Skocz do zawartości

zamiana akwarium 63 l(glony) na 120 l


asiunia008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam zbiornik 63l z obsadą ryb:

2 skalary(chwilowo)

13 neonków inessa

5 otosków.

 

oraz z obsadą roślinną:

anubias

kryptokoryna

mikrozorium

gałęzatka

Niestety z glonami... :wow:

 

Zakupiłam akwarium 120l,wysokie.Nowy filtr,grzałkę oraz żwirek.

Włożyłam cały sprzęt i zalałam wodą .

 

Teraz moje pytania:za jaki czas mam włożyć rybki?

Czy rybki nie przeniosą mi glonów z jednego akwa do drugiego?

 

roślinek nie mogę włożyć bo są porośnięte glonami,więc bedę musiala zaczekać aż wyt ępie glony w starym akwa...

 

Czy do tej wody wlać jakąś chemię czy jest to niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony to nie choroba którą można sobie "przenieść". Powstają w źle prowadzonych zbiornikach , jak masz teraz plagę glonów w 63L to po zmianie na większy zbiornik wcale nie jest powiedziane że nie będzie tam glonów. Jeśli jedynym powodem zmiany zbiornika były glony to dalszej inwestycji nie wróżę dobrze. Poczytaj dlaczego masz glony , znajdź powód ich występowania a potem działaj i zmieniaj.

Teraz trochę grasz na zwłokę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie zmieniam zbiornika ze względu na pojawienie sie glonów.

Glony pojawily mi sie najprawdopodobniej z powodu zmiany oświetlenia.Zawsze dbałam o zbiornik i nawet ostatnio znajomy podziwiał moje akwarium twierdząc,że zazdrości mi właśnie braku glonów :)

 

Moje pytanie,czy glony mogą przenieść się za pomocą rybek było skierowane dlatego,że podczas kupowania środka na glony w sklepie ekspedientka zapytała czy rybki też mają na sobie te glony.Zdziwiłam się,ale też przestraszyłam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na pozbycie się glonów to zapewnienie roślinom wyższym odpowiednich warunków wzrostu - a są to;

- odpowiednie oświetlenie , zasobne podłoże i właściwe nawożenie wody - innego sposobu nie ma - reszta to tylko zabiegi doraźne zwalczające skutki a nie przyczynę.

P.S Przy okazji proszę pozdrowić tą panią ze sklepu - dawno się tak nie ubawiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na pozbycie się glonów to zapewnienie roślinom wyższym odpowiednich warunków wzrostu - a są to;

- odpowiednie oświetlenie , zasobne podłoże i właściwe nawożenie wody - innego sposobu nie ma - reszta to tylko zabiegi doraźne zwalczające skutki a nie przyczynę.

P.S Przy okazji proszę pozdrowić tą panią ze sklepu - dawno się tak nie ubawiłem :D

 

Krasnorosty wytępiłem przy pomocy wywaru z szyszek olchy,liści dębu i molinezji przynajmniej tyle wnioskuję-przed rozpoczęciem tej kuracji miałem cały zbiornik w tym syfie a po półtora miesiąca czysto-tylko glony na szybce porastają :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodajesz ten wywar do akwarium czy tylko moczysz w nim roślinki?

ja slyszalam tez o herbacie i wczoraj zamoczylam w niej anubiasa...ogolenie zrobilam podmianke,wyczyscilam dno ,szybe,filtr i roslinki z glonow.

Zgasilam tez swiatlo na trzy dni....

sa jeszcze jakies inne sposoby?

 

 

Pisownia!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...