nie może tylko na 90%. Ja miałam właśnie problem przez taki typ kabelka. Prawie spaliłam statecznik, bo zaczęły mi się robić spięcia. A wyglądało wszystko dobrze, niby luzów nie było. A jak wymieniłam kabelki na takie z jednym drutem, to do tej pory zero problemów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak ja bym to zrobil tak :

Dlawik 15-20W

starter 15-20W

zarowka 15W

 

wszystko polonczylbym tak jak na zalonczonym pliku. zasilanie rownolegle od zasilania pierwszej swiwetlowki oczywiscie za wlacznikiem :) niewolno stosowac dlawikow o wiekszej mocy niz swietlowka !!! nastepoje strata mocy na zecz ciepla no i czasami moze sie stopic plastikowa pokrywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak jakby podsumowanie i upewnieie czy wszystko jest ok ;]

 

oto lista zakupów:

http://allegro.pl/item665501409_philips%20...%20light.html

http://allegro.pl/item660817988_oprawka%20...%20light.html

http://allegro.pl/item645949280_statecz%20...%20uario.html

http://allegro.pl/item655597990_uchwyt_%20...%20light.html

 

 

sory za jakość ale zdjęcia z telefonu

 

 

tak wygląda moja pokrywa z góry:

Dołączona grafika

 

tak wygląda pokrywa z dołu:

Dołączona grafika

 

umiejscowienie świetlówek:

Dołączona grafika

na czerwono:świetlówka podstawowa

na zielono: świetlówka dorabiana

na żółto: uchwyty świetlówki dorabianej

 

jak bd przechodził kabel z świetlówki dorabianej do statecznika:

Dołączona grafika

zielone kółko: dziury na uchwyty

zielona kreska: przejście kabla do statecznika

 

i jeszcze jedno foto z dojściem kabla do statecznika:

Dołączona grafika

na niebiesko: przejście kabla do statecznika

chyba wszystko wiadomo o co chodzi ;]

 

proszę o komentarze czy wszystko sie zgadza ;]

 

 

i jeszcze pytanie:

czy mając statecznik 2x15w to czy starter bd potrzebny??

bo nie wiem czy ma tam być czy go zdejmować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz rozmiar zdjęć, bo łamią regulamin, a dodatkowo zależy jaki masz statecznik. Bo jeżeli elektroniczny to nie trzeba startera, a jak tradycyjny to ze starterem. Z tego co widzę w liście zakupów to jest tam statecznik elektroniczny do jednej świetlówki 15W. Jeżeli wykorzystujesz stary statecznik ze starterem i do niego dokładasz tylko jedną świetlówkę, to startery muszą zostać dla dwóch standardowych świetlówek, a do tej dodatkowej nie musisz go instalować

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne chcę zakładać nowego tematu więc się dopiszę:

 

Mam statecznik elektroniczny 1x36W. Zasila on jedną świetlówkę T8 15W. Chciałbym jeszcze jakąś dołożyć. Czy jest to wykonalne? Czy mogę dopiąć drugą świetlówkę (15W) pod ten sam statecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...