Jump to content

japko

Użytkownik
 • Content count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About japko

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 10/03/1995

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Ruda Śląska
 1. japko

  [96L][West Africa]

  E tam na glonach maluszki za to mogą się stołować
 2. japko

  Skalar Manacapuru

  Ponawiam pytanie i do drobnoustka beckforda dodaję jeszcze tetrę cesarską.
 3. japko

  Skalar Manacapuru

  Dobra to jeszcze jedno pytanie czy trzymał ktoś z Manacapuru lub zwykłymi pasiakami drobnoustki beckforda i jaki był tego efekt?
 4. japko

  Skalar Manacapuru

  Ja po prostu używam skrótu ctrl+F EDIT: U androszki nic nie pisze na temat występowania Manacapuru, choć trzyma je w BW i widać, że jest im tam dobrze. To jeszcze jedno pytanie 50cm wysokości będzie ok? Bo różne info. w sieci znalazłem.
 5. japko

  Skalar Manacapuru

  Dzięki wielkie Może pamiętasz mniej więcej w którym miejscu jest o manacapuru. Ten wątek ma 123 strony i raczej ciężko coś znaleźć EDIT: W google maps Lake Manacapuru wygląda jak typowe BW. Rio Manacapuru w ogóle nie znalazłem chyba, że to ta mała rzeczka wpadająca do Amazonki na wschód od miasta Manacapuru.
 6. japko

  Skalar Manacapuru

  Szukam w necie i nie mogę znaleźć czy skalar manacapuru występuje tylko i wyłącznie w Rio Manacapuru? Pytam się, ponieważ od jakiegoś czasu noszę się z założeniem akwa BW (a przynajmniej czegoś na kształt BW) i chcę wiedzieć czy one występuję w jakichkolwiek czarnych wodach.
 7. japko

  EI

  Witam, ja mam tylko małe proste i głupie pytanie, ale nigdzie tego jednoznacznie nie wyczytałem, mianowicie czy gdy rozpuszczam różne sole do EI to każda z nich musi być w osobnej butelce czy też każda z nich musi być osobno?
 8. japko

  Gaz z podłoża.

  Wiem że odkopuje stary temat ale mnie ciekawi czy siarkowodór jest palny. Bo jak podłożem porusze to sporo sie tego wydobywa. Zdania zaczynamy wielką literą. Mapet
 9. japko

  Czy ten żwirek będzie dobry?

  Jako, że nie chce zaśmiecać forum to tu takie małe pytanku: żwirek 1-2mm nie będzie za drobny do akwarium roślinnego?
 10. japko

  Jakiś ciekawy biotop do 112l

  A ile dobrana para może kosztować? EDIT: Na forum GSA nic a channach nie znalazłem. wtf?
 11. japko

  Jakiś ciekawy biotop do 112l

  Uwierz mi chciałbym mieć 1112l. Ale jakbym dostał dobraną parę to by mogło być? Szansa 1 na milion no ale cóż jak będę zakładać akwa to będę pytać po sklepach.. Najwyżej sobie dam parkę jakiejś pielęgnicy co do max. 15cm rośnie
 12. japko

  Jakiś ciekawy biotop do 112l

  Aha. A może znacie jeszcze jakieś ciekawe drapieżniki?? Bo tak myślałem i chciałbym mieć jakieś drapieżniki u których można by obserwować polowanie...
 13. japko

  Jakiś ciekawy biotop do 112l

  Chyba (na 99%) sprawię sobie parkę channy gaucha a akwa 112l. Akwarium byłoby typowym korzeniowiskiem z kępami nurzańca śrubowego, pistią i jakimiś kryptokorynami (?) Nie wiem czy kryptokoryny występują w ich naturalnym środowisku. I tu parę pytań: 1. Ile takie małe chanki (ok. 4-5cm) mogą kosztować za sztukę?? 2. Jakie jeszcze roślinki najlepiej niewymagające mogę tam wrzucić?? 3. Czy ktoś będzie miał w okolicy wiosny 4 małe channy na sprzedaż (woj. śląskie)?
 14. japko

  Jakiś ciekawy biotop do 112l

  A więc tak. W zimie będzie remont w moim pokoju i wykombinowałem sobie że zmienię moje małe 54l na coś większego - 96l (80x30x40) lub 112l(80x35x40). Najprawdopodobniej będzie to 112l, ale nigdy nie wiadomo. Chciałbym mieć akwarium jak najbardziej zbliżone do naturalnego biotopu (idealnego biotopu się chyba nie da zrobić ). I tu sobie wymyśliłem kilka założeń które chciałbym żeby były spełnione: 1. Chciałbym aby rybki do tego biotopu były możliwie ciekawe przez swoje zachowanie, ubarwienie itp. I tu by mnie interesowały jakieś rybki które opiekują się potomstwem jak np. pielęgnice czy pyszczaki. 2. Chciałbym aby ten biotop jak najbardziej odbiegał od typowego, oklepanego roślinniaka. I tu mam pytanie czy istnieją jakieś ,,kamienne" biotopy poza malawi i tangą, które nie mają twardej wody. Oczywiście malawi i tanga mi się też podobają, ale tu bym już z wodą musiał kombinować. 3. Chciałbym abym w miarę możliwości nie musiał bawić się z parametrami wody. Moje parametry wody w kranie to: NO2/3 - 0 GH - 8 KH - 3 ph - 6,5 Jeżeli nie znasz biotopu który by mnie zainteresował mimo wszystko napisz. Pewnie nie da się spełnić tych wszystkich warunków
 15. A ja mam pytanie czy do świetlówki T8 30W mogę dać statecznik elektroniczny 36W czy to już za duża różnica?
×