Skocz do zawartości

obsada


lysy6543
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1+2 Zmienniak plamisty

1+1 Pielęgnica meeka, o ile akwarium ma dno 80x35

Zmienniaki jako pokarm rozumiem :P
No synek nie przesadzaj, przecież Meeka poza sezonem godowym jest łagodna jak baranek... A to że dziatwa zmienniaków będzie pokarmem, to dość logiczna kolej rzeczy;p Taki już los piękniczkowatych ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsFeron...

Meeki zjedzą zmienniaki...

 

Miałeś te ryby, czy piszesz to, co wyczytałeś na jakimś durnym portalu ?

 

 

Połączenia pielęgnic (małe CA) z zmienniakami, molinezjami, amekami i mieczykami (nawet mniejszymi od X. helleri) są zgodne. Co więcej. Człowiek zapewniający odpowiedni zbiornik jest w stanie połączyć w/w żyworódki z m.in Cryptoheros nigrofasciatus, które są jednymi z agresywniejszych przestawicieli swojego rodzaju.

 

Meeka ma stosunkowo mały pyszczek, więc zjeść też nie zje zmienniaków (no chyba, że młode).

 

Ja uważam, że to połączenie jest dobre. Sam miałem okazje łączyć żyworódki (głównie P. sphenops/ X. helleri/ X. maculatus) z "małą CA". M.in:

 

Archocentus multispinosus - Pielęgnica miodowa

Cryptoheros nigrofasciatus - Pielęgnica zebra

Cryptoheros septemfasciatus

Cryptoheros sajica

Cryptoheros myrnae

Thorichthys meeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś te ryby, czy piszesz to, co wyczytałeś na jakimś durnym portalu ?

Standardowe 112l. Neonki jadły na dwa razy. Zmienniaki zabijały i potem jadły. Nie powiedziałem, że jadły na raz.

 

Człowiek zapewniający odpowiedni zbiornik jest w stanie połączyć w/w żyworódki z m.in Cryptoheros nigrofasciatus, które są jednymi z agresywniejszych przestawicieli swojego rodzaju.

Autor tematu nie jest w stanie zapewnić takie zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za starego pierwy, kiedy jeszcze o akwarystyce się nie wiedziało nic, miałem Meeki 3 sztuki z gurami mozaikowym, neonami i zbrojnikami. Żadnego problemu nie było.

Ja miałem tak samo. Gdy jedną wiedzą były swoje doświadczenia taką miałem obsadę, ale niestety u mnie nie było spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...