Skocz do zawartości

Nitki na liściach.


King_PatryQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zmieniło się u mnie akwarium. Zrobiłem restart w ostatnią środę. I teraz zauważyłem na roślinach i szybach zielone nitki.

 

Akwarium 112l. 80x35x40. Nie podmnieniałem jeszcze wody.

Filtr- Aquael Midi Kani, do dzisiaj była sama gąbka, a teraz jest gąbka, wkład ceramiczny, wata, zeolit.

Nie używam lampy ultrafioletowej.

Nie będę podawać parametrów wody, ponieważ chyba nie muszę.

Podłoże - Aquatic-Nature Pro Soil

Jak dotąd nie używałem żadnej chemii.

Czasami roślinki sadziłem, ponieważ wypływały. Przy tym trochę woda zmętniała. Przed chwilą czyściłem szyby gąbką :D (nową)

Grzałka z termostatem ustawiona na 27-28*C.

Oświetlenie - 84W -0.75W/L. Cztery T5 2-18W , 2-24W w czym jedna taka 'fioletowa', a inne o barwie dziennej.

Świecę od 8.00 do 19.30

Na razie mnie ma fauny.

CO2 - wcześniej była bimbrownia, od dzisiaj jest butla.

CO2 wcześniej było podawane całą dobę -bimbrownia :)

Nie mam korzeni, mam sztuczny mostek, ale po to aby przyczepić do niego mech.

Flora - Duży Henio, wgłębka, mech rotala, sagittaria, hydrokotyle i jeszcze jakieś 2.

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Proszę o pomoc, jak mam się uporać z tym czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ze światłem to pojechałeś na ostro jak na start ;). Z taką mocą zacznij najpierw od 5h na dobę w tym tylko 3h mocą maksymalną, co tydzień zwiększaj czas maksymalnego oświetlenia o 30min. - minimalnego też, aż dojdziesz do 5h maksymalnego - minimalne(czyli połowę) świeć przez 7h. Jak nie będziesz miał już problemów z roślinami, będą ładnie rosły, akwarium będzie bez glonów itp. to możesz zacząć zwiększać maksymalny czas świecenia do 7h - po godzinie na tydzień.

 

Ale najpierw - proszę o dokładny opis akwarium - http://forum.superakwarium.pl/jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnić - czyli nie włączać światła, czy nie włączać światła i nakryć, np. kocem? I czy muszę te roślinki z tego czegoś wyczyścić.

 

Akwarium niczym nie przykrywaj.Proponuję nie świecić światła w akwarium z 2-3 dni ,a potem tak jak napisał mardow.Jak chcesz to możesz to wyczyścić mechanicznie,ale są też ryby które się tym żywią m.in: otoski,kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni powiem ile bąbli na sekundę podaję, ponieważ wcześniej miałem bimbrownię a dzisiaj podczas podłączania CO2 połamał mi się licznik bąbelków.

Roślinę tą kupiłem w tamtą środę. W zoologicznym. Nie stosuję żadnych nawozów. Czy muszę? Mam w domu makro i mikro ale nie podaję.

 

Czy wszystkie punkty są ważne w moim problemie? A czy mogę wpuścić te rybki do tygodniowego akwarium? Chyba nie.

 

Czy jak zaciemnię akwa to mam nie podawać CO2? Niby światła nie będzie z świetlówek ale z zewnątrz będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni powiem ile bąbli na sekundę podaję, ponieważ wcześniej miałem bimbrownię a dzisiaj podczas podłączania CO2 połamał mi się licznik bąbelków.

Roślinę tą kupiłem w tamtą środę. W zoologicznym. Nie stosuję żadnych nawozów. Czy muszę? Mam w domu makro i mikro ale nie podaję.

 

Czy wszystkie punkty są ważne w moim problemie? A czy mogę wpuścić te rybki do tygodniowego akwarium? Chyba nie.

 

Czy jak zaciemnię akwa to mam nie podawać CO2? Niby światła nie będzie z świetlówek ale z zewnątrz będzie.

Według mnie to zaatakowały krasnorosty i brunatnice bo masz niedobory micro i makro elementów.Zaciemniając zbiornik zabierasz im jakby pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni powiem ile bąbli na sekundę podaję, ponieważ wcześniej miałem bimbrownię a dzisiaj podczas podłączania CO2 połamał mi się licznik bąbelków.

To zrób sobie z plastikowej butelki :), albo podawaj na oko i wieczorem podaj parametry pH i kH - sprawdzę ile CO2 "ląduje" w zbiorniku :)

Roślinę tą kupiłem w tamtą środę. W zoologicznym.

Najprawdopodobniej roślina przechodzi w formę podwodną - submersyjną - bardzo słabe/zgniłe liście odcinaj, w ten sposób roślina nie będzie męczyć się z ich utrzymaniem. Staraj się robić to z głową - żebyś nie odciął wszystkich liści tej żabienicy :). Dla niewtajemniczonych podaję link do tematu rośliną - http://forum.superakwarium.pl/post450035.html#p450035

Nie stosuję żadnych nawozów. Czy muszę? Mam w domu makro i mikro ale nie podaję.

Jeśli piszesz coś takiego to napisz jakie - przecież nie jestem wróżką, skąd mam wiedzieć o czym piszesz ;). Pro Soil niema w sobie nawozu więc co mają jeść rośliny ?, ten granulat chłonie w siebie nawozy a potem oddaje je w korzeń - to tak w dużym skrócie.

 

Czy wszystkie punkty są ważne w moim problemie?

Oczywiście, jeśli czegoś nie wiesz to napisz, że nie wiesz.

A czy mogę wpuścić te rybki do tygodniowego akwarium? Chyba nie.

Sam sobie odpowiedziałeś, musisz poczekać aż akwarium dojrzeje - tym zajmiemy się później, najpierw rośliny i prawidłowy start akwarium - licz się z tym, że rybki w swoim szkle zobaczysz za około miesiąc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawozy mam dokładnie takie: http://allegro.pl/nawozy-w-zestawie-taniej-i2525037300.html

Makro - NO3, PO4, Mg, K i Fe

Nawóz podstawowy - nie wiem.

 

To w końcu ma to akwarium zaciemniać czy nie? Jeżeli jest zaciemnione to nie podaję CO2 i tak rośliny z niego nie korzystają.

 

Mam testy do wody takie 6w1 i mogą być nie dokładne.

Ph ~6,4

Kh- 6,8 - 6,4

Stężenie CO2 w akwarium ~71 ppm

 

Dodałem nie dawno MULTIMINERAL do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że cały wątek jest dość chaotyczny i niewiele z niego wynika . Potrzebne są podstawowe testy na NO3 i PO4 a także musisz podać dokładnie w jaki sposób nawozisz akwarium - roztwory - jakie? i dawkowanie dokładnie ile czego lejesz?,Rozumiem że nawozisz solami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...