Jump to content

Ryby w basenie

Recommended Posts

Czy mogę wpuścić rybki z akwarium bojownika i gurami do basenu, by zlikfidowały larwy komarów i ochotek które na otwartej toni trudno wyłowić. Basen ma pojemność ok.1210l w którym aktualnie jest około 600-700l. Dojrzewał 3,5 tygodnia, przez ten czas siostra, ja i ojciec kompaliśmy (w różnych dniach, lecz tylko raz.) się w nim w 1-2 tygodniu po zalaniu. Na dnie basenu jest troche utopionych zwierząt typu konik polny i są glony nitkowate.

Widząc ten post twój nick jest odpowiedni - desperat :D

Moja rada:

- NIE wpuszczaj ryb. Jak zauważyłeś różnica temperatur na dnie i górze basenu jest różna o ok 5 st.

- Kąpiąc się w basenie do wody dostał się olejek do opalania twojej siostry, twoje kosmetyki z ciała i kij wie co jeszcze.

- Bardzo duże prawdopodobieństwo że w akwarium są inne parametry wody. Ba na pewno:]

- Tak na chłopski rozum ile larw zje ryba 5 cm??

Mam basek ok 12000l żeby woda była czysta:

- należy chlorować wodę. Proponuje na początek 2-3 razy silniejszą dawkę niż zalecana na danym produkcie. Chlor wybije robactwo i łatwiej będzie usunąć je z basenu. TYLKO DARUJ SOBIE WTEDY KĄPANIE.

- jak masz filtr to go włączaj po kąpaniu, nie w trakcie.

- Drobne resztki - pył nie zostanie zatrzymany przez filtr tylko przez niego przeleci. Tu pomoże znowu chemia. Jest coś takiego jak koagulen do wody basenowej (jeden starczy Ci na kilka sezonów...ja wlewam 50ml a zakupiłem chyba 1l koszt koło 20zł strzelam bo to było 3 - 4 lata temu). Powoduje on zbrylenie syfu w całość. Ten osad będzie leżał na dnie. Takie placki będą. Polecam użyć węża i odmulić to wywalając tą wodę na zewnątrz. Można też użyć filtra i wężem od niego wciągnąć. Będziesz musiał często czyścić wkład filtra.

- Jak się nie kąpiecie to zakrywajcie basen. Dzięki temu robactwo nie będzie pływać i rozmnażać się w basenie. Przy okazji woda szybko się grzeje.

- Mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń po kąpaniu (trawa, jakieś muchy itp)

- NIE wpuszczaj ryb. Jak zauważyłeś różnica temperatur na dnie i górze basenu jest różna o ok 5 st.

Woda ma temperature 27stopnii, jest jej około 30-40cm, różnica temperatury to jakieś 0,5 stopnia jak mierzyłem.

- Kąpiąc się w basenie do wody dostał się olejek do opalania twojej siostry, twoje kosmetyki z ciała i kij wie co jeszcze.

siostra ma 7 lat, w takim czymś nie wpuściłbym jej do basenu.

- Tak na chłopski rozum ile larw zje ryba 5 cm??

Jak jej daje to zje w trakcje 1 karmienie około 30 larw.