Skocz do zawartości

Obsada do 200l


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety w moim akwa 200l 100x40x50 w czasie moich wakacji padł filtr no i niestety nic nie przeżyło :cry: no i projektuje nową obsadę po pomyślałem że może coś zmienię i wole się upewnić że rybki się dogadają:

 

- 10x kirysek panda

-30x danio pręgowany/lamparci lub razbora klinowa lub pstrążenica marmurkowa (czy pstrążenice są trudne w hodowli bo tu zdania są podzielone?) lub 40x razbora galaxy (w akwa mam ok 26 st.C czy to nie za ciepło dla nich czytałem że do 24st.C)

-2x (1+3) p. kakadu lub 3x (1+1) p. ramireza

- może jakieś RC mam sporo mchu ale wtedy chyba bym nie mógł dać kakadu?

Mógłbym dodać jeszcze z 6-7 otosków czy to by już było za dużo?

 

Proszę nie piszcie mi że nie ten sam biotop bo mi na biotopie nie zależy, chodzi mi tylko o to czy sporów w akwa nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na ławicę jestem już zdecydowany na microrasborę, ale mam pytanie ile ona żyje bo nigdzie nie umiem tego znaleźć, a nie chciałbym kupić rybki która mi pożyje 2lata i potem padnie mi naraz całe stado. A na dno jednak dam z 10 kirysków pand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o jakiś większych pielęgnicach t.j:skalar,p.zebra?

Na skalara akwa za małe.

 

Dobrze, że zdecydowałeś się na mikrorazbory, bo danio nie nadają się do akwa z takimi rybami. Co do pstrążenic, to kluczowe są dla niej odpowiednie parametry wody.

Zamiast 3 par ramirezek dałbym 2+2 ramirez i 1+2 kakadu, ale kombinacja z 3 parami ramirez, lub 2+6 kakadu będzie też ok.

Kiryski ok, dobiłbym w takim akwa ilość do 20.

Otoski mogą być, daj 15 sztuk.

Jeśli masz sporo mchu, to krewety powinny dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100x40 przy 50cm wysokości nie jest za małe

Jasne, ograniczajmy się do tych minimalnie minimalnych wymiarów. Bo może w tych paru cm uda mi się upchać, i nie będzie różnicy. Jak na moje to akwa za krótkie. No ale ok, autor nie pytał o skalary, racja.

Mam pytanie do autora, jakie masz parametry wody, lub jakie zamierzasz mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile żyją microrazbory, ale rozmnożyć je można dziecinnie łatwo. Na pewno to nie zagrzebki żeby się o takie rzeczy martwić. Nie widzę problemu, zresztą masz bardzo dziwne kryteria doboru ryb.

 

Dziwne? Po prostu nie chce do kupywać co rok albo dwa ławicy 30 ryb po 8zł sztuka. Niestety nie stać mnie na to.

 

Do bobix:

temperatura 26st.C

ph 6,5

GH 7

KH 3

 

Czyli obsada by mogła wyglądać następująco:

- 20 kirysków pand

- 10 otosków

- 30 microrasbor galaxy

- 3x 1+1 p. ramireza (wole nie łączyć ramirezów z kakadu bo już kiedyś miałem takie połączenie w akwarium i wiem jak to sie może skończyć)

- XX RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach galaxy będzie cierpieć. To jest ryba wód twardych, mało świeżych i dodatkowo lekko zasadowych. Albo micrusy, albo reszta.

 

Dodatkowo ludzie boją się o neony innesa ze skalarami trzymane, a nikt nie wpadł na to, że micrusy zostaną przez skalary po prostu zjedzone?

 

Z Galaxy zrezygnuj na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale zdradzę Ci pewną rzecz którą znajdzie każdy używając google.

 

Ta rybka występuje w JEDNYM miejscu. Więc jej wymagania są dość oczywiste. Nie u wszystkich ryb rozmnożenie jest wyjątkowym sukcesem.

 

Microgeophagus ramirezi : PH-5-6 GH <10 T 26-30

Danio marginatus : PH-7.3 GH ~15 T 26-30

 

No jak dla mnie to odczyn ni w kij ni w oko kwasowy. Jeśli nie zależy Ci na ich zdrowiu, to baw się zdrów, ale wiedz, że kwaśna woda powoduje rozrywanie białek w śluzie ryby, co u ryb które nie są stworzone do takich warunków jest co najmniej niekomfortowe ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobix hipokryto jeszcze dzisiaj pisałeś, że ta obsada jest dobra.

Bo ta obsada jest dobra. Ja tylko sprostowałem

 

PS to nawet nie jest razbora tylko danio (które też są karpiowate) taki z ciebie ekspert

Właśnie, więc w czym problem, jeśli też są karpiowate ? Jedno i to samo.

Ps. Nigdzie nie napisałem że jestem ekspertem, więc zachowaj to dla siebie.

 

Michał84:Od teraz każdy następny post prowokujący innego użytkownika zostanie nagrodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...