Skocz do zawartości

[112]JBL e901 + wewn. Aquael Unifilter750UV - pytanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą pytałem o obsadę, to spytam jeszcze o filtrację.

 

Dane:

Zbiornik 112 litrów

Oświetlenie: 2x T5 Aquael

Filtracja: zewn. JBL e901 + wewn. Aquael Uni 750UV

Rośliny: sporo gatunków, szybko rosnące i zdrowe (dużo kryjówek)

Podłoże: żwir rzeczny 1-2mm

 

Obsada:

Gupik 8szt. - trzy samce, pięć samic.

 

Cały czas chodzi JBL e900, a do tego mam filtr wewnętrzny Aquaela Uni 750UV. Zastanawiam się czy go trzymać w środku czy może sprzedać i kupić tani drugi zewnętrzny np. HW-302. Czy lepiej niech siedzi wewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie jako awaryjny, ale przy tym filtrze nie widzę sensu żeby był on razem z tak dobrym kubłem, tylko miejsce zajmuje w środku. Wymiana Aquaela na HW302 nie ma sensu, bo i sam HW by sobie dał radę w większym litrażu i byłby to tylko przerost formy nad treścią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e901 spokojnie wystarczy do 112 l i to bez konieczności stosowania tego wewnętrznego. Chyba, że masz miejsca bez przepływu wody (gęsta i obwita roślinność, jakieś skały)

Co z nim zrobisz to już w pozostanie Twojej dyspozycji. Zawsze dobrze jest mieć jakiś zapasowy filtr. Tak na wszelki wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Miejsca w akwarium jest dosyć, więc może sobie tam siedzieć. Jest tak zaaranżowane, że ledwie widać, jak coś w tym miejscu jest.

 

To widzę, że ewoluowałem, dzięki czytaniu forum. :) Od osoby, która nie chciała dać się przekonać do jakiegokolwiek zewnętrznego filtra, do człowieka, który chce mieć dwa filtry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...