Skocz do zawartości

pretniki rybki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do prętników - jeden samiec do zamiany na 1 samicę oraz druga samica do dokupienia.

Co do neonków - ja bym zamieniła na stado razbory klinowej albo galaxy. Jak zostawisz neony to dokup do 10 sztuk. A jak zdecydujesz się na zamianę to kup 8 razbor.

Co do kirysków - możesz dokupić 1 kumpla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o prętnikach karłowatych to się podłącze

Mam parkę która się nie lubi :cry: samczyk przegania samiczkę jak tylko pojawi się w okolicy, tak to pływają osobno. Trochę mi smutno z tego powodu :cry:;) Może dokupić jeszcze jedną parkę, albo tylko samiczkę? Z doświadczenia wiem, że nowo dokupione rybki trzymają się osobno, nie dołączają się do starych bywalców. Chyba że u mnie był wyjątek. Tak więc dokupić czy nie? Jakie jest wasze zdanie?

A może samczyk jest zestresowany i nie w głowie mu panienka, bo mieczyk go gnębi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dodatkowe pytanie odnośnie prętników - wyczytałam, że samica jest oliwkowo szara - czyli raczej bez czerwieni i pomarańczy, a to oznacza, ze w moich sklepach raczej samic nie uświadczysz... A może jeśli prętnik jest cały czerwony/pomarańczowy - bez pasków - to jest to samica? Chcę mojemu mężczyźnie dokupić dwie kobietki, ale boję się, by nieumiejętnie nie załatwić się w ten sposób, ze będę miała same samce. Powiedzcie proszę, ja to jest z tymi prętnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dodatkowe pytanie odnośnie prętników - wyczytałam, że samica jest oliwkowo szara - czyli raczej bez czerwieni i pomarańczy, a to oznacza, ze w moich sklepach raczej samic nie uświadczysz... A może jeśli prętnik jest cały czerwony/pomarańczowy - bez pasków - to jest to samica? Chcę mojemu mężczyźnie dokupić dwie kobietki, ale boję się, by nieumiejętnie nie załatwić się w ten sposób, ze będę miała same samce. Powiedzcie proszę, ja to jest z tymi prętnikami.

Samica jest koloru oliwkowo-zielonego posiada delikatne paski... Co do prętnika czerwonego/pomarańczowego to jest to jeszcze jedna odmiana prętnika tzw. prętnik trójbarwny (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99tn ... %B3jbarwny). A z własnego doświadczenia powiem tyle, że w moim akwarium zawsze najlepiej sprawdzała się formacja 3 samiczki i 2 samce. Mając kiedyś 3 samce i 1 samiczkę doszło do tego, że samce 'zadziobały' samice, a następnie walczyły ze sobą czego efektem było przeżycie tylko 1 samca :( Kiedy miałem równowagę 3+3 też coś nie pasowało... ;/ Dopiero połączenie 3+2 okazało się trafne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar dokupić brzanki do tego składu to odradzam... Po 1. trochę za mały zbiorniczek ( a brzanki trzyma się w większych ilościach ), a po drugie jak wiadomo brzanki to zaczepne rybki choć nie zawsze i nie u każdego, ale po co ryzykować :) A co do prętników to dziwi mnie, że nie możesz nigdzie dostać :P u mnie są w każdy zoologicznym, może zapytaj się w którymś sklepie a zamówią je... Jeśli już to zachęcam dokupić jeszcze z 10 neonków bo 5 to troszkę za mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyq20 z tego co napisałeś wynika że mam samca prętnika trójbarwnego i samiczkę prętnika karłowatego :roll: może dlatego sie nie lubią :?: a niech to :evil: a tak chciałam miec parkę, bo raczej one sie nie krzyżują ze sobą :?:

Samiec prętnika trójbarwnego jest ładnie - intensywnie ubarwiony, a samiczka jet takka jakby "szarawa" w porównaniu do samca... Samiczka pretnika karłowatego jest oliwkowozielona i ma delikatne pręgi na ciele, dodam też, że jest samiczka jest widocznie mniejsza od samca... W akwarium jedna parka to moim zdaniem za mało bo i tak samiec będzie przeganiał samiczke, co najmniej 2 pary najlepiej 3... albo 3 samiczki i 2 samce. Wiele zależy też od warunków jakie panują w akwarium. A czy się krzyżują to nie wiem :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też nabrałam pewności :)

Ale, że samce są dużo ładniejsze i że prętniki trzyma się w haremach, to może w moim 90l baniaku zmieściły by się np 2 samce z 3 samicami? Za dużo? A może złe zestawienie?

Na rozmnażaniu mi nie zależy, ale samych samców pewnie nie można trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...