Jump to content

pretniki rybki

Recommended Posts

Co do prętników - jeden samiec do zamiany na 1 samicę oraz druga samica do dokupienia.

Co do neonków - ja bym zamieniła na stado razbory klinowej albo galaxy. Jak zostawisz neony to dokup do 10 sztuk. A jak zdecydujesz się na zamianę to kup 8 razbor.

Co do kirysków - możesz dokupić 1 kumpla :)

Skoro temat o prętnikach karłowatych to się podłącze

Mam parkę która się nie lubi :cry: samczyk przegania samiczkę jak tylko pojawi się w okolicy, tak to pływają osobno. Trochę mi smutno z tego powodu :cry:;) Może dokupić jeszcze jedną parkę, albo tylko samiczkę? Z doświadczenia wiem, że nowo dokupione rybki trzymają się osobno, nie dołączają się do starych bywalców. Chyba że u mnie był wyjątek. Tak więc dokupić czy nie? Jakie jest wasze zdanie?

A może samczyk jest zestresowany i nie w głowie mu panienka, bo mieczyk go gnębi?

Ja też mam dodatkowe pytanie odnośnie prętników - wyczytałam, że samica jest oliwkowo szara - czyli raczej bez czerwieni i pomarańczy, a to oznacza, ze w moich sklepach raczej samic nie uświadczysz... A może jeśli prętnik jest cały czerwony/pomarańczowy - bez pasków - to jest to samica? Chcę mojemu mężczyźnie dokupić dwie kobietki, ale boję się, by nieumiejętnie nie załatwić się w ten sposób, ze będę miała same samce. Powiedzcie proszę, ja to jest z tymi prętnikami.

Ja też mam dodatkowe pytanie odnośnie prętników - wyczytałam, że samica jest oliwkowo szara - czyli raczej bez czerwieni i pomarańczy, a to oznacza, ze w moich sklepach raczej samic nie uświadczysz... A może jeśli prętnik jest cały czerwony/pomarańczowy - bez pasków - to jest to samica? Chcę mojemu mężczyźnie dokupić dwie kobietki, ale boję się, by nieumiejętnie nie załatwić się w ten sposób, ze będę miała same samce. Powiedzcie proszę, ja to jest z tymi prętnikami.

Samica jest koloru oliwkowo-zielonego posiada delikatne paski... Co do prętnika czerwonego/pomarańczowego to jest to jeszcze jedna odmiana prętnika tzw. prętnik trójbarwny (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99tn ... %B3jbarwny). A z własnego doświadczenia powiem tyle, że w moim akwarium zawsze najlepiej sprawdzała się formacja 3 samiczki i 2 samce. Mając kiedyś 3 samce i 1 samiczkę doszło do tego, że samce 'zadziobały' samice, a następnie walczyły ze sobą czego efektem było przeżycie tylko 1 samca :( Kiedy miałem równowagę 3+3 też coś nie pasowało... ;/ Dopiero połączenie 3+2 okazało się trafne :)

Dzięki za odpowiedź - jak już się dowiem jeszcze tego co mnie interesuje o brzankach, to podejmę decyzję, czy dokupić samic. Będę musiała intensywnie poszukać, bo jeszcze ich nigdzie nie widziałam.

Jeśli masz zamiar dokupić brzanki do tego składu to odradzam... Po 1. trochę za mały zbiorniczek ( a brzanki trzyma się w większych ilościach ), a po drugie jak wiadomo brzanki to zaczepne rybki choć nie zawsze i nie u każdego, ale po co ryzykować :) A co do prętników to dziwi mnie, że nie możesz nigdzie dostać :P u mnie są w każdy zoologicznym, może zapytaj się w którymś sklepie a zamówią je... Jeśli już to zachęcam dokupić jeszcze z 10 neonków bo 5 to troszkę za mało ;)

nyq20 z tego co napisałeś wynika że mam samca prętnika trójbarwnego i samiczkę prętnika karłowatego :roll: może dlatego sie nie lubią :?: a niech to :evil: a tak chciałam miec parkę, bo raczej one sie nie krzyżują ze sobą :?:

nyq20 z tego co napisałeś wynika że mam samca prętnika trójbarwnego i samiczkę prętnika karłowatego :roll: może dlatego sie nie lubią :?: a niech to :evil: a tak chciałam miec parkę, bo raczej one sie nie krzyżują ze sobą :?:

Samiec prętnika trójbarwnego jest ładnie - intensywnie ubarwiony, a samiczka jet takka jakby "szarawa" w porównaniu do samca... Samiczka pretnika karłowatego jest oliwkowozielona i ma delikatne pręgi na ciele, dodam też, że jest samiczka jest widocznie mniejsza od samca... W akwarium jedna parka to moim zdaniem za mało bo i tak samiec będzie przeganiał samiczke, co najmniej 2 pary najlepiej 3... albo 3 samiczki i 2 samce. Wiele zależy też od warunków jakie panują w akwarium. A czy się krzyżują to nie wiem :]

Ja już też nabrałam pewności :)

Ale, że samce są dużo ładniejsze i że prętniki trzyma się w haremach, to może w moim 90l baniaku zmieściły by się np 2 samce z 3 samicami? Za dużo? A może złe zestawienie?

Na rozmnażaniu mi nie zależy, ale samych samców pewnie nie można trzymać?

Share

• Create New...